Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdański Browar WaRy, Politechnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9730

    Gdański Browar WaRy, Politechnik

    Piwo otrzymane na zlocie od piwowarów, z którymi miałem przyjemność dzielić domek. Oprócz piwa otrzymałem surowe przykazanie, aby piwo ocenić, co niniejszym czynię...
    Dla porządku: to AIPA o parametrach 7,0% i 16*. Piwo ma kolor miodowozłoty, jest zamglone. Piana białokremowa, bardzo drobna, dość wysoka, ale szybko redukuje się do stref średnich. Ciekawie pachnie - mieszanka lekkich nut sosnowych, karmelu i owoców. Smakowo jest nieco ostrzej, sosna jest intensywniejsza, mam wrażenie też pewnej pieprzowości. Nagazowanie średnie. Jedynym elementem, zdradzającym "chałupniczy" charakter piwa (sorry, guys ), jest etykieta: monochromatyczna, papier... wiadomo jaki. Natomiast informacji jest (jak na moje potrzeby) stanowczo za wiele... Ale rozumiem, są ludzie, którzy potrafią z tego co-nieco zrozumieć...
    Reasumując - piwo smaczne, dziękuję, Panowie .
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #2
    https://gdanskibrowarwary.wordpress....1-politechnik/
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Też dostałem, ale teść znalazł i wyżłopał. "Gorzkie ale dobre", tyle powiedział.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12148

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
        Też dostałem, ale teść znalazł i wyżłopał. "Gorzkie ale dobre", tyle powiedział.
        Ale (czyt. ejl) profan z teścia

        Comment

        • Rycho_128
          Senior
          • 03-2007
          • 1039

          #5
          No cóż rzec...
          Tym co zdegustowali (Jarka teściowi też, a może szczególnie) – na zdrowie
          Gdański Browar WaRy
          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9730

            #6
            Pogoniło go potem chociaż? (znaczy - teścia).
            Ja już teścia od paru lat nie mam, niestety, ale on się piwem brzydził raczej... .

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
              "Gorzkie ale dobre", tyle powiedział.
              I na drugi dzień tak nie wzdyma jak te sklepowe
              Dokładnie to samo ostatnio usłyszałem od kuzynostwa po degustacji skrzyneczki
              Last edited by fidoangel; 25-09-2017, 20:46.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #8
                Miałem wypić zaraz po zlocie (2017),lecz zaniosłem do piwnicy i dopiero teraz przypomniało mi sie o domowych piwach z Gdańska.Piwo bardzo dobre,piana obfita i trwała,dobra goryczka i miły aromat.Dawno nie piłem tak dobrej AIPY. Nie zaszkodziło ponad roczne leżakowanie w piwnicy.Dzięki WIELKIE.
                mb WOS

                Comment

                • Rycho_128
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 1039

                  #9
                  Dzięki, woosaa :P
                  Myśmy już zapomnieli o tym piwie, no, może jeszcze Paweł na skitraną jakąś pojedynczą sztukę w archiwum. Tego nie wie nikt... oprócz współwarzcy Pawła.
                  Na razie dzisiaj butelkujemy belga (jeszcze na forum nie opisane) i w planach lagery w duuuuużych ilościach i takoż dużych asortymentach (jasne pełne, marcowe, koźlak - może wyjdzie doppelbock i wędzone).
                  Gdański Browar WaRy
                  Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                  Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Politechnik #21B czyli na US West Coast M44 Mangrove Jack’s
                    Piwo otrzymane od piwowara. Butelka 0,5l. Moc 7%, ekstrakt 15. Kolor bursztynowo miodowo pomarańczowy. Piwo całkowicie mętne, Piana obfita, lekko beżowa, średnie bąbelki i trwała. Zapach lekki. Słodkie owoce egzotyczne. Pod spodem majaczą żywice. Ładny zapach. Smak to owoce cytrusowe i mocna goryczka. Słodki grejpfrut, może trochę jabłko. Pieprzowość (Pancernik pisał) też wyczuwam. Goryczka naprawdę silna, długo się utrzymuje w posmaku. Wysycenie średnie do niskiego. Nie jest źle, ale mocniejsze było by lepsze. Opakowanie z etykietą zawierającą chyba wszelkie możliwe dane, super. Prosta grafika, dwa kolory. Na kapslu numer warki. Przetrzymało mi się to piwo, na szczęście w lodówce. Obawiałem się trochę, że się zepsuło ale na szczęście okazało się bardzo dobre i trwałe.
                    Dzięki Rycho_128 i gratulacje dla piwowarów
                    Attached Files
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • Rycho_128
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 1039

                      #11
                      No ładnie. Piwo z lipca 2017. Też zauważyłem, że tak przeleżakowana ipa czy tam jakieś pokrewne mocno chmielone idzie w owoce (wszelakie) a aromaty chmielowe nieco siadają. Ale nie skwaśniało, co w tym wszystkim najważniejsze Na zdrowie! A tak przy okazji któraś tam kolejna ipa na cichej #66 już będzie. W butle 4 września br.
                      Last edited by Rycho_128; 24-08-2020, 22:39.
                      Gdański Browar WaRy
                      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎