Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rye River, The Crafty Brewing Company Irish Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Rye River, The Crafty Brewing Company Irish Pale Ale

    Browar do piwa na stronie się nie przyznaje, warzy je dla Lild'a. Z tyłu jakieś bdzury w dodatku po polsku i słoweńsku, moc 4,5%, chmiel Ella. Na przodzie, że Golden Pale Ale.

    Rzeczywiście złote, ładna czapa piany. W aromacie dziwna ta Ella, bo wcale nie anyżowa, ale jakby spokrewniona z jankeskimi-nuty cytrusów, mango soczyste, limonka świeżo wyciśnięta, nuta dolna konsekwentnie cytrusowa, widać że piwo trzeba pić jak najświeższe-bo w tej chwili jest eksplozja tych cytrusów. W smaku goryczki brak, piwo orzeźwiające, cytrusowe. Bardzo smaczne, mało irlandzkie, bardzo niespotykana odmiana Elli jak dla mnie, jakaś krzyżówka. Warto kupić, cena nie do końca rewelacyjna, aż 7zł, ale to taniej niż kupować w brytyjskim Lidl'u (4,99 za 4-pak, ale 330ml, a tu jednak 500ml).
    Last edited by Petitpierre; 15-09-2017, 09:12.
    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
    bardzo niespotykana odmiana Elli jak dla mnie, jakaś krzyżówka.
    Chmiel nie jest aż tak bardzo niespotykany, choć u nas nie jest tak popularny. Australijski, spokrewniony z Galaxy, na bazie niemieckiego Spalta. Posiada całkiem sporo alfa-kwasów. Piwo rześkie, cytrusowe, umiarkowane ciało, z łagodniejszą goryczką (ale to nie IPA), z przyjemnym, długim finiszem.

    Bardzo dobrze pijalne i przyjemne, takie letnie. Fajne, smakowało mi.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Kolor: Ciemnozłoty, pływa w nim mnóstwo drobinek.
      Piana: Jak na coli, błyskawicznie opada, ale zostaje o dziwo spory kożuch.
      Zapach: Cytrusowy, początkowo dość mocny, z głównie cytrynowymi akcentami.
      Smak: Dominuje cytrusowa chmielowość i skórkowo-korzenna goryczka, średnia/niska, długa.
      Wysycenie: Średnie.
      Opakowanie: Jakaś inspiracja Wąsoszem
      Uwagi: Lekkie, orzeźwiające piwo, słodowość niemal niewyczuwalna. Goryczka mogłaby być troszkę bardziej gładka. Da się wypić.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Kolor: złoty, zamglony.
        Piana: średniowysoka, o średnich pęcherzykach, średnio trwała, ładnie oblepia szkło.
        Zapach: dość intensywny, chmielowy, cytrusowy i lekko sosnowy, przyjemny.
        Wysycenie: średnie.
        Smak: cytrusowy, ze średnią goryczką, przyjemną w piciu. Piwo jest lekko wodniste i całkiem niezłe w smaku.
        Opakowanie: najgorszy element tego piwa, kiepska etykieta, brak pełnego składu, trochę lepiej wygląda kapsel.

        Comment

        • slyboots
          Senior
          • 03-2014
          • 292

          #5
          KOLOR - miedziany, mętny

          PIANA - piana bardzo szybko zanika i tylko jakieś szczątki zostały

          ZAPACH - chmiel, cytrusy, sosna, słodycz

          SMAK - przyjemny chmiel, cytrusy, iglaki, goryczka średnia bardzo długo się utrzymuje, treściwe

          WYSYCENIE - średnie, poprawne

          OPAKOWANIE - podoba mi sie, ma w sobie to coś

          UWAGI:

          Warka - BBE JULY 18
          L17184 13:59

          Alc. 4,5% vol.
          Australijski rodzaj chmielu Ella.

          Picie tego Piwa to przyjemność. Delektuję się każdym łykiem. Chmiel i cytrusy dominują. Polecam spróbować jak najbardziej.

          Pozdrawiam
          Attached Files
          Last edited by slyboots; 09-10-2017, 20:11.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Kolor piwa jednak bardziej w tym kierunku
            Attached Files

            Comment

            • slyboots
              Senior
              • 03-2014
              • 292

              #7
              Kolor Piwa taki jak wyszedł u mnie na fotce taki był w rzeczywistości.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Kolejny mój opis po wyjściu z jakiej takiej formy gdy masowo piłem irlandzki rynek piw rzemieślniczych. No cóż spróbujmy.
                Kolejne piwo z serii The Crafty Brewing Company stworzonej przez browar Rye River wyłącznie dla sieci Lidla. Kiedyś jedynie rodzimej irlandzkiej gdzie sprzedają piwa 330 ml w 4pakach a teraz i również w naszym kraju jako pojedyńcze butelki 500 ml.

                PIANA: bardzo trwała. Pamiętam jeszcze dobrze jak szybko znikała z większości irlandzkich rzemieślników. Szczególnie tych w typie ejla. Ta opada bardzo powoli, pozostawia nieco śladów na szkle i jest równomierna tzn nie psuje się na środku powierzchni gdyż tam przeważnie znika najszybciej. Dosyć biała i gęsta choć może nie puszysta.

                NAGAZOWANIE: fakt że szukam wzorkiem bąbelków już długo po nalaniu i tychże nie widzę ale skoro udało im się wygenerować tak trwałą pianę to znaczy że gaz musi być tęgi. Ocena paszczowa też to potwierdza.

                KOLOR: fociłem w miarę dobrym popołudniowo-październikowym naturalnym świetle. Wydaje się być lekko mętny o barwie powiedzmy miodowo-złotej.

                SMAK: zdecydowany cytrusowy zapach. W smaku również świeża owocowo-cytrusowa nuta. Piwo o średniej mocy 4,5% i średniej sesyjnej goryczce. Wchodzi bardzo przyjemnie. Można by potraktować je sesyjnie gdyby był to mój przedział cenowy ale niestety nie jest. Kupione jedynie dla etykiety i z sentymentu do Zielonej Wyspy.

                OPAKOWANIE: etka o bardzo hipsterskiej, modnej grafice. Ktoś chyba powyżej zasugerował że inspirowana bodajże Wąsoszem ale oczywiście to nie prawda bo ta seria piw w Irlandii ukazuje się już od kilku lat a pozatym piwa wspomnianego browaru z pewnością nie są tam znane. Kolejna wariacja kolorystyczna wzorów już wcześniej dostępnych w Irlandii. Firmowy kapsel z grafiką jak na ecie.
                Chętnie sięgnę po następne jeśli wyjdzie z tej serii i będzie u nas dostępne.
                Attached Files
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎