Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaper z Żywca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scriptus
    Senior
    • 04-2006
    • 189

    Kaper z Żywca

    Mam przed sobą puszeczkę piwa kaper 20%, popełnionego przez Browar w Żywcu, przy ulicy Browarnej 88. Nie mam tego piwka w bazie, wypiję go więc bez oceniania, co najwyżej jakieś impresje zamieszczę...
    Zatem... wlewam do półlitrowej szklanej szklanki, i co widzę,
    kolor bursztynowy, klarowny, co jak na piwo o tej mocy jest OK, daję 5
    piana jak na żywieckie piwo, słaba, gruboziarnista, szybko znika, tylko 3,5
    zapach landrynkowo - słodowy, brak wyraźnej nutki chmielowej , 3,5
    smak słodowy, za mało chmielu, za mało goryczki i zbyt wyraźnie przebija alkohol, po Żywcu nie spodziewałbym sie piwa w kategorii mocne pijackie, oczekuję pewnej klasy, na którą zresztą wskazuje nawet cena piwa, daję 3,5
    wysycenie bąbelkami OK, bez rewelacji daję 4,5
    opakowanie - jak to żywieckie, jest OK, sympatyczna grafika i mniej więcej komplet informacji, daję 5
    Średnia 4,16
    Piję to piwko po raz pierwszy, nie ma go w bazie Browar.bizu, ale nie szkodzi,
    W sumie, nie warte swojej ceny, w kategorii mocne pijackie znam lepsze i tańsze piwka
    a mogłem kupić coś bardziej zacnego za tę cenę
    Nic lepszego od Brackiego :)
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus
    Mam przed sobą puszeczkę piwa kaper 20%, popełnionego przez Browar w Żywcu, przy ulicy Browarnej 88. Nie mam tego piwka w bazie
    Jest tu.

    Comment

    • Scriptus
      Senior
      • 04-2006
      • 189

      #3
      Ale to nie to samo piwo, Heweliusza znam, choć dawno nie widziałem i nie piłem (ostatni raz w zeszłym roku na wakacjach nad morzem), to na pewno inne piwo.
      Nic lepszego od Brackiego :)

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Mam spore wątpliwości ażeby browar Żywiec warzył Kapera. Podejżewam że na kontrze nie jest napisane Browar Zywiec tylko Grupa Żywiec ktora jest wlascicielem m.in. browaru Elbląg a jej siedziba znajduje sie właśnie w browarze Żywiec. Typowy przykład dezinformacji z powodu nie podawnia na kontrze miejsca warzenia czyli browaru.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Scriptus
          Senior
          • 04-2006
          • 189

          #5
          Masz rację, napisano Grupa Żywiec..
          Szkoda gadać, Żywiec na psy schodzi, z takimi numerami.
          Pozostanę wielbicielem klasyków Żywca, jednak ten Kaper też niepodobny do Elbląskiego Kapra, a smaka miałem na dobre piwko Brackie najlepsze, choć też eksperymenty robią, jak je zepsuć
          Chyba w tej Warszawie skazany jestem na koncernową masówkę spod znaku ISO 9000. Szkoda, że nie ma tu Brackiego.
          Nic lepszego od Brackiego :)

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus
            Chyba w tej Warszawie skazany jestem na koncernową masówkę spod znaku ISO 9000. Szkoda, że nie ma tu Brackiego.
            No nie przesadzaj, Brackiego istotnie nie ma, ale można spotkać wyjątki od koncernowej masówki. Osobiście polecam niepasteryzowanego Ciechana, ale wybór jest szerszy. Sprawdź w dziale "Piwo - Gdzie"

            Comment

            • Scriptus
              Senior
              • 04-2006
              • 189

              #7
              Wiem, niedawno kupiłem piwko z Lwówka Śląskiego , Kasztelanek z Sierpca też jest niezły. I jeszcze kilka innych piw, ale w sklepach preważa koncernowa masówka, lub pijackie mocne...
              Nic lepszego od Brackiego :)

              Comment

              • tarnoff
                Junior
                • 08-2009
                • 3

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus Wyświetlenie odpowiedzi
                Masz rację, napisano Grupa Żywiec..
                Szkoda gadać, Żywiec na psy schodzi, z takimi numerami.
                Pozostanę wielbicielem klasyków Żywca, jednak ten Kaper też niepodobny do Elbląskiego Kapra, a smaka miałem na dobre piwko Brackie najlepsze, choć też eksperymenty robią, jak je zepsuć
                Chyba w tej Warszawie skazany jestem na koncernową masówkę spod znaku ISO 9000. Szkoda, że nie ma tu Brackiego.
                Witam, jestem to "świeży" co nie znaczy, że piwnie nieobyty...
                Brackie, to wg mojej skromnej opinii najlepszy wyrób Grupy Żywiec z Porterem Żywieckim ex equo. Resztę pominę milczeniem.... Warki i Tatry w plastiku, produkowane na Słowacji i w Serbii to jakieś nieporozuminie. A czołowy produkt "Żywiec"....porażka.

                Comment

                • szu29
                  Member
                  • 04-2011
                  • 98

                  #9
                  Zdziwiony swym nowym znaleziskiem zakupiłem puszkę . PSss i leje do szklaneczki. Tak znikomej piany ,która i tak znika po 3 sekundach, to jeszcze nie widziałem. Smak słodkawy ,jakby palony, ale mocno zatopiony alkoholem przez co nic więcej się nie doszukałem. Produkt piwo podobny z mocą. Cena 3,99 zł to stanowczo za dużo. Odradzam.
                  http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                  Comment

                  • MaddDogg
                    Junior
                    • 12-2017
                    • 9

                    #10
                    Czy piwo "Kaper" można jeszcze gdzieś dostać?

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      W Piotrze i Pawle.
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎