Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Praca magisterska - Badanie preferencji konsumenckich na rynku piw - ankieta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emso
    Junior
    • 04-2017
    • 6

    Praca magisterska - Badanie preferencji konsumenckich na rynku piw - ankieta

    Cześć!

    Jestem studentem studiów magisterskich na kierunku Towaroznawstwo. Moja praca magisterska, jak zapewne się domyślacie, będzie dotyczyła piwa, stąd miałbym do Was wielką prośbę o wypełnienie ankiety dotyczącej preferencji konsumenckich na rynku piw. Ankieta jest dosyć krótka i ograniczona, zdaję też sobie sprawę z tego, że nie jest ona ściśle związana z tematyką piw regionalnych czy rzemieślniczych. Mam jednak nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc poświęcając na jej rozwiązanie kilka minut

    Link do ankiety

    Zdaję sobie sprawę również z tego, że nie jest to pierwszy tego typu temat tutaj, więc jestem otwarty na Wasze wszelkie uwagi, komentarze, które mógłby wykorzystać w przyszłości, a także linki do artykułów, tytuły książek i artykułów, które pomogłyby być pomocne w zakresie nauki o piwie i piwowarstwie
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Nie da się wypełnić tej ankiety (punkt 2).

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      Skopany jest punk 2.

      Comment

      • emso
        Junior
        • 04-2017
        • 6

        #4
        Punkt 2. jest troszkę bardziej skomplikowany, chodzi tutaj przy okazji o kolejność odpowiedzi. Niestety ankiety google mają swoje ograniczenie, dlatego musiało to zostać tak zrobione jak wygląda.
        Mamy 4 odpowiedzi: piwo, wino, napoje wysokoprocentowe oraz inne. Są 4 linijki, które stanowią kolejność 1 do 4. Jeśli najczęściej spożywamy piwo, należy zaznaczyć piwo w linijce 1, jeśli piwo spożywamy najrzadziej, zaznaczamy je w linijce 4.
        Poniżej przykładowe rozwiązanie, z któego wynika że: najczęściej spożywane jest piwo, następnie napoje wysokoprocentowe, wino oraz inne. Dla zobrazowania:
        1. Piwo
        2. Napoje wysokoprocentowe
        3. Wino
        4. Inne
        Attached Files

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          Mnie nie chciało wybrać mojej kolejności. A już raz wybrane "inne" nie chciały się usunąć.

          Comment

          • emso
            Junior
            • 04-2017
            • 6

            #6
            Odświeżenie powinno w tym wszystkim pomóc, ewentualnie odświeżenie cache (ctrl+f5).

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Poszło, faktycznie pkt. 2 skopany, ale poszło
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • emso
                Junior
                • 04-2017
                • 6

                #8
                No niestety lepiej się tego ugryźć nie dało, w ankietach pisemnych jest to łatwiejsze do zrobienia
                Dzięki za dotychczasowo wypełnione anikety, mam nadzieję, że pomożecie mi jeszcze z kilkunastoma

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ankieta słabą jest.
                  Klasyfikacja piwa niepoważna.
                  W moim przypadku miejsce zamieszkania mylące (ciągle jeszcze wieś, choć suweren che wcielić mnie do stolicy ), chyba mało adekwatne.
                  Generalnie - tutaj można zbadać baaaaaardzo ogólnie preferencje garstki freaków, społeczeństwo i tak wybierze Harnasia .

                  Comment

                  • emso
                    Junior
                    • 04-2017
                    • 6

                    #10
                    Jest jaka jest, wnioski do analizy będą wystarczające i to jest w zasadzie jej zaleta.
                    Przyznam szczerze, że klasyfikacja piwa mnie również nie zadowala, niestety nie miałem tutaj możliwości pełnego pola do popisu.
                    Tak jak pisałem w pierwszym poście, zdaję sobie sprawę z tego, że ankieta jest dosyć ograniczona, mam po prostu nadzieję, że Wy - osoby w większości znające się na piwie i mające z nim często do czynienia - pomożecie podobnej Wam osobie
                    Każda przebadana grupa dodaje mi bardzo dużo danych do analizy

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      Jestem ciekaw ile znasz piw jabłkowych, gruszkowych, porzeczkowych, etc. Skoro tym smakom w głównej mierze poświęciłeś jeden (moim zdaniem zbędny) punkt? Ja nie znam więcej jak 2-3 łącznie.
                      Last edited by e-prezes; 09-04-2017, 18:59.

                      Comment

                      • emso
                        Junior
                        • 04-2017
                        • 6

                        #12
                        Tych opcji jest troszeczkę nad wyrost, a to z tego względu, że zazwyczaj osobom wypełniającym ankiety łatwiej jest zaznaczyć jakąś opcję niż opisać, więc jest to raczej zabieg dla przyspieszenia wypełniania(pomimo tego, że jest dostępna opcja inne). Główne opcje takie jak jabłkowe czy cytrusowe są zawarte, a jeśli ktoś znalazł i pije piwo porzeczkowe? Czemu nie.

                        Osobiście piw określanych jako smakowe nie pijam, jednak wiem że ich wachlarz jest coraz szerszy (vide Wiśnia w piwie, Śliwka w piwie), co przy tak ogólnym badaniu musiałem uwzględnić.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎