Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szklanki z niemieckich browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marianowar_pl
    Member
    • 03-2017
    • 39

    Szklanki z niemieckich browarów

    Witam piwomaniaków,

    Słuchajcie w weekend w domu u moich dziadków rzuciły mi się w oczy szklanki stojące na półce (te ze zdjęcia). Są to szklanki do piwa z niemieckich browarów i z tego co mi powiedziała babcia, zostały one przywiezione jakieś 40 może 50 lat temu. Chciałem się coś o nich dowiedzieć i oczywiście wklepywałem nazwy do wujka google jednak jedyne informacje jakie tam znalazłem są w języku niemieckim, a mnie niestety nigdy z tym językiem nie było po drodze.

    Może ktoś z was ma takie szklanki i interesował się ich pochodzeniem? Może macie jakieś informacje na temat browarów z których pochodzą? Może mają jakąś wartość kolekcjonerską?

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek informację.

    Z góry za nie dziękuję.
    Attached Files
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2543

    #2
    Trudno tutaj cokolwiek odczytać. Czy pierwsza z lewej to Brauhaus Dinkelsbühl? Tej z prawej strony w ogóle nie jestem w stanie rozszyfrować.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Szklanki z lat 70. może są w miare ciekawe u nas ale nasze rodzime natomiast niemieckie to raczej nic ciekawego biorąc pod uwagę ich ilości browarów i masę birofiliów jakie wydali oraz potężną kulturę piwną.
      Nazwę pierwszego browaru napisał Ci już Piwowar. Znajdziesz go przez Google bez problemu.
      Drugi to Munch-Brau z Feldkirchen koło Monachium. Browar nieczynny od 1980 roku. Jest na liście którą masz w linku w poprzednim zdaniu.
      Trzecie szkło to Brauhaus Alendorf. O nim w necie jest jeszcze mniej, podejrzewam że też nieczynny ale zdjęcia szkła i podstawek bez trudu odnalazłem.

      Wystarczyło wpisać w oszukiwarkę nazwy tych browarów i już.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Marianowar_pl
        Member
        • 03-2017
        • 39

        #4
        Pierwsze z lewej - BRAUHAUS DINKELSBUHL
        W środku - MUNCH BRAU
        Po prawej - BRAUHAUS AULENDORF

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎