Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LESNICZYy
    Senior
    • 01-2018
    • 950

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
    Po pierwsze primo - nie znam w promieniu 30 km od domu Kaufa z maszyną do butelek
    Po drugie primo - kasy do łapy w ten sposób nie dostaniesz, a ekwiwalent talonowy . W dodatku za X razy 0,3 zł, a nie X razy 0,5 zł. Inna sprawa, że Kaufland akurat konsekwentnie także pobiera najniższą kaucję ze wszystkich sklepów.

    Ale tak zapytam z ciekawości, bo w Polsce nigdy nie oddawałem jeszcze butelek w automacie - ten automat rzeczywiście skanuje kształt butelki bez względu na etykietę lub jej całkowity brak?
    U mnie w Żorach w Kauflanzdie maszyna skanuje butelkę bez szczytywania kodu kreskowego
    piwa z biedry spokojnie oddaje i takie Książęce wychodzi nawet 2.19 zł (2,89zł - 0.4 promocja za 3 szt -0.3 butelka)
    W Auchan już skanuje kody ale można pocisnąć kit obsłudze że schładzało się w wodzie i dlatego nie ma etykiety , dobrze jak jest na szyjce mała etykieta wtedy gość wymieni ci te butelki na butelki z kodami i wkładasz do maszyny

    Comment

    • Brat_Piwny
      Senior
      • 01-2009
      • 685

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      U nas problem jest nierozwiązywalny od zarania i pewnie tak pozostanie.
      Niestety masz rację

      Comment

      • Galu23
        Member
        • 04-2005
        • 62

        #63
        Ja skopiowałem na xero kontry z Królewskiego i nalepiłem na większość bezzwrotnych z grubszego szkła. Wrzuciłem do Automatu w Auchan i trzy razy podchodziłem do kasy po zwrot pokazując ten sam paragon za zakupione zwrotne. Tylko wybierałem inne kasy. 95% butelek przeszło. Jedynie po Łomży nie chciały ale grodzisk wszedł.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2291

          #64
          A nie jest tak, że aby otrzymać zwrot kaucji przy kasie w Auchan z butelek wrzuconych do automatu należy cokolwiek zakupić?

          Comment

          • LESNICZYy
            Senior
            • 01-2018
            • 950

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
            A nie jest tak, że aby otrzymać zwrot kaucji przy kasie w Auchan z butelek wrzuconych do automatu należy cokolwiek zakupić?
            Nie wiem ale i tak możesz zrobić zakupy podstawowych produktów spożywczych np. piwa
            można masło kupić itd
            W moim Kauflandzie kasy już nie zwracają i musisz coś kupić .

            Comment

            • MLT
              Senior
              • 12-2003
              • 1045

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Galu23 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja skopiowałem na xero kontry z Królewskiego i nalepiłem na większość bezzwrotnych z grubszego szkła. Wrzuciłem do Automatu w Auchan i trzy razy podchodziłem do kasy po zwrot pokazując ten sam paragon za zakupione zwrotne. Tylko wybierałem inne kasy. 95% butelek przeszło. Jedynie po Łomży nie chciały ale grodzisk wszedł.
              A ja myślałem, że ten wątek jest o zwracalności butelki zwrotnej a nie bezzwrotnej.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                A ja myślałem, że ten wątek jest o zwracalności butelki zwrotnej a nie bezzwrotnej.
                Ale te bezzwrotne są de facto zwrotne. I to jest wkurzające.W jednym sklepie zwrotne a w drugim bezzwrotne.
                P.S. Trzeba założyć zatem wątek o zwracalności butelki "bezzwrotnej"
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ja myślałem, że ten wątek jest o zwracalności butelki zwrotnej a nie bezzwrotnej.
                  Może faktycznie powinno się założyć wątek o Zwracalności Butelki Niezwrotnej
                  Taki kącik wsparcia i porad w obywatelskiej walce z brakiem poszanowania ekologii i portfeli szarych cebulaków
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale te bezzwrotne są de facto zwrotne. I to jest wkurzające.W jednym sklepie zwrotne a w drugim bezzwrotne.
                    P.S. Trzeba założyć zatem wątek o zwracalności butelki "bezzwrotnej"
                    ja myślę, że jemu chodziło o stwierdzenie
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Galu23 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jedynie po Łomży nie chciały ale grodzisk wszedł.
                    łomża ma zwrotne duże butelki? ja już się w tym gubię

                    Najlepsze są akcje w Tesco czy Lidlu
                    Piwa z grodziska na etykiecie mają napis BUTELKA ZWROTNA, i słowo "zwrotna" jest przekreślona czarnym mazakiem
                    Dwie półki dalej w Tesco stoi biała IPA z Grodziska, gdzie na kontrze jest już napis "butelka bezzwrotna"
                    Wydaje się lżejsza, ale to tylko na odczucie z "ręki"
                    Zdurnieć można z nimi
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #70
                      Dokładnie. Niektóre ety (a dokładnie kontry) z Grodziska nie różnią się absolutnie niczym np mają takie same kody kreskowe (jak wynika z postów - przydatne dla automatów do zwrotu butelek) a część z nich ma markerem zamalowany tekst "Butelka zwrotna". Są też kontry które różnią się jedynie tekstem butelka zwrotna/butelka bezzwrotna i odpowiednimi numerami kodów kreskowych do nich. Pozatym niczym. Ot, podwójne standardy. Zależy jaki podmiot bierze od nich piwo. Wiadomo że chodzi o duże sieci handlowe które mogą mieć żądania i wpływ na ety.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dwie półki dalej w Tesco stoi biała IPA z Grodziska, gdzie na kontrze jest już napis "butelka bezzwrotna"
                        Wydaje się lżejsza, ale to tylko na odczucie z "ręki"
                        Zdurnieć można z nimi
                        Ja już nawet ważyłem te butelki, na wagę są zwrotne.

                        # Cooper, kody są różne.
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #72
                          Dziś w IM. Pokazuje pani butelkę z grodziskim APA, pisze, że butelka zwrotna, ale oni nie naliczają
                          Na cenówce, stoi jak byk, bz, WTF? Pani mówi, sprzeda pan winnym sklepie
                          Chyba tylko w Tesco, piwa zGrodziska, są zwrotne.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            #73
                            Jest więcej takich kwiatków. Np. piwa w klasycznych bączkach 0,33l.
                            90% z nich na rynku jest zwrotna, ale np. Biedronka dogadała się z Czarnkowem żeby etykietować i sprzedawać Noteckie u siebie jako bezzwroty.
                            Kolejny przykład to Grodzkie w Głubczyc klasyczny zwrotny bączek, ale w hiperach traktowany jako bezzwrot. Nic tylko przetykietowywać i wrzucać do automatu po zwrot kaucji
                            Last edited by kosher; 05-02-2018, 21:22.

                            Comment

                            • Galu23
                              Member
                              • 04-2005
                              • 62

                              #74
                              Uważam że takiej Biedronce i Lidlowi nasi ustawodawcy powinni się trochę dobrać do pupci. Skoro prawie wszystkie inne sieci starają się lub przynajmniej udają że odbierają szkło którm handlują to dlaczego dwie święte krowy nie mogę tego robić ?
                              Krótkie wyliczenie : mamy około 3 tyś Biedronek - niech każda codziennie sprzedaje powiedzmy 100 piw dziennie (wiadomo w sezonie letnim i w turystycznych miejscowościach te dane idą w tysiące). To mamy 3000x100 x 365 dni to daje 109,5 mln butelek .Mnożąc to przez standardową kaucję 0,50 pln oznacza że kupując korposiki tylko w tej jednej sieci wywalamy do kosza około 50 milionów złotych

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                #75
                                Sporadycznie chodzę do tych sieci, ale z tego co pamiętam to tam nie ma butelek zwrotnych, a jedynie bezzwrotne, czyli niekaucjonowane, więc to wyliczenie jest o kant... Pokaż mi sklep, który przyjmuje bezzwrotne butelki?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎