Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, [Okrętowy] Szebeka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Księży Młyn, [Okrętowy] Szebeka

    Piwo w odtworzonym stylu Merseburger Bier, które uwarzono dzięki Maciejowi Husowi. O piwie można przeczytać na jego blogu:

    Blog o piwie i tematyce piwnej, piwo i jedzenie, recenzje piw, przemyślenia na temat piwa. No to... po piwku!


    Ekstr. 18%
    Alk. 6,9 %

    Piwo z dodatkiem gorzkiej pomarańczy i gencjany



    Aromat - diminują tony ciemnych, palonych słodów
    Piana - wysoka, trwała, beżowa, niewiele zostaje na szkle
    Barwa - bardzo ciemny brąz, nieprzejrzyste
    Wysycenie - średnie
    Smak - słodowy ton palonego słodu, goryczkowy, ale bez kwasków często występujących przy wykorzystaniu dużej ilości takich słodów (tu jest znikomy posmak owocowo-kwaskowy, ale nie wiem czy od pomarańczy). Natomiast dochodzi wyraźna ziołowa goryczka, dość specyficzna (po lekturze bloga wiem, że wykorzystano jej trochę mniej niż w oryginalnych recepturach, co moim zdaniem było dobrym posunięciem). Potem tony ciemnej czekolady i ciut lukrecji. Finisz ziołowo-goryczkowy, rozgrzewający, długi, żywy. Alkoholu nie czuć.
    Treściwość - zdecydowanie pełne, ale nie zalegające

    Piwo trochę przypomina trochę mi solidne brytyjskie portery. A z drugiej strony Rīgas Melnais balzams - czarny, gorzki ziołowy likier łotewski

    Goryczką jest wyraźna. Oczywiście jak na dzisiejsze mody nie jakaś ekstremalna, ale piwo mimo "pazura" zachowuje balans z wyczuwalną słodową bazą. Posmak bardzo wyraźny.

    Piłem chyba większość odtworzonych stylów niemieckich jakie pojawiły się w ostatnich latach nie tylko w Polsce. Zawsze to były ciekawostki, które jednak były średniej pijalności (jednak nowe przyzwyczajenia piwne różnią się od tych sprzed wieków). To piwo jest jednak bardzo pijalne i smaczne. Jednak gdyby tej gencjany dać ponad dwa razy tyle byłoby ciężko

    Fajne piwko. Gratulacje dla browaru i autorów za oryginalność
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
    Piana: Beżowa, wysoka, bardzo trwała. [4.5]
    Zapach: Niezbyt silny, karmelowy, czekoladowy. [3.5]
    Smak: Kawa zbożowa, gorzka czekolada, prażony słonecznik, dziwny ziołowy posmak i takaż goryczka, średnia/wysoka, długa. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Ładne, podoba mi się pomysł ze statkami na etykietach. [4]
    Uwagi: Smakuje jak przechmielone Black IPA. Brawa za wskrzeszenie nieznanego stylu, ale za wykonanie już oklasków nie będzie. Goryczka dla mnie zbyt silna, męcząca. Słodowość przyjemna, ale niestety jest w tle.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenny Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor:
      Uwagi: Smakuje jak przechmielone Black IPA. Brawa za wskrzeszenie nieznanego stylu, ale za wykonanie już oklasków nie będzie. Goryczka dla mnie zbyt silna, męcząca. ][/FONT]
      Mogła być większa goryczka, jakby pojechali ściśle według stylu, trzeba czytać co się pije, bo trudno tu winić wykonawcę...

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎