Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Argentina Rye Wine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, [Pinta] Argentina Rye Wine

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor brązowo-miedziany, z rubinowymi refleksami. [4.5]
    Piana: Nalewana pionowo z góry tworzy gęsty, drobnopęcherzykowaty kożuch w kolorze ecru. Piana jest trwała i spokojnie wytrzymuje do końca. [5]
    Zapach: W aromacie dzieje się sporo. Przeważa mocne czerwone słodkie wino, coś jak porto. Do tego suszone śliwki, czerwone winogrona i lekkie nuty świeżo upieczonej skórki od chleba. [4.5]
    Smak: Piwo jest niesamowicie gęste, syropowate. Mocna, pestkowa goryczka jest dobrą kontrą dla bardzo dużej cukrowej słodyczy. Są owoce tropikalne, dojrzałe gruszki, wiśnie, ale też można wyczuć świeży, ciemny, żytni chleb z żurawiną. Alkohol dobrze ukryty, zaczyna byc odczuwalny pod koniec butelki. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, idealne dla tego piwa. [5]
    Opakowanie: Ciekawa etykieta z motywem flagi Argentyny, kapsel firmowy Pinty. [4.5]
    Uwagi: Piwo niesamowicie gęste, mocne i bezkompromisowe. Do nabycia w małym sklepie monopolowym Eryk na Al. Armii Krajowej. Cena wysoka, ale to nie jest piwo do picia codziennego.

    Moja ocena: [4.575]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Chyba brązowy, całkiem przejrzysty pod światło. [4.5]
      Piana: Niezbyt wysoka i mało trwała, ale nie przeszkadza mi to, przyzwoity lacing. [3.5]
      Zapach: Karmel, owocowy, a konkretniej rodzynkowo-winogronowy i trochę jakby dojrzałe brzoskwinie, niestety i aldehyd octowy, alkohol lekko wychodzi, po za tym jest przyjemny. [3.5]
      Smak: Słodkie, gęste, karmel, owoce tropikalne, lekko żytnie, żywiczne, alkohol obecny - lekko piecze, goryczka chyba średnia. Ogólnie kojarzy mi się z syropem na kaszel. [3.5]
      Wysycenie: Średnie, w połączeniu z alkoholem trochę drażni. [3]
      Opakowanie: Graficznie może być, choć nie do końca mi się podoba, pełny skład. [3.5]
      Uwagi: Wyjątkowo treściwe i ciekawe piwo degustacyjne, choć nie bez wad, w ogólnym rozrachunku może być, tylko dałbym mu jeszcze trochę poleżeć. Czytając wstępne oceny kupiłem dwie butelki, raczej nie było warto, ale przynajmniej mam jedną na leżak. Warka do 30.03.2019

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn ciemny [4]
        Piana: bo za duża w stosunku fo deklarowanego stylu [2]
        Zapach: Belgia, cukier kandyzowany, skórka pomarańczy, przejrzałe słodkie śliwki, renklody. Alkoholu nic, nuta żywiczna, ale bardziej pod wino retsina-Lidl 6zł za 0,5, niż chmiel. Nuta dolna przyprawowa, mało owocowa, ziemista [3.5]
        Smak: za dużo goryczki, skojarzenie z passiflorą, ale goryczka w kierunku nieokreślonym; dziwna. Oleiste bardzo, ale nie ulepek, wyraziste nuty żyta. Chciałbym wiedzieć czy te chmiele argentyńskie coś wniosą czy to tylko hucpa? [2]
        Wysycenie: zbyt wysokie na tę gęstość [3]
        Opakowanie: Cena wysoka, butelka za niska [2]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.675]
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • baroN1
          Senior
          • 08-2011
          • 181

          #5
          to piwo ma tak nieprzyjemną goryczkę że pić się odechciewa. Masakra

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany, mętny. [4.5]
            Piana: Niska, nalewana na siłę, oblepia szkło. [3]
            Zapach: Winny, likierowy, karmel, brzeczka, czerwone owoce. [4.5]
            Smak: Zbożowy, słodowy, słodkawy, karmelowy, mocno opiekany. Końcówka goryczkowa, ziołowo-palona, goryczka dość wysoka, zalegająca. Alkohol wyraźnie wyczuwalny. [3]
            Wysycenie: Niskie. [4]
            Opakowanie: Ładne, mała butelka 330ml. [4]
            Uwagi: Bardzo gęste piwo o wybitnie deserowym charakterze. Zapach lepszy niż smak, goryczka jest średnio przyjemna. Niestety alkohol wyraźnie czuć, powinno jeszcze poleżakować. Zbudowane na przeciwieństwach: słodowa słodycz, obklejająca usta i silna goryczka. Można wypić dla eksperymentu.

            Moja ocena: [3.7]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Błotnistobrązowy, mało atrakcyjny. [3]
              Piana: Jasnobeżowa, drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. Po kilku minutach ostały się jedynie mało apetyczne "kępki". [3]
              Zapach: Nuty winne i rodzynkowe, ślad toffi. Chyba także powiew zbożowy, ale może to autosugestia...? [4]
              Smak: Chropawy alko, oleisty. Karmel, wino i rodzynki. Nie jestem na tyle wyrobionym smakoszem, aby wymlaskać "argentyńskość" (krwisty stek? malbec? ). [4]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Wysoka jakość, wzornictwo ety nawiązuje do flagi/godła Argentyny. Mnie się podoba, nawet bardzo... [4.5]
              Uwagi: Konkret. Wino żytnie. Poważne. Ciekawe. W sumie - polecam.

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • concerto
                Senior
                • 09-2003
                • 859

                #8
                Wydaje się, że nikt nie kupuje tego piwa. We Wrocławiu widziałem przecenione w kilku miejscach.
                Last edited by concerto; 28-06-2017, 12:01.
                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wydaje się, że nikt nie kupuje tego piwa. We Wrocławiu widziałem przecenione w kilku miejscach.
                  Ciekawe. Data jest jeszcze ponad rok, mocny alkohol i baling to po co przeceniać? chyba, że komuś półka potrzebna.
                  Na ile przecenili i gdzie?
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Zgodnie z sumieniem, warto przeceniać, bo jest stanowczo za młode w tej cenie. Dziś w Lidl'u widziałem wina w takich cenach, które już można pić, i nawet z przyjemnością, więc czas nietrafiony, ale o tym już pisałem.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne, śliwkowe, pod światło bordowe, buraczkowe, mętne. Czy tak powinno wyglądać rye wine? [3.5]
                      Piana: Mała, niejednorodna, lekko kawowa. Dość szybko opada. Zważywszy na styl, nie była taka zła. [3.5]
                      Zapach: Słodki owocowy, ciężki. Karmel i żywica jeszcze. Czasem wyczuwalny zapach mokrego zboża. Jak na mój gust powinno być odwrotnie, ale nich im będzie. [4]
                      Smak: Ciężkie, słodkie z potężnym alkoholem. Żytnia słodowość zdominowana przez owocowe smaki, nuty żywiczne, karmelowe. Alkohol niestety nieprzyjemny, gorzki. Goryczka wyraźna. Posmak ciężki, słodki, żywiczny i alkoholowy. Piwo niesamowicie gęste, wręcz kisielowate. [3.5]
                      Wysycenie: Wysycenie typowe dla takich piw. Słabe, niskie. W miarę ok. [3.5]
                      Opakowanie: Kapsel firmowy, parametry podane, starannie wykonane. Kolorystyka argentyńska, grafika także nawiązuje do flagi tego kraju. Dopracowane i przemyślane wszystko. Całość jednak specjalnego wrażenia nie robi. [4]
                      Uwagi: Chyba najgęstsze piwo jaki piłem. I było by bardzo fajne, gdyby nie jeden poważny mankament, nieprzyjemny alkohol.

                      Moja ocena: [3.7]
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • concerto
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 859

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ciekawe. Data jest jeszcze ponad rok, mocny alkohol i baling to po co przeceniać? chyba, że komuś półka potrzebna.
                        Na ile przecenili i gdzie?
                        Tak jak pisałem - nie sprzedaje się chyba i to powód, a nie termin. Pani w 101 piw powiedziała, że "przeceniła do ceny zakupu bo nie chce już tego piwa na oczy widzieć"

                        Obecnie stoi tam po 13,50.
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          No te fest przecena.

                          W "moim" leclercu od początku jest po 16,99zł

                          I pewnie postoi aż do końca daty
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: miedziany, zmętniony [5]
                            Piana: Piana écru z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła. [4]
                            Zapach: intensywny, czuć słodkawe słody w nucie owoców tropiku (morela, brzoskwinia pomarańcz i mandarynka), karmelku, landrynek i gumy balonowej oraz ziołowo-żywiczne nuty od chmieli. [4.5]
                            Smak: gęste, likierowe. Ponownie wyczuwalne są słodkawe nuty od słodów na czele z karmelkiem, do tego chlebek i owoce. Jest też likierowa alkoholowość. Kontrę stanowi goryczka ziołowo-pestkowa. Piwo na szczęście jest zbalansowane a goryczka z czasem, w połączeniu z alkoholem, daje efekt pikantności. [5]
                            Wysycenie: Średnie - idealne do stylu [5]
                            Opakowanie: Piękna eta, b. dobre info na kontrze. [5]
                            Uwagi: Wzorcowy barley wine.

                            Moja ocena: [4.725]

                            Comment

                            • yavo
                              • 03-2009
                              • 909

                              #15
                              Drodzy, jaką temperaturę miało to piwo podczas Waszych degustacji, 14-16 stopni będzie OK?
                              Last edited by yavo; 24-01-2019, 11:29.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎