Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Boyne, Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Boyne, Imperial Stout

    Tym razem przyszła pora na zawodnika wagi najcięższej spośród warzonych w irlandzkim Boyne Brewhouse z Droghedy. Niniejszy imperialny stout, choć szczegółowego składu producent nie podaje, leżakował w beczkach po sherry. Został przygotowany we współpracy z położoną po sąsiedzku w tejże samej Droghedzie destylarnią Boann. Piwo ma 10,8% alkoholu.

    Czarnobrązowa barwa, nieprzejrzysta. Przy nalewaniu kasztanowo połyskuje.
    Króciutka brązowa piana, po której zostaje tylko pierścień wokół szkła i dziurawe, smużyste naśnieżenie na powierzchni.
    Ciemne aromaty kawy i kakao. Mocno ziemisto-drewniane odcienie. Do tego pewne owocowe, winne nastroje z odrobiną wanilii. Lekko palone, ziarniste klimaty dopełniają całkiem bogaty bukiet. Alkohol smuży się delikatnie.
    Gęste i pełne w smaku. Mocna palona goryczka ziarna kawy. Gorzka czekolada, trochę waniliowej i owocowej słodyczy gdzieś na dalszym planie, wraz z mleczną czekoladą i znów powrót do wydatnych, ciemnych słodowych i drewnianych nut. Alkohol na dość wysokim poziomie.
    Nagazowanie znikome, za to treściwość bardzo wysoka.
    Butelka 330ml ze stylową etykietą w duchu innych piw z browaru. Tu szlachetne połączenie czerni, bieli i złota. A na owijce kolejne nawiązanie do mitologi celtyckiej. Tym razem przypomniano Danu - boginię żyzności, urodzaju, ale również śmierci i zniszczenia. Kapsel firmowy ze stylizowaną koroną.

    Piwo z charakterem i ładnie podane. Pełne, wydatne w profilu, o stosunkowo dobrym balansie pomiędzy czernią i słodyczą, choć oczywiście na tej pierwszej się opiera. Jak dla mnie odrobinę zbyt wysoki alkohol, który można by było trochę lepiej ukryć. Pomimo tego 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎