Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo podobne do Corony

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rocket128
    Junior
    • 01-2018
    • 3

    Piwo podobne do Corony

    Witam,
    szukam piw podobnych do znanej, chyba już wszystkim Corony. Do tej pory nie spotkałem nigdzie piwa tego typu, poza jeszcze droższym millerem. Sama w sobie Corona jest mała i droga co zwyczajnie się nie kalkuluje, a z racje tego, że bardzo pasuje mi piwo tego typu chciałbym poznać więcej lub znaleźć jakiś lepszy zamiennik. Moglibyście coś zaproponować?
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    #2
    Na stronce poniżej jest większość piw z tego gatunku:
    Learn more about the American Adjunct Lager style of beer.

    Znajdź coś sobie.
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rocket128 Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam,
      szukam piw podobnych do znanej, chyba już wszystkim Corony. Do tej pory nie spotkałem nigdzie piwa tego typu, poza jeszcze droższym millerem. Sama w sobie Corona jest mała i droga co zwyczajnie się nie kalkuluje, a z racje tego, że bardzo pasuje mi piwo tego typu chciałbym poznać więcej lub znaleźć jakiś lepszy zamiennik. Moglibyście coś zaproponować?
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
      Na stronce poniżej jest większość piw z tego gatunku:
      Learn more about the American Adjunct Lager style of beer.

      Znajdź coś sobie.
      Tylko 1155 piw do wyboru. Znajdziesz coś podobnego.
      A tak z ciekawości, jakieś inne style piwne próbowałeś ?
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • rocket128
        Junior
        • 01-2018
        • 3

        #4
        no tak tylko połowa z tych piw jest pewnie niedostępna w polsce, a 2ga połowa jest droższa od corony. chodzi mi o jakiś tańszy zamiennik, ew ta sama cena ale większa objętość - chyba wiadomo o co mi chodzi.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
        Tylko 1155 piw do wyboru. Znajdziesz coś podobnego.
        A tak z ciekawości, jakieś inne style piwne próbowałeś ?
        ciężko jest mi mówić o stylach jako takich używając 'oficjalnych' nazw. wiem za to że nie lubię piw ciemnych i gorzkich, zbyt słodkich też nie. z gatunków innych niż ww "American Adjunct Lager" bardzo smakował mi Żywiec marcowy ale został wykasowany, Miłosław marcowy nie ma podjazdu
        Last edited by rocket128; 19-01-2018, 19:17.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Ja Corony (chyba) nie piłem ale czy to nie jest przypadkiem płaski, cienki w smaku jak wycieraczka i nagazowany lager o mocy około 4,5-5 wolt ? Taki gdzie piana opada w momencie pomiędzy opuszczeniem 355 mililitrowego bezbarwnego long neck'a a kontaktem ze szklanką ?
          Jeśli tak to chyba faktycznie w naszym kraju nie znajdziesz nic w tych klimatach choć w sklepie sieci "Szklana Pogoda" w Warszawie widziałem kiedyś ukraińskie licencyjne Budweisery.
          Takie piwa na kartony sprzedaje się w Europie Zachodniej (na kartony bo nikt nie będzie se zawracał głowy jedną flaszką takiego cienkusza). U nas chyba ich odpowiednikiem, tzn takim masowym, tanim bezsmakowcem dla ludu są Harnasie i inne Tatry choć to chyba i tak bogatsze w treść wywary.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • wiaterek
            Member
            • 07-2016
            • 61

            #6
            Muszę wziąć Corone w obronę: nie wiem,gdzie to jest rozlewane czy też produkowane w Europie,ale onegdaj (uszczególnię,że ta miara czasu oznacza +/- tyle,co drzewiej) jak byłem w Hameryce to było jedyne niezobowiązujące,trzeźwiące i smakowo "europejskie" piwo na rynku.I ta moc miała też znaczenie,jak się wisiało na drabinie kilka metrów nad ziemią...nostalgiczna dygresja-płętując Corona meksykańska "dawała radę"!

            Comment

            • rocket128
              Junior
              • 01-2018
              • 3

              #7
              są gusta i guściki corona jest o tyle fajna że jest taka 'lekka' gdy się ją pije bym powiedział. nie chodzi mi tu o procenty bo ich mogloby byc wiecej ale o typ piwa. jednak min 3,50 za 0,33 o mocy 4,5% no to się zwyczajnie nie opłaca :|

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Podobne do Corony i ogólnie dostępne: Cisowianka, Żywiec Żdrój, Perła Beskidu - najlepiej w wersjach mocno gazowanych.

                Comment

                • Rycho_128
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 1039

                  #9
                  Nie ma wyjścia. Trzeba się przyzwyczaić do porteru bałtyckiego. Polecam Łódzki...
                  Last edited by Rycho_128; 19-01-2018, 20:42.
                  Gdański Browar WaRy
                  Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                  Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4994

                    #10
                    Czasem w Biedronce możesz nabyć piwo Bitburger w 500ml puszce za 3 zl.
                    Lekkie i rześkie piwo, ale jakby było dla ciebie zbyt ciężkie to zmieszaj 50/50 z gazowana woda mineralna a i tak będzie smaczniejsze od Corony.
                    5400 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎