Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braunschweig, Schultenbräu Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Braunschweig, Schultenbräu Weizen

    Browar w Brunszwiku należy do grupy Oettinger, ale na puszce tego piwa z sieci Aldi nie chwalą się tym faktem.

    Ekstr. 11,5%
    Alk. 4,9%

    cena 1,99 PLN

    Aromat - z cech pszenicznych wyraźny goździk, reszta prawie nie istnieje
    Piana - spora, dość gęsta, szybko znikanieco osiadając na szkle i poza tym niewiele zostawiając
    Barwa - mętna słomka
    Wysycenie - dość wysokie, dość mocno szczypie
    Smak - tony korzenno-goździkowe, dość wyraźny kwasek, lekkie drożdże, minimalny banan, końcówka w ustach lekko goryczkowa
    Treściwość - umiarkowana w kierunku niskiej

    Mniej pełna, bardziej wytrawna, całkiem rześka pszenica. Jak na cenę to przyjemne zaskoczenie
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    Foto:
    Attached Files

    Comment

    • malybierwant
      Member
      • 02-2016
      • 62

      #3
      Jakość w stosunku do ceny naprawdę dobra:-)
      Piwo,piwko,piweczko:-)

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Do ALDI zaglądam raz na ruski rok zobaczyć, czy nie ma jakichś wynalazków, albo łódzkiego portera (porteru, ty debilu, naucz się wreszcie!), toteż widok weizena mnie zaskoczył, bo nigdy go tam nie widziałem, przy okazji zauważyłem pilsa w małej puszce (srebrnej, nie złotej), również Gotha, ale 4,6%, a nie 4,9%, sprzedawane są równolegle więc trzeba by osobny wątek założyć
        Wygląd: kolor ciemna słomka, bardzo mętne, ładna piana, dosyć trwała, ładny lacing.
        Zapach: goździk, guma balonowa i o dziwo jakaś przejrzała mandarynka, banana zero.
        Smak: Dosyć wodniste, faktura mączna, goździkowe, ale i w ogóle przyprawowe, banan daleki, na granicy autosugestii, bardziej czuć jabłko i kwaśną pomarańczę, cukrowa słodkość i spory kwasek. Poziom Kustosza z Biedry (ale w Kustoszu był akurat banan – więc może przeprowadzę test z kupażowaniem ), poniżej poziomu weizena z Kauflanda, robionego przez Eichbaum (Stephans Brau). Oczekiwanie cudów za 2 zł jest oczywiście śmieszne, ale nie ma co popadać w zachwyty, bo nie ma nad czym.
        Attached Files

        Comment

        • mor842
          Senior
          • 07-2015
          • 114

          #5
          Fakt nie jest to jakaś wybitna pszenica ale w cenie 1,89 zł nic lepszego nie można znaleźć. Moim zdaniem raczej bije na głowę pod każdym względem biedronkowe Kustosze czy Cechowe nawet. Mączna faktura smaku mi jak najbardziej tutaj odpowiada bo nie sprawia że piwo wydaje się wodniste jak to bywa w przypadku Van Purowych wynalazków. Poza tym fakt że smak sam w sobie ubogi jest bo ja tylko goździk głównie czuję. Wysycenie mogło by być stanowczo mniejsze. No ale .

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎