Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] 2028 Space Odyssey

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] 2028 Space Odyssey

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [5]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, beżowa, długo się utrzymuje, zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Delikatny. Czekolada, nutki ziemiste. Lekki aldehyd octowy. Brak śladów alkoholu. [4]
    Smak: Gęste, oleiste. Dużo kakao, czekolady. Lekkie nutki kwiatowe. Goryczka wysoka, czekoladowa. Długi czekoladowy posmak. [4]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Jak zwykle świetna etykieta, w miarę dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 1.02.19 Fajna konsystencja, dobrze ukryty alkohol. Niestety dość jednowymiarowe w smaku i zapachu. Możliwe, że odleżakowanie i utlenienie coś poprawi.

    Moja ocena: [4.15]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 10-02-2017, 21:36.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. [5]
      Piana: Niska, brązowawa, średnio trwała, dość słaby lacing. [3.5]
      Zapach: Głównie czekolada, delikatnie suszone owoce i chyba troszkę kawy, w porządku, ale dałbym mu jeszcze poleżeć. [3.5]
      Smak: Na początku kakao i czekolada, potem wychodzi wyraźna paloność, troszeczkę kawy, jest też nuta likierowa*, słodki, gęsty, całkiem sporo ciała, całkiem wysoka goryczka.
      *Alkohol obecny, ale dobrze ułożony, delikatnie rozgrzewa w przełyku. [4]
      Wysycenie: Niskie - nie mam nic do zarzucenia. [5]
      Opakowanie: Ładna etykieta, w miarę dokładny skład, niech tylko jeszcze zainwestują w swoje kapsle to będzie 5. [4.5]
      Uwagi: Smakowało, jak jeszcze spotkam to wrzucę ze 2-3 butelki do piwnicy. Warka do 01.02.2019.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #5
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
        Ile u Was kosztuje ta odyseja kosmiczna?
        w warszawskich "specjalistykach" widziałem między 12 a 13 pln

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #6
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
          w warszawskich "specjalistykach" widziałem między 12 a 13 pln
          Dzięki, czyli w miarę uczciwie.
          Idę zatem poszukać i zakupić
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #7
            Świetne piwo, aż gęste, idealna harmonia smaków (rafalek21 wymienił) ale alkohol bardzo dobrze ukryty, moc czuć dopiero w głowie, ja bym dał na co najmniej 4,5.
            Piłem lane z beczki w PiwPaw miało brązową, gęstą pianę, która trzymała się dość długo.
            Piszę z pamięci ale wiem, że przy najbliższej okazji powtórzę bo smak ciągle czuję na języku.
            Ta butelka na fotce ma pojemność 0,33 l ? Jeśli tak to chyba lepiej próbować beczkowe, w PiwPaw cena 25 zł/0,5 l, czyli tylko ciut drożej.

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #8
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Ta butelka na fotce ma pojemność 0,33 l ?
              Butelka 0,33 l.
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • SeeJay
                Senior
                • 04-2016
                • 239

                #9
                Zero piany. W zapachu subtelna wędzonka (poza tym o dziwo praktycznie nic). W smaku zaś mocna palność, kawa zbożowa, mocna goryczka, konkretnie ukryty alkohol wychodzący dopiero po kilku sekundach po "załyczeniu", fantastycznie rozgrzewający przełyk. Wanilii brak. Jak na "28mkę" spodziewałem się więcej ciała, ale i tak jest bardzo dobrze, chociaż przyznam szczerze, że po wspaniałym Potiomkinie spodziewałem się więcej.

                Intermarche - 11.99. Warto? Moim zdaniem tak.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #10
                  Warka :01/02/2019 pite 24/02/2017

                  Niefiltrowane i pasteryzowane.
                  Leżakował 10 miesięcy w browarze.
                  U mnie o dziwo trzy dni.

                  Na RISach znam się mało to się wypowiem.

                  W aromacie i smaku: gorzka czekolada, suszona śliwka, lekki sos sojowy, nuteczka wanilii, kukułki w alkoholu, czarny chleb.
                  W smaku Dodatkowo spora palona i kawowa goryczka. Wanilia jest, ale bardzo wycofana i w posmaku. Przeszkadza mi taki posmak coś pomiędzy "sosem sojowym a pumperniklem"
                  Alkohol świetnie ukryty. Obecny, lecz w dobry likierowo-wiśniowo-gorzko-czekoladowy sposób.
                  Gładkie i dość gęste.
                  Nie piłem 28BLG wcześniej, ale jakiś zużyty lej silnikowy to raczej nie jest
                  Ogólnie smakuje mi jak odleżakowany i zagęszczony Ciechan Porter w porywach do łódzkiego.
                  Nic nie urwał. Chyba spodziewałem się więcej (za dużo?)

                  Cena 13zł za 0,33l, czyli uczciwie.
                  Pewnie dokupię jedno do piwnicy i otworzę za dwa, trzy lata.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • swlabr
                    Junior
                    • 12-2015
                    • 3

                    #11
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nieprzejrzysta brązowa, brudząca szkło smoła, wygląd sugeruje urywanie dupy. [5]
                    Piana: Praktycznie płaskie, jakieś resztki jasnobrązowej, nawet nie beżowej piany, nawet przy wymuszaniu. 3,5 bo w tym stylu mi nie przeszkadza [3.5]
                    Zapach: Bardzo gorzka czekolada, wyraźny sos sojowy, alkohol. Ta soja to coś w kierunku portera 752npm, ale zdecydowanie bardziej na pierwszym planie. Dupy nie urywa. [3.5]
                    Smak: W smaku lepiej, czekolada, goryczka konkret, dużo ciała, fajnie zbalansowane. Alkohol umiarkowanie ułożony, najbardziej jednak przeszkadzają mi nuty sosu sojowego... [4]
                    Wysycenie: prawie brak, czyli dobrze [4.5]
                    Opakowanie: W porządku. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.85]

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #12
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarny, nieprzenikniony [5]
                      Piana: beżowa, ciemna z drobnych i średnich pęcherzyków opadła do krążka na powierzchni z minimalnym śladem na szkle. [4]
                      Zapach: niezbyt intensywny – kawowo-czekolady, likierowy. Wylazło też coś początkowo wziąłem jako sos sojowy. Ogólnie dominują nuty palone ale są też słodsze - po ociepleniu wychodzi śliwka w likierze i lekka alkoholowość. [4]
                      Smak: smaku znów dominują palone nuty: gorzka kawa z czekoladą, trochę waniliny, osładzające całość rodzynki. Goryczka palona i żywiczna, poniżej poziomu średniego. Ciało wysokie ale nie jest tak gęste, oleiste jak można się spodziewać po 28-ce. [3.5]
                      Wysycenie: powyżej niskiego - wręcz idelane [5]
                      Opakowanie: Etykieta to prawdziwa sztuka i b. fajna kontra. [5]
                      Uwagi: Świetne piwo ale nie rzuca na kolana. Raduga ma w swojej „stajni” jeszcze lepsze tytuły.

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #13
                        Alkohol wyczuwalny, ale za to mega posmak dobrej gorzkiej czekolady, niczym w solidnych zachodnich risach. Piwo jednak trochę za mało treściwe jak na taki ekstrakt.

                        Comment

                        • oberzine
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 228

                          #14
                          Piwo jest mega gęste, oleiste ma dużo ciała, jakby było trochę bardziej treściwe to byłby słodki ulep

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #15
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwo jednak trochę za mało treściwe jak na taki ekstrakt.
                            chodzi o ciężar "ciała" czy treściwość jako bogactwo/różnorodność smaków i aromatu?
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎