Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zaczernie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaphis
    Junior
    • 03-2012
    • 6

    #31
    Witam

    Dzis przez przypadek znalazlem, potwierdza to juz mi znane fakty i podaje mi nowe

    Pozdrawiam

    Marek
    Attached Files

    Comment

    • Leonpraga
      Senior
      • 02-2005
      • 468

      #32
      Napisałeś, "Dzis przez przypadek znalazlem, potwierdza to juz mi znane fakty i podaje mi nowe" Możesz podać te potwierdzone i nowe fakty i mam pytanie czy znasz ulicę albo miejsce browaru w Kleczy Dolnej, czy browar ten nie znajdował się na Kopcu.

      Comment

      • kaphis
        Junior
        • 03-2012
        • 6

        #33
        Witam

        Wszystko jest powiazane z badaniami genealogicznymi jakie prowadze. Zaczelo sie od otrzymania informacji , ze moja prababcia urodzila sie w Kleczy Dolnej. Nawiazalem wtedy kontakt z rodzina w Zaczerniu , ktora byla zwiazana z tamtejszym browarem. Wnuk wspomnianego Franza Käpplera opowidzial mi znane sobie fakty. Jego dziadek mial pochodzic z Niemiec , z pieniedzmi jakie dostal od swojego ojca mial udac sie na wschod. Tam powiazany byl z Browarem w Jaszczurowej i w Kleczy Dolnej. Poniewaz moj prapradziadek byl pochodzenia niemieckiego miejscowa ludnosc zbojkotowala jego produkty i ratujac sie przed bankructwem sprzedal browar i udal sie w okolice Rzeszowa. Nie byl mi znany czas kiedy to nastapilo a to ogloszenie z gazety z roku 1904 mnie o tym poinformowalo. Po tym czasie mial byc powiazany z mniejszymi browarami w okolicach Rzeszowa. Znana jest mi jedna miejscowosc - Strzyzow nad Wislokiem - ale nie wiem nic wiecej i czym sie tam zajmowal. Wspomniany piwowar zmarl w wieku 72 lat w Katowicach. Jako ciekawostke moge podac ze moj prapradziadek wywodzil sie z tej samej miejscowosci co Jan Ewangelista Goetz zalozyciel Browaru Okocim.

        Pozdrawiam Marek

        Comment

        • taterka22
          Junior
          • 12-2013
          • 4

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mig123 Wyświetlenie odpowiedzi
          Miałem okazję pracować dorywczo w tym browarze (zaczerskim) na wakacjach podczas studiów. Piwo było bardzo dobre do momentu butelkowania. Przyczyną psucia się piwa były niedokładnie umyte butelki (zwrotne). Piwo było nie pasteryzowne i dopiero pod koniec działalności browar zakupił pasteryzator. Niestety, w tym okresie na podkarpaciu królował młody i nowoczesny browar leżajsk, który później przejął browar zaczerski i przypisał sobie jego rok założenia.
          być może to było powodem psucia się piwa.

          Comment

          • kaphis
            Junior
            • 03-2012
            • 6

            #35
            Witam ponownie,

            jeszcze jedno ogloszenie z gazety tym razem z 1888 roku.

            Pozdrawiam Marek
            Attached Files

            Comment

            • Leonpraga
              Senior
              • 02-2005
              • 468

              #36
              Czy możesz zdradzić tytuł gazety z której pochodzą ogłoszenia, pytałem wcześniej czy natrafiłeś na umiejscowienie browaru w Kleczy.

              Comment

              • henbirofil
                Member
                • 05-2010
                • 83

                #37
                Klecza Dolna

                Klecza Dolna ( Kopiec ) przy Wadowicach - browar Jana Skrejnowskiego - 1903 - 1911

                Comment

                • kaphis
                  Junior
                  • 03-2012
                  • 6

                  #38
                  Witam,

                  Cytowana jest Gazeta Lwowska dostepna w Jagielonskiej Bibliotece Cyfrowej.

                  Marek

                  Comment

                  • Leonpraga
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 468

                    #39
                    U mnie jest Klecza Dolna Browar i Słodownia "Na Kopcu" k. Wadowic wł. Wacław Jan Skrejszewski - 1903/9/11/12

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #40
                      A w sumie to czemu piszecie o browarze pod Wadowicami w temacie o browarze pod Rzeszowem?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
                        Napisałeś, "Dzis przez przypadek znalazlem, potwierdza to juz mi znane fakty i podaje mi nowe" Możesz podać te potwierdzone i nowe fakty i mam pytanie czy znasz ulicę albo miejsce browaru w Kleczy Dolnej, czy browar ten nie znajdował się na Kopcu.
                        Według informacji z internetu w 1909 r. Alojzy Majewski kupił działkę z karczmą i browarem pod budowę Collegium Marianum dla księży pallotynów. Collegium Marianum stoi do dziś pod Kopcem, po południowej stronie drogi Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska (od strony Wadowic).
                        Współrzędne (wg Geoportalu): 49o52'27"N i 19o31'32"E.

                        Comment

                        • Piwowar
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 2542

                          #42
                          W styczniu 1891 roku piwowarem w Zaczerniu został A. Kugler. (według: Algemeine Zeitschrift für Bierbrauerei und Malzfabrikation)
                          Archiwum piwne

                          Poznaj
                          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎