Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Umańpywo, Umańskie Czerwonyj Ejl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Umańpywo, Umańskie Czerwonyj Ejl

    Amber Ale z ukraińskiego Umania. Cztery słody: jęczmienny, karmelowy, monachijski i melanoidynowy. Zawartość alkoholu 5% przy ekstrakcie 11%. W Polsce piwa z Umania są ostatnio dystrybuowane przez Bevgroup z Legionowa.

    Barwa bursztynowo-herbaciana. W pełni klarowna.
    Żółtawa piana, stosunkowo wysoka po nalaniu, jednak szybko umykająca do bardzo marnej, dziurawej szumowiny.
    Aromat generalnie mocno wodnisty, z pewnymi wtrąceniami słodowymi oraz owocowymi, winogronowymi nastrojami.
    Smak również mocno przepłukany. Lekka goryczka, nieznaczny kwasek. Owoce w klimacie winogron i nieco tekturowa słodowość. Całość nie robi szału.
    Przeciętne nagazowanie, nieco zbyt niskie jak dla mnie.
    Butelka z wytłoczeniami. Etykieta z rudobrodym w tradycyjnym szkockim (no bo dudy) stroju. Estetyczny kapsel firmowy.

    Piwo pozbawione wyrazu. Po ładnej prezentacji przychodzi rozczarowanie. Jak po nocy poślubnej w czasach gdy dziewictwo się dowoziło nienaruszone do celu niczym paczkę przez DHL. No więc tylko 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎