Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oceny piw / ARTomat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Stare oceny pozostają w formie komentarzy na forum i nie są brane pod uwagę w wyliczaniu bieżącej oceny średniej. Tak więc nie ma przeciwwskazań by oceniać ponownie piwa, szczególnie jeśli się zmieniły (obojętnie czy na plus czy minus).
    Last edited by ART; 25-04-2015, 08:55.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • purc
      Senior
      • 02-2009
      • 650

      1. Ocena za " opakowanie" jest absurdem
      2. Za niska ocena za "smak"
      3. Brakuje mi oceny za całość /jak na Ratebeer/, którą można sterować orzy ocenianiu piwa - często jest tak, że mamy inne odczucie ogólne niż na to wskazują suche liczby.
      4. System powoduje, że oceny są zawyżone - widać to szczególnie przy ocenach Polaków na Ratebeer, gdzie polskie oceny sa około 1 punkt wyższe od pozostałych - myślę, że to zarówno wpływ Artomatu jak i polskich kompleksów.
      W wyniku tego piwo , które w Artomacie uzyskuje 4, jest jednocześnie oceniane jako średnie - na Ratebeer miałoby najwyżej 3.
      Proponuję odświeżyć formułę.
      Last edited by purc; 25-04-2015, 12:10.

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        Mam pytanie natury technicznej. Jak mogę wejść na ARTomat, aby ocenić jakieś piwo z listy już dodanych, bo nie mogę tego znaleźć.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Wchodzisz na piwo konktretnie, w górnym menu, masz 4 ikonki do klikniecia, wybierasz odpowiednia, tą obok ikonki aparatu i jazda.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            gdzie mogę sprawdzić cyferki z wcześniej ocenianych piw, które wpisywałem w polu "Cena zakupu, jeśli znana (bez kaucji, w zł)"?

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              Proponuję aby dodać opcjonalną rubryczkę "data ważności/warka", ponieważ nie każdy ma w nawyku wpisywanie tego w uwagach, a jednocześnie jest to dość istotna informacja.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                deklarowany styl piwa

                Wydaje mi się istotne, aby w ramce z informacjami o piwie podawać deklarowany przez producenta styl piwa. Sam opis, nawet najbogatszy, nie odpowiada na pytanie, czego się spodziewać, kupując piwo w ciemno. A zdarza się, sądząc z opisów, że producentowi wychodzi coś zgoła innego, niż deklaruje. Oceniając statystycznie stopień odstępstwa od stylu, można z czasem z większym prawdopodobieństwem określić, czego się spodziewać.

                Z kolei "ocenę redakcji" można chyba sobie darować.
                Attached Files
                Last edited by Krzysiu; 27-03-2017, 09:44.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12199

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wydaje mi się istotne, aby w ramce z informacjami o piwie podawać deklarowany przez producenta styl piwa. Sam opis, nawet najbogatszy, nie odpowiada na pytanie, czego się spodziewać, kupując piwo w ciemno.
                  Popieram! To znacznie ułatwia, a chyba nie wymaga dużego nakładu pracy.

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4997

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    a chyba nie wymaga dużego nakładu pracy.
                    Proponuje by darekd na ochotnika zmienil tych kilkadziesiat tysiecy stopek nad piwami.
                    Last edited by Latarnik; 29-03-2017, 23:51.
                    5400 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12199

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Proponuje by darekd na ochotnika zmienil tych kilkadziesiat tysiecy stopek nad piwami.
                      Chodziło mi o zmianę układu stopki (ramka), tak żeby w przyszłości widzieć co się dzieje. Żeby Ci ten Samuel Adams sie rozpadł na drobne kawałki!
                      Last edited by darekd; 30-03-2017, 00:39.

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4997

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Żeby Ci ten Samuel Adams sie rozpadł na drobne kawałki!
                        Nawet gdyby to mam kilka zapasowych
                        5400 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Proponuje by darekd na ochotnika zmienil tych kilkadziesiat tysiecy stopek nad piwami.
                          Nie ma takiej potrzeby. Podczas dodawania piwa moderator (teraz dyczkin) podaje do systemu styl piwa. teraz tylko chodzi o to, by wszyscy widzieli ten kawałek jego pracy.
                          Także popieram takie zmiany.
                          Last edited by Pendragon; 30-03-2017, 07:38.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Coraz częściej info o stylu dodaję do opisu komercyjnego bo takie hybrydy powstają, że głowa mała
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                              Coraz częściej info o stylu dodaję do opisu komercyjnego bo takie hybrydy powstają, że głowa mała
                              Np. Russian Imperial Rye Wheat. Teraz wymyśliłem.

                              Chodzi o to, że dotarcie do tej informacji i powrót wymagają dwóch całkowicie zbędnych kliknięć.
                              Attached Files

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Np. Russian Imperial Rye Wheat. Teraz wymyśliłem.

                                Chodzi o to, że dotarcie do tej informacji i powrót wymagają dwóch całkowicie zbędnych kliknięć.
                                Zdaję sobie z tego sprawę, daję tylko info, gdzie obecnie można szukać informacji o współczesnych stylach

                                Reszta i tak należy do ARTa.
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎