Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żarów, Słowiańska 23, Browar Hoppy Lab

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    Żarów, Słowiańska 23, Browar Hoppy Lab

    Kolejny dolnośląski browarek rzemieślniczy zaczął swą działalność w marcu 2017 w Żarowie. Warzy w nim dwóch młodych przyjaciół - Andrzej Czapski i Kuba Bielecki - obaj rodem ze Świdnicy. Są patriotami lokalnymi bardzo związanymi ze swoim miastem (co ma także odzwierciedlenie w nazwach piw), a oczywiście zaczynali od piwowarstwa domowego. Andrzeja poznałem w czasie spotkania browarbizowego "betonu" w browarze Caminus w Kątach Wrocławskich gdzie był zaproszony przez Marusię. Nie omieszkałem oczywiście umówić się na za 2 dni na wizytę w Hoppy Lab i tak 13.11.2017 znalazłem się w Żarowie.
    Pomimo silnych związków ze Świdnicą nie udało się chłopakom znaleźć odpowiedniego miejsca na browar w tym mieście. Jednak w odległym o kilkanaście km Żarowie, wystawiony do sprzedaży budynek dawnej piekarni, wydawał się idealnym. Stoi na dość obszernym, ogrodzonym i zadrzewionym terenie w pewnej odległości od innych zabudowań, a jednak w mieście (dojście z dworca PKP zajmie 10 min.).
    Doprowadzenie wnętrz do potrzeb browaru zajęło prawie rok, choć na tą chwilę zajmuje on tylko część powierzchni budynku. Dużo wolnej powierzchni pozwala w przyszłości na łatwe zwiększenie mocy produkcyjnych. Już po 8 miesiącach działalności piwa zdobyły sobie taką popularność, że chłopaki dostawienie kolejnych tankofermentorów uznali za konieczność. Obecnie są do dyspozycji 4 o pojemności 10 hl każdy, warzelnia ma zaś wybicie 500 l. Sprzęt pochodzi z firmy Admar ze Świętochłowic, czyli wiadomo że browar uruchamiali chłopaki z ReCrafta z Luklazem na czele.
    Andrzej i Kuba mają jak do tej pory na koncie 10 rodzajów piw, z których piłem połowę i do ich jakości przyczepić się absolutnie nie można . Cieszy, że nie stronią od piw lekkich (bitter 9°, seria "Świdnickich" 10°, wśród których jest również żytnia). Natomiast przeżycie obecnych chłodnych dni wspomoże najnowsza Imperial IPA 18°. Butelki z wizerunkiem czarnego LABradora w różnych przebraniach, cieszą piwoszy w sklepach i marketach w Żarowie, Świdnicy i okolicznych miastach, beczki docierają też do pubów Wrocławia ale także i do Katowic. Sam labrador (bardzo sympatyczne psisko) mieszka wraz z Kubą, jego żoną i córeczką w budyneczku tuż obok browaru. To kolejny (po Tomku z BroVcy) piwowar, który w każdej chwili może podejść do tanków i skontrolować jakość piwa. Andrzej ma ciut dalej ale również mieszka w Żarowie "na rzut beretem" .
    Dzięki za możliwość odwiedzenia browaru i miłe przyjęcie. Niech się darzy chłopaki!

    Fotki w galerii:




  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Wieść gminna niesie, że browar nie przetrwał pandemii. Skoro i tak kręciliśmy się po okolicy, to zahaczyliśmy o Żarów zrobić wizję lokalną. Na miejscu cicho, głucho. Chyba wieść gminna ma rację. Fejs martwy od września, strona wyłączona. To koniec.

    Natomiast zastanawia mnie informacja (zaczerpnięta z mapki Pendragona), że teraz jest tu Pivovsky. Śladu po nim nie znalazłem, wręcz przeciwnie, na ścianie budynku wisi dalej banner Hoppy Lab. Więc albo są aż takimi leniuszkami, że nie chce im się ściągać bannera po poprzednikach, albo to element maskowania się przed wrednymi piwnymi turystami , albo... nie ma ich tu? Na fejsie 30 maja chwalili się dodatkowo świeżutkim piwem, które uwarzyli w Bielawie. Także wydaje mi się, że budynek po Hoppy Lab stoi obecnie nieużywany.

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      #3
      Wróble ćwierkają, że Pivovsky ma w planach przeniesienie instalacji browarniczej z Żarowa do Świdnicy.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        A co z browarem Świdnica? Działa, nie działa?

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2768

          #5
          Zaciągnąłem języka.
          No więc niestety Pivovsky po kilku miesiącach produkcji i kilku kooperacjach zakończył działalność warzelniczą w Żarowie Stąd na podwórku dawnego Hoppy Lab aktualnie pusto i cisza. Nie dojdzie też do skutku przeniesienie instalacji do Świdnicy. Pivovsky zrezygnował. Wrócił do produkcji kontraktowej.

          Browar Świdnica natomiast działa.
          Last edited by Pankracy; 08-06-2021, 19:19.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎