Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Pszenyczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    Kolor: Złoto-pomarańczowy, mętny.
    Piana: Biała, dosyć drobno pęcherzykowa, jak na hefe-weizena bardzo mało trwała.
    Zapach: Głównie nuty bananowe, goździka mniej, lekka guma do żucia.
    Smak: Słodowy, tak samo jak w zapachu dominacja banana. Lekka kwaskowatość. Średnio treściwe. Goryczka niska.
    Wysycenie: Wysokie.
    Ogółem: Jak dla mnie za mało zrównoważone. Mało goździka a kupa bananów. No i piana to chyba najgorsza piana w hefe-weizenie jaką widziałem, choć akurat nie miałem na stanie szkła do weizena co mogło mieć jakiś wpływ.
    Last edited by Oskaliber; 19-11-2012, 23:10.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      Nowy wzór etykiety, ten nowy design występuje również na innych piwach tego browaru.
      Attached Files

      Comment

      • patyczek
        Senior
        • 01-2013
        • 220

        Zakupione w Kauflandzie za 4.99.
        Data spożycia do: 09.04.2014.
        Opakowanie: Klasyczne, szablonowe, ze złotem w roli głównej, ubogą grafiką i kolorystyką. Takie w prawosławno rosyjskim stylu - złoto aż kapie. Jednym słowem - kiczowate. Plus za kontrę w języku polskim z wystarczającymi danymi. Kapsel firmowy. Ocena:3.5
        Piana: Baaardzo wysoka, gęsta o średnich pęcherzykach, wolno opada, zostawiając na szkle plamki i kropki. Ocena:4.5
        Kolor: Słomkowo cytrynowy, lekko mętny. Ocena:4.0
        Zapach: Niezbyt mocny - słodowo cytrusowy. Są drożdże, banany, cytryna, jest zboże. Goździków trudno się dowąchać. Ocena:4.0
        Smak: Kwaskowe. Tu pierwsze skrzypce grają banany. Oprócz tego obecne są drożdże, białe pieczywo, cytryna. Goździków niewiele, dopiero w trakcie degustacji dochodzą do głosu, dodając nieco wytrawności i miodu do smaku. Ocena:4.0
        Wysycenie: Wysokie, odpowiednie do stylu. Ocena:4.5
        Ogólnie bardzo smaczne, lekkie i orzeźwiające piwo. Może nie do końca zbalansowane, może niezbyt treściwe, ale mi wyjątkowo podeszło. Muszę gdzieś poszukać tańszego, bo ta cena w Kauflandzie zaporowa.

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          Ukraiński pszeniczniak charakteryzuje się żółtym kolorem, mętnym z zawiesiną drożdży. Gęsta biała piana z drobnych i średnich pęcherzyków przez większy czas degustacji.
          Zapach intensywnie słodowy z nutą chmielowej goryczki, był bardzo orzeźwiający. Początkowo miałem wrażenie, że ze szkła wydobywa się nuta maślana, ale efekt szybko przestałem wyczuwać. Za to pojawią się subtelna nuta słodkawa – bananowa. W smaku lekko kwaskowe, z goryczką, delikatnie sciągająca na brzegach języka. Piwo bardzo pijalne, zwłaszcza po schłodzeniu.
          Trochę wkurza bardzo silne wysycenie piwa, ale w pszeniczniaku to przecież norma.
          Nie przepadam za piwem pszenicznym ale to w wydaniu browaru Obołoń jest bardzo smaczne i podchodzi mi.

          Comment

          • TheBobolo
            Member
            • 07-2014
            • 59

            Barwa : słomkowe, mętne [3.5]
            Piana : biała, trwała, osadza się grubą warstwą, ładny lacing [4.5]
            Aromat : mocny goździk i banan, lekki skunks z powodu zielonej butelki [3.5]
            Smak : banan, goździk, guma balonowa, kolendra, lekka kwaskowatość, goryczki praktycznie brak, ogólnie smak dość intensywny [4]
            Nasycenie : słabe, ale wyczuwalne, dodaje orzeźwienia [3.5]
            Opakowanie : kapsel z pięknym godłem, etykietka też ładna [4]

            Ocena : [3.825]

            Uwagi : Orzeźwiające, dość pełne w smaku, całkiem sympatyczny pszeniczniak.
            Begonia non omlet.

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              Barwa: złota, mętna.
              Piana: bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale dość trwała.
              Zapach: dość intensywny, głównie goździki, na drugim planie banany, w tle lekka nuta słodowa.
              Smak: dość pełne, w smaku to samo co w aromacie, goździki i banany z delikatną kwaskowością.
              Wysycenie: wysokie.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                Orzeźwiający, lekki i bardzo pijalny pszeniczniak. Co prawda sprzedawany w zielonej butelce, ale jak na koncerniaka (ukraińskiego) wyśmienity. Może nie jest to klasa Franziskanera, ale bije na głowę konkurentów z polski.

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  Dawno nie piłem (2014 chyba?).
                  Warka 15/02/17, kupione w Kauflandzie, na etykiecie teraz "Weizenbier", a nie Pszenyczne.
                  Prezentuje się wyśmienicie, piana piękna (choć nie jest bardzo trwała).
                  W aromacie zaskakująco słodko i intensywnie, banany i goździki na pewno. Butla zielona, ale skunksa nie wyłapałem.
                  Smakowało tak sobie, rewelacja to nie jest, ale na bezpiwiu (gdzie się znalazłem) jakiś wybór to był.
                  Wysoko wysycone.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    BARWA: Złota i nieprzejrzysta od osadu, lekko opalizująca. [4.25]
                    PIANA: Bardzo wysoka i bardzo trwała, po sześciu minutach opada do półcentymetrowej warstwy, dominują pęcherzyki średniej wielkości, pozostaje kilka plam na szkle, utrzymuje się w szklance do samego końca. [3.75]
                    ZAPACH: Głównie zbożowy, trochę goździkowy, cytrynowy i ciut drożdżowy... bananów nie czuć. [3.25]
                    SMAK: Zbożowy, goździkowy, niewielki posmak przypieczonego chleba z cytrusowym i bananowym akcentem. [3.75]
                    WYSYCENIE: Utrzymało się do końca- powyżej średniej. [4.75]
                    OPAKOWANIE: Zielona, grubościenna butelka z tłoczeniem. Etykiety zmienili na eksportowe, kapsel tego samego wzoru. [4]

                    UWAGI: Warka do 16.07.2017, wypite 21.07'17. Pięć dni po terminie, ale całkiem dobre, w smaku kwaskowo-słodkawe, brak zielonobutelkowego smaczku.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6119

                      Ekstrakt 12.5*, alko 5.4%

                      Piana - większa na starcie potem pełna warstewka.
                      Lacing - trochę było.
                      Barwa - zamglony jasno żółty.
                      Gaz - średni.
                      Aromat - kwaskowe cytrusy, lekko banan.
                      Smak - słodkawe i lekko gorzkawe, banan, mini cytryna, prawie bez goryczki.

                      Bardzo spoko, do częstszego spożycia.
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎