Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Logger temperatury (sterownik)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cyriuss
    Junior
    • 12-2017
    • 1

    Logger temperatury (sterownik)

    Hejka!

    jakiś czas temu przy którejś kolejnej warce obudził się we mnie instynkt inżyniera i pomyślałem sobie, że fajnie byłoby mieć urządzonko które logowało by temperaturę fermentacji w całym okresie fermentacji, tak żeby wiedzieć, czy zapewniam odpowiednie warunki do prawidłowej fermentacji przez cały ten dość długi czas.

    Urządzonko zasilane bateryjnie, wyświetlające temperaturę na ekranie, z możliwością zgrania danych nt. temperatury z całego okresu za pomocą USB. W wersji rozszerzonej myślałem też o dodaniu zasilania sieciowego (230V) i możliwość dogrzewania pojemnika za pomocą kabla grzewczego w razie konieczności.

    Jestem ciekaw waszego zdania i czy sami widzicie przydatność takiego gadżetu? Urządzenie w wersji podstawowej nie powinno być zbyt drogie, przy dobrych wiatrach 30-40 zł w wersji podstawowej, 60 w w wersji ze sterowaniem temperaturą. Planuję zabrać się za ten projekt w najbliższym czasie, jednak chciałbym wysłuchać opinii doświadczonych piwowarów, może widzielibyście inaczej działanie takiego czegoś, albo uważacie że to crap do niczego nie potrzebny.

    Pozdrawiam
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎