Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Argus Special 14°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marqqq
    Senior
    • 12-2014
    • 659

    Vratislavice, Argus Special 14°

    Akcyjna nowość z browarni Lidla. Nie znam się na Czeskich browarach, u konkurencji utrzymują że to Plantan.
    W Czechach i na Słowacji rzekomo w stałej ofercie.
    U nas miało być już w poniedziałek, a dostałem dopiero dzisiaj. Nie było tego wiele.
    A szkoda bo zgrabne piwo.

    Butelka brązowa, kapsel posreberkowany, brak kodu, sama data ważności.
    Last edited by marqqq; 07-07-2016, 21:49.
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    A ma jakiś smak i aromat?
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • marqqq
      Senior
      • 12-2014
      • 659

      #3
      Podobny trochę do Maestica. Różnice mogą być wynikiem brązowej butelki, jak niektórzy utrzymują.
      Nie jestem znawcą Czeskich Pilsów.
      Smak goryczkowo-kwaskowy, w język szczypało.
      Mi smakowało, takie fajne zbalansowane.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        W smaku i zapachu jak śp. Kuntersztyn. Kto pamięta dobre czasy, ten nie będzie miał wątpliwości. Goryczka ok-wyraźna, niezalegająca, baza słodowa, kiedyś takie piwa nazywało się "jasne pełen" dziś "special 14" o tempora o mores.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Pablo1964
          Junior
          • 04-2013
          • 10

          #5
          Taki słodowy lżejszy strong. Według mnie całkiem niezłe. Znacznie bardziej treściwe niż Maestic. Znalazłem troche więcej na jego temat: http://www.pivnici.cz/pivo/argus-14-special/
          Last edited by Pablo1964; 12-07-2016, 20:23.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            A mi mało smakowało. Było zbyt słodowe i ciężkie.
            Wie ktoś kiedy powróci do Lidla Maestic ?
            To było bardzo dobre, lekkie piwko do wypicia nad jeziorem lub rzeczką i bardzo tanie.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              To nie jest browar nieznany, tylko Platan, czy też raczej Protivin, bo tak należy go nazywać.
              Po prostu Prachenska Perla z inną etykietą.
              Ten sam producent, co Argus Maestic, pod którym krył się Lobkowicz 12.

              edit:
              chociaż teraz widzę, że to jednak Konrad:
              Pivní styl: světlý speciál     Pivovar: Konrad (Vratislavice nad Nisou, Liberecký kraj, Česká republika)     Vařeno pro: Lidl     Stupňovitost: 14°     Obsah alkoholu: 6 %
              Last edited by Pendragon; 12-07-2016, 20:43.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Z kolei wg ratebeer (i na nim bazowałem), to Protivin

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Kompletnie mi nie smakowało. Słodowa baza dobra ale reszta, włącznie z goryczką, ordynarna i niesmacznie skomponowana.
                  Rzadko pijam więc skłaniam się, że może to być Lobkowicz

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    To nie jest browar nieznany, tylko Platan, czy też raczej Protivin, bo tak należy go nazywać.
                    Po prostu Prachenska Perla z inną etykietą.
                    Ten sam producent, co Argus Maestic, pod którym krył się Lobkowicz 12.

                    edit:
                    chociaż teraz widzę, że to jednak Konrad:
                    http://www.pivnici.cz/pivo/argus-14-special/
                    Skłaniałbym się ku Konradowi.
                    Na Argusie Maesticu jest inny kod, ten 8 cyfrowy, przynajmniej początek kodu czyli 2034.
                    Zdobyłem etę z Argusa Stronga 16 i początek kodu, jak Argusie 14, czyli 2059
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #11
                      Wygląd: Słomka, ładna piana, ładnie oblepia szkło
                      Zapach: pachnie siarkowo, lekko warzywnie, nieładnie.
                      Smak: Bardzo pełne ,słodkawe, szmaciane, goryczka też szmaciana, ale trzeba przyznać, że spora, taki se lager, mdły i do zapomnienia, a szkoda, bo ciemna 16 była ok.
                      Attached Files

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Obecnie są to Vratislavice

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          #13
                          Nie rozumiem tak krytycznych opinii tego piwa. Owszem - zdarzały się mdłe, "apteczne" odczucia w mordziaku, ale... ten Specjal miewa całkiem dobre warki. Chciałbym, by chociaż połowa koncernowego szitu miała tak wyrazistą goryczkę i "nie waliła" estrami na pół metra po otwarciu.
                          Last edited by SeeJay; 25-04-2017, 19:21. Powód: Literówka! ;-)

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Piwo kupione w Lidlu w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 6%, ekstrakt 14. Kolor złoty. Piwo klarowne, chociaż takie jakby opalizujące. Piana biała, drobna, mokra, średniej wielkości. Szybko opada do kożucha. Zapach średnio mocny. Słód, chmiel, trochę jakby kwiatowy, perfumowany. Smak początkowo słodowy, słodkawy, umiarkowanie maślany. Później przykrywa go mocna gorycz. Goryczka początkowo bardzo długa i mocno zalegająca. Po przyzwyczajeniu wydaje się bardziej strawna. Wysycenie drobne, dość mocne i utrzymujące się do końca. Chyba najlepszy parametr tego piwa. Opakowanie (jak na foto nietzschee) w wyglądzie strasznie marketowe i tandetne. Te metaliki i folia na szyjce i kapslu robią dość kiczowate wrażenie. Piwo przeciętne, nawet słabe. Wrażenia mono psuje goryczka/gorycz zalegająca. Taki byle jaki produkt. Oceniam na 2+ (1 – 6).
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎