Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness, Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gramak
    Senior
    • 08-2012
    • 267

    #31
    Tym razem wypite na spokojnie. Róźnica w odbiorze polega tylko na większej niż przy poprzednim podejsciu (ale akceptowalnej) wodnistości. Nadal twierdzę iż piwo jest o niebo lepsze niż dwa-trzy lata temu.
    http://www.ohbeautifulbeer.com/

    Comment

    • vjtknn
      Junior
      • 08-2014
      • 25

      #32
      Kolor: czarny [5]
      Piana: początkowo bardzo ładna, wysoka na 3 palce, beżowa. Niestety błyskawicznie opada do niemal zera [4,5]
      Zapach: I tu zaczyna się dziwnie dziać. Na pierwszym planie bardzo mocny diacetyl. Do tego coś gryzącego, jak cebula - chyba siarka [2]
      Smak: Zero paloności. Zadnej kawy, czekolady. Wogóle nie smakuje jak stout. Piwo wodniste. Diacetyl dodaje głębi. W tle jakieś aromaty kwaśnych owoców - wiśnia, agrest. Goryczka na poziomie lagera. Gdybym pił nie wiedząc koloru zgadywał bym, że to jakaś czeska desitka z masą diacetylu. [2]
      Wysycenie: Niskie [4]
      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta i butelka. Mały minus za brak pełnego składu (ale też który koncerniak ma pełny skład) [4,5]

      Uwagi: Zaskakująco słabe piwo. Niesamowicie męczy - po mniej niż pół butelki (0,3 l) nie mogłem już na nie patrzyć. Guinness Draught znacząco smaczniejszy. Warka 28/09/2015

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #33
        Kupiłem w Mili w niesamowitej promocji - 1,45 za butelkę 0,33 niestety były ostatnie 4 sztuki.

        W smaku wodniste ale do tego mnie już Guinness przyzwyczaił, lekko kwaśne, kawowe wtręty, no ogólnie średnie, ale za 1,45 to wziąłbym ich dużo więcej.

        Data 18.11.2015 dlatego w promocji
        Last edited by Mario_Lopez; 17-11-2015, 11:09.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • SeeJay
          Senior
          • 04-2016
          • 239

          #34
          Jest osobny temat na Guiness Oryginal kupiony w Polsce? Właśnie degustuję.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #35
            Pytanie, czy jest on z Irlandii?

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
              Jest osobny temat na Guiness Oryginal kupiony w Polsce? Właśnie degustuję.
              A po co ma być ? Nie rozróżniamy tutaj określonego gatunku piwa na kraje w których został on kupiony.

              @ cyberprezes: srogo bym się zdziwił gdyby ktoś (przynajmniej oficjalnie w sklepie) kupił w Polsce Guinnessa Orginal warzonego gdzieś indziej niż w Irlandii. Podobno był/jest on warzony również w Petersburgu ale nigdy nie widizałem takiego piwa. Oczywiście mówię o piwie które ma napisane iż warzone jest w Baltice a nie o irlandzkim piwie z rosyjskojęzyczną etą na rynek rosyjski.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • SeeJay
                Senior
                • 04-2016
                • 239

                #37
                Ja takie piwo właśnie piłem - z Irlandii, za friko - po prostu dostałem "przeterminowane" o 3 miesiące. Mocne zaskoczenie, bo to było coś zupełnie innego niż Guiness pity przeze mnie kupiony w kraju. Bardziej przypominało mi porter bałtycki "zblendowany" ze stoutową kwaśnością, a do tego ta niespotykana w polskich Guinessach wędzonka.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎