Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar rzemieślniczy ze składem podatkowym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Polish
    Junior
    • 10-2016
    • 3

    Browar rzemieślniczy ze składem podatkowym

    Witam szanownych forumowiczów!
    Czy znacie może jakieś rzemieślnicze browary, które mają skład podatkowy?
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    #2
    Pewności nie mam, ale spróbuj te:

    Bierhalle
    Pracownia piwa
    Recraft

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Jak już podałem pytającemu na PW najlepiej o taką informację wnioskować na mocy Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Grunt to precyzyjne pytanie we wniosku. I egzekwowanie swoich praw.

      Comment

      • Polish
        Junior
        • 10-2016
        • 3

        #4
        Konia z rzędem temu komu uda się wyciągnąć od Krajowej Administracji Skarbowej listę podmiotów prowadzących składy podatkowe. Ja niestety poległem w zderzeniu z machiną biurokratyczną. Powołując się na prawo dostępu do informacji publicznej składałem wnioski do różnych urzędów administracji skarbowej oraz Ministerstwa Finansów, które odsyłały mnie do innych instytucji/urzędów jako adresatów mojego wniosku. Po kilku tygodniach takiego biurokratycznego ping-ponga dostałem ostateczną odpowiedź z Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, że informacje takie mogą być tylko potwierdzane, ale nie udostępniane zbiorczo (pismo w załączniku).
        Chciałem podziękować wszystkim za pomocne informacje udzielone w wątku oraz w wiadomościach.
        Attached Files

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #5
          Zamiast poruszać urzędniczą machinę, poszedłbyś na jakiś festiwal piwa i pogadał z browarami. Oczekujesz od nas informacji a sam nie uzupełniłeś nawet profilu
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pismo (odpowiedź MF) jest nieczytelne i nie widzę argumentacji, ale nadal uważam, że taka informacja jest informacją publiczną i dostęp do niej winien być za wnioskiem. Jak widać KAS to zupełnie inna SC.

            Cóż, nie udało się tak to trzeba jak koledzy radzą. Festiwali jest trochę, więc gdzieś się załapiesz.

            Comment

            • Polish
              Junior
              • 10-2016
              • 3

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Pismo (odpowiedź MF) jest nieczytelne i nie widzę argumentacji, ale nadal uważam, że taka informacja jest informacją publiczną i dostęp do niej winien być za wnioskiem. Jak widać KAS to zupełnie inna SC.

              Cóż, nie udało się tak to trzeba jak koledzy radzą. Festiwali jest trochę, więc gdzieś się załapiesz.
              Pismo podeślę Ci na PRIV, a z browarami sobie poradzę w inny sposób. Natomiast żałuję, że się nie udało uzyskać tych informacji z urzędu, ponieważ szukam również producentów alkoholi mocnych, więc bardzo by mi to ułatwiło zadanie gdybym miał taki wykaz na podstawie dostępu do informacji publicznej. Gdybym dysponował numerami akcyzowymi danych podmiotów to umożliwiłoby to dostęp do innych informacji poprzez platformę SEED, ale niestety takie numery nie są publiczne, a moim zdaniem powinny. Szkoda, chyba, że znajdzie się jakiś prawnik, który sie podejmie tego zadania...

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎