Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Natolin 27, Browar Bazyliszek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    Natolin 27, Browar Bazyliszek

    Niedawno zadzwonił do mnie Michał Maciąg - szef Bazyliszka i oczywiście PiwPaw'ów. "Nareszcie już mamy w browarze zrobione wszystko na 99% i można zaprosić gości - wpadaj kiedy chcesz" - usłyszałem. Ucieszyłem się bo zawsze to miło wpaść do browaru, który na mojej liście spożycia piwa w DP za 2016 rok zajął 1 miejsce.
    Ja z kolei zadzwoniłem do Docenta z pytaniem czy ma chęć się również wybrać, oczywiście nie spodziewając się innej odpowiedzi jak twierdząca. Bo cóż to jest wskoczyć do pociągu by w marne 30 minut znaleźć się w Grodzisku Mazowieckim mając przed sobą perspektywę spróbowania z tanków piwnych dobroci.
    I tu ciekawa sytuacja bo byliśmy już z Docentem w browarze w Natolinie w 2013 roku, z tym że na zaproszenie Hasintusa do ówczesnego Artezana. To chyba jak na razie jedyne takie zdarzenie w Polsce, że jeden browar zmienia siedzibę a na jego miejsce wchodzi inny warzący do tej pory kontraktowo.
    Budynek już z ulicy jest dobrze widoczny, obecnie w jasnozielonym, bardzo fajnie wpisującym się w otoczenie kolorze, z wieńczącym poddasze dużym logo firmowym. Zastaliśmy Sylwię kończącą upiększanie budynku malunkami motywów chmielowych z nazwami bazyliszkowych piw.
    Warzelnia jest częściowo po Artezanie, jak również 6 tanków w jednym z pomieszczeń. Natomiast kolejnych 12 nowych (po 1200 l) zajmuje dawne pomieszczenia biurowe i magazynek. Skład słodu, lodówki z chmielem i drewniane beczki z leżakującymi specjałami umieszczono na poddaszu, montując również rampę z windą. Tak więc obecnie Bazyliszek ma 3krotnie większe zdolności produkcyjne niż w momencie przejęcia od Artezana. W przyszłości tanków przybędzie gdyż jest jeszcze trochę miejsca w jednym z pomieszczeń (częściowo wykorzystywanym na skład pełnych petainerów). Nowy, niewielki lecz bardzo wydajny zespół chłodniczy w postaci kontenera jest umieszczony na zewnątrz budynku bezpośrednio przy jego ścianie.
    Jak to u Bazyliszka - w piwach ciągle coś nowego i ciekawego, pomysłów chłopakom nie brakuje. Mieliśmy okazję na spróbowanie w sumie chyba 6 czy 7 nowości - m.in Córki Leśniczego czyli Imperial Summer Ale z pędami sosny, również niedługo pojawi się na kranach Biały i Czarny Jeleń (jako wariacja na temat sahti również z sosną), wracają też Jelonki czerwone i wędzone:P . Rewelacyjny był imperialny porter 24,9°Blg już leżakujący około pół roku, a mający przed sobą co najmniej drugie tyle i to częściowo w drewnianych beczkach po różnorakich trunkach.
    Wizyta jak najbardziej udana, dzięki Michale za zaproszenie oraz Michałowi, Wojtkowi i Arkowi choć pewnie trochę chłopakom przeszkadzaliśmy w pracy. Relację video lada dzień będziecie mogli na pewno zobaczyć u Docenta na polskieminibrowary.pl. Choć byśmy pewnie woleli żeby nas tam w Natolinie zamknęli na noc, to nie było problemu by kontynuować piwkowanie w PiwPaw gdzie na kranach 15 Bazyliszków zawsze się da znaleźć
    A tu najnowsze sahti:

    Fotorelacja z wizyty dorzucona do galerii:










    Attached Files
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Czy planowany jest na miejscu jakiś wyszynk?

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Nie, po prostu nie ma na to miejsca. Ale jak wiesz w Wawie wszystkich piw z Bazyliszka można spróbować w którymś z trzech PiwPaw'ów jak również pojedyńczo w innych multitapach.

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie, po prostu nie ma na to miejsca. Ale jak wiesz w Wawie wszystkich piw z Bazyliszka można spróbować w którymś z trzech PiwPaw'ów jak również pojedyńczo w innych multitapach.
        Tylko szkoda, ze po 0,5 tylko. Czy może zrobili juz coś z tym? dawno tam nie byłem

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1415

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie, po prostu nie ma na to miejsca. Ale jak wiesz w Wawie wszystkich piw z Bazyliszka można spróbować w którymś z trzech PiwPaw'ów jak również pojedyńczo w innych multitapach.
          Tak, ale jak wiesz w browarze czy przy browarze smakuje lepiej

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
            Tylko szkoda, ze po 0,5 tylko. Czy może zrobili juz coś z tym? dawno tam nie byłem
            To rzeczywiście dawno nie byłeś Szklanki 0,3 wprowadzono jakieś pół roku temu.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
            Tak, ale jak wiesz w browarze czy przy browarze smakuje lepiej
            To oczywiste

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              To chyba jak na razie jedyne takie zdarzenie w Polsce, że jeden browar zmienia siedzibę a na jego miejsce wchodzi inny warzący do tej pory kontraktowo.]
              W Polsce tak.
              Ale mamy i świeży przykład z Czech. W Brnie w miejscu przeniesionego Lucky Bastarda warzy teraz do niedawna kontraktowy JBM Brew Lab.
              No ale my byliśmy szybsi.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy planowany jest na miejscu jakiś wyszynk?
                Właśnie, bo nie jest to ani knajpa ani pub, a wątek umiejscowiony tu winien mieć wyszynk.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Właśnie też o tym myślałem, jaki jest sens opisywania tak naprawdę zamkniętych dla ogółu browarów. Każdy tam może wejść i napić się piwa? To ani knajpa, ani pub, ani restauracja. powyższy opis powinien być jako jakiś artykuł etc.....Sami robimy bajzel na forum.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    A jaki jest sens pierniczyć o sensie, jeśli wystarczyło zgłosić do przerzucenia fajnego wpisu do działu obok.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Właśnie też o tym myślałem, jaki jest sens opisywania tak naprawdę zamkniętych dla ogółu browarów. Każdy tam może wejść i napić się piwa? To ani knajpa, ani pub, ani restauracja. powyższy opis powinien być jako jakiś artykuł etc.....Sami robimy bajzel na forum.
                      Wielce przepraszam i kajam się, że nabrudziłem Wielce Szanownym Panom na ich forum i musieli czytać te ohydne herezje. Byłbym bardzo zobowiązany gdyby kara była niższa niż ścięcie, a przedtem by mnie Panowie Inkwizytorzy pouczyli gdzie mógłbym brudzić w przyszłości (jeśli szansę bym łaskawie dostał) .
                      Last edited by dadek; 13-07-2017, 14:56.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Wpis bardzo ciekawy i cenny, ale nie w stosownym miejscu. Reakcja Becika oczywiście nazbyt emocjonalna, ale nie zmienia to faktu, że w niewłaściwym miejscu wpis.
                        Last edited by e-prezes; 13-07-2017, 15:57.

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Przecież przeniesiony. Nie bić piany
                          Last edited by dyczkin; 13-07-2017, 16:13.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎