Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Premium Quality Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marqqq
    Senior
    • 12-2014
    • 659

    Aha. To ok. Chciałem doprecyzować, bo napisałem w sumie niejasno.

    Co do piwa to było marne, tak jak piszesz typowa Warka. Wrażenia tożsame. Dziwne trochę, bo wczorajsza Tatra z Warki była barziej Żywcowa właśnie... myślałem że się poprawili.

    Choć i tak wypiłem trzy, no dobra 2 3/4 bo trochę wypiła podłoga (potrąciłem kufel).
    Ale to jednak słabe jest. EB z Warki, Leżajsk z Warki. Fujj.

    Comment

    • marqqq
      Senior
      • 12-2014
      • 659

      Dzisiaj mało sklepów otwartych, a miałem ochotę na browarka.
      Wziąłem EB w ciemno, bo sklep bez samoobsługi.
      Trafiłem na Elbląg, jeszcze bez oznaczenia po dacie.
      Zdecydowanie pokonuje nędzną Warkę, i lekko przyzwoitego Żywca.
      Dalej uważam że to świetny koncerniak, jak na te pieniądze, choć tym razem dość duże.

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, nie za mocny. Piwo przejrzyste z drobinkami. [3]
        Piana: Biała, drobnoziarnista, bardzo wysoka, była trwała i obklejała szkło, widoczna do końca. [4.5]
        Zapach: Początkowo pustka... później uaktywnił się lekki słód z nutami zbożowymi. [2]
        Smak: Słodowy, czuć też akcenty wyraźne zbożowe. Goryczka niska i krótkotrwała. Piwo raczej wodniste niż lekkie. [3]
        Wysycenie: Bardzo wysokie, ale nie przeszkadza. Do końca znaczne. [5]
        Opakowanie: Zwrotne z ładnymi, rozpoznawalnymi etykietami, brak składu... całość ratuje kapsel. [3.5]
        Uwagi: Warka do 26.01.2016, wypite 13.11'15. Spróbowane pierwszy raz po latach, w latach 90-tych wypiłem EB sporo, choć nie przypominam sobie, żebym pił butelkowane. Piwo w smaku płaskie i lekko wodniste, nie miałbym nic przeciwko, żeby smakowało lepiej. Ocena za smak lekko zawyżona. **114**

        PS Już od dziewięciuset dni prowadzę DP.

        Moja ocena: [2.925]

        Comment

        • klucha710
          Member
          • 05-2016
          • 35

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny słomkowy, lekko wpadający w zółty. Krystalicznie przejrzyste piwo. Odpowiada stylowi. [5]
          Piana: Koloru białego, luźna, duże pęcherzyki. Umiarkowanie obfita, szybko znika, nie oblepia szkła. Trochę za szybko znika, ale według stylu może szybko znikać. [4]
          Zapach: Przede wszystkim słodowy, delikatnie zbożowy, lekka kwasowość, co odpowiada stylowi. Wyczuwalny alkohol. [3]
          Smak: Smak alkoholowy, lekko słodowy. Wyczuwalna w smaku kwasowość piwa. Wysoka goryczka, aż drażniąca. [3]
          Wysycenie: Wysokie wysycenie. Piwo jest średnio pijalne, szorstkie, lekko cierpkie. Piwo nie należy do zbyt pełnych, powiedziałbym nawet, że jest tekstura jest cienka. Niezbyt treściwe. Jednak odpowiada stylowi. Minus za zbyt dużą goryczkę. [4]
          Opakowanie: Opakownie nie powala. Typówka, dla zwykłych piw koncernowych. Bardzo ograniczony skład, poza tym nic więcej. Nie przykuwa uwagi, wziąłem raczej dlatego, że chciałem spróbować "legendarnego" EB. [2.5]
          Uwagi: Jeżeli chodzi o mnie, piwo zupełnie nie na moje gusta. Co prawda w większości odpowiada stylowi, jednak szału nie ma. Jedyne co można uznać, za bogate w tym piwie, to chyba tylko historia. W latach 90', kiedy to piwo przeżywało swój okres świetności, byłem zbyt młody, aby móc spróbować, jednak teraz postanowiłem nadrobić braki. "Legendarne" EB okazało się być kiepskim piwem (zaznaczam, że jak dla mnie). Powyższe noty, że względu na perspektywę stylu. Z pewnością nie wrócę już do tego piwa.

          Moja ocena: [3.225]

          Comment

          • jacekan
            Senior
            • 05-2011
            • 388

            Postanowiłem w końcu ocenić to piwo. Kupiłem puszkę, otworzyłem, wlałem do kufla i.. w mordę, co to za szajs! Słów mi brakuje żeby opisać ten płyn piwopodobny. Nie będę marnował energii, zero, totalne zero.
            Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6077

              Raz na jakiś dłuższy czas wracam do niektórych piw... zwłaszcza gdy szata graficzna się zmienia...
              Akurat jakaś niby limitowana edycja się trafiła

              Kod E

              Piana - spora na starcie... z trzaskiem dość szybko znika... jednak warstewka kilku milimetrów grubszych pęcherzy była na dłużej ale ostatecznie miałem cienką dziurawą warstewkę, lacing znikomy czyli prawie nic.
              Barwa - jasne złoto.
              Gaz - średnia.
              Aromat - słód zbożowo łuskowy, trochę owocowości estrowej.
              Smak - słodkawe, lekko zbożowe /plus lekki karton ze szmatami/ z minimalną alko goryczką.

              Szybko robione dla lubiących mocno zmrożone...
              Attached Files

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                Jasne Pełne, Premium Lager

                Nowa odsłona EB...

                Alko w dół na 5,2% i co było w puszce?

                Piana - dość szubka redukcja piany do warstewki i średniego lacingu.
                Gaz - średni.
                Barwa - jasne złoto.
                Aromat - kwaskowate mokre zboże.
                Smak - kwaskowaty słód. Bardziej wyraźna łodygowa goryczka na początku.

                Tanie piwo na lato
                Attached Files

                Comment

                • Kanimal
                  Junior
                  • 02-2015
                  • 8

                  Gdzie ten lacing masz? Piana fatalna. Ja proponuję tanio na lato... Radugę Session IPA za 1,99 z Intermarche

                  Comment

                  • Kanimal
                    Junior
                    • 02-2015
                    • 8

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Sądziłeś że piwo ze spodu butelki smakuje inaczej niż z wierzchu?
                    Teraz ja też się z tego śmieję, ale tak sądziłem Źle rozumiałem pojecie finish i wlewałem to w siebie na siłę. Nadal dałbym 0/5 choć podejrzewam, że teraz się poprawili.

                    P.S. koncern-lagerów dobrowolnie nie biorę już do ust i otworzyłem browar domowy

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kanimal Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gdzie ten lacing masz? ...
                      Wypiłem już trochę piw i wiem co to lacing... trochę było...

                      Last edited by Javox; 29-07-2017, 13:55.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Kanimal
                        No trudno zobaczyć tzw. lejsing jeśli 90% szkła jest zapełnione.

                        Koronka brabandzka czy firankowanie tworzy się dopiero podczas wypijania płynu
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Kanimal
                          Junior
                          • 02-2015
                          • 8

                          Zerknij jeszcze raz na tę pianę i przestań się oszukiwać
                          Last edited by Kanimal; 31-07-2017, 14:56.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            Mam fotki z innych faz spożycia tego wyrobu ale nie będę się tu aż tak "udokumentowywał"

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              5 lat przeleciało migiem

                              Aktualnie mamy 5.0 % alko.

                              Piana - więcej na starcie potem pełna warstewka.
                              Gaz - średni.
                              Barwa - jasne złoto.
                              Lacing - trochę było.
                              Aromat - zbożowość.
                              Smak - lekko słodkawe, zbożowość, nuta owocowa, nutka żołędziowa, lekka goryczka.

                              Na lato może być... myślałem że będzie gorzej
                              Attached Files

                              Comment

                              • marqqq
                                Senior
                                • 12-2014
                                • 659

                                Ale skąd? Bo to ma znaczenie.
                                Miałeś farta i trafiłeś na Elbląg?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎