Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
    Jaka warka? Ostatnio piłem bodaj z wrześniową przydatnością i było przyzwoite- jak na Lubuskie.
    06.09.13

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Jaka warka? Ostatnio piłem bodaj z wrześniową przydatnością i było przyzwoite- jak na Lubuskie.
      Kupiłem kilka dni temu w promocji w PiP za 1,99zł
      Piłem wczoraj w ramach szukania diacetylu, bo jakoś nie mam do niego "szczęścia" albo słaby nos, a chciałbym wiedzieć jak pachnie wzorcowe masełko.
      Warka gdzieś połowa września?(nie pamiętam sprawdzę później)

      Piana słaba, ale o dziwo trwała
      kolor jasne złoto
      Zapach: lekko słodowy

      SMAK zaskoczenie, pamiętam to piwo z wcześniejszych z nim przygód, jako słodkawe, mdłe, zbyt alkoholowe. Wczoraj wypiłem nawet z przyjemnością, czuć bazę słodową, po przełknięciu pojawia się goryczka, lekko zalegająca, ale jest. Nie czuć kwaskowatości, tych 6,1%, smrodu mokrej szmaty, piwnicy itp.
      Nie była to ambrozja, ale taki "bardzo dobry koncerniak", którego mógłbym wypić jeszcze z 1-2 butelki.

      Jak znajdę za 1,99zł dam mu ponownie szansę.

      Butelka jest zwrotna ? bo napisu tam nie wypatrzyłem
      Last edited by dlugas; 28-07-2013, 09:31.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        W PiP Stokłosy i Stawki zawsze są zwrotne, kaucja 50 gr.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          Warka z datą 11.12.2014. Byłoby całkiem nieźle, gdyby piwo nie było niemal całkowicie pozbawione gazu. Wysycenie bliskie zeru Piana też niemal zerowa. Coś tam nie poszło zgodnie z planem. Na plus przyjemny chmielowy aromat, w smaku też czuć Marynkę, jest fajnie. No ale to wysycenie!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            9.12.2014 - partia dla Lidla - to samo. Gazu widocznego brak, na szczęście pod językiem troszkę go jest, więc się wypić da. Do tego trochę siarkowodoru, który jednak po 3 minutach się ulatnia. Poza tym to po staremu, czyli dużo diacetylu. Nie pomyliłbym tego piwa z żadnym innym.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dzemek
              Senior
              • 12-2010
              • 450

              Warki dla Lidla, 9.12.2014. W jednym piwie w zapachu i smaku pojawiło mi się bardzo wyraźne żelazo. Piwo lekko słodkawe, zawsze przypomina mi nieco Raciborskie Klasyczne - dwa jasne lagery, lekko słodkawe. Nie każdy to lubi, mi akurat Lubuskie Jasne smakuje.

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                Kolor: Złoty, klarowny.
                Piana: Biała, mało obfita, mało gęsta, niezbyt trwała. Opada do mocno dziurawej warstewki.
                Zapach: Lekki słód i diacetyl, diacetyl i jeszcze trochę diacetylu...
                Smak: Średnio treściwe. Odrobina słodowości, TONA diacetylu i na domiar złego jeszcze odrobina metaliczności. Goryczka niska.
                Wysycenie: Średnie.
                Ogółem: Masło, masło i jeszcze raz masło. W smaku dochodzi jeszcze odrobina gwoździ. Piwo niezwykle wadliwe, za to jest idealnym materiałem instruktażowym jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć jak smakuje/pachnie w piwie diacetyl. To piwo po prostu nim zionie.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  Warka z datą 19.02.2015 to chyba rekordowy diacetyl w całym moim piwnym ekspirjens. Dokupię sztukę i posmaruje sobie kanapkę, zamiast masłem
                  PS. A najlepsze jest to, że zmogłem całe i nawet fajnie było

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Nowy rzut na biedronkę, warka 19.10.15, dwa łyki i zlew
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      No, ale dlaczego, co, co co, się stało :] ?

                      maślanka czy kibloza?
                      bo kupię, jak nie napiszesz

                      btw. do mnie na szczęście nie dojechały takie wynalazki
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        To jest odpowiedź na styl English Bitter. W Witnicy zrobili Polish Butter

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Zmiana szaty graficznej, parametry bez zmian, klasyczny pils bez żadnych rewelacji czyli trochę metaliczny, trochę można wyczuć kurzu, średnio smaczny, wypić się da ale następne spróbuje za kolejnych kilka lat
                          Attached Files
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12201

                            Wypiłem, żadnych gwoździ, żelaza, ani specjalnie masła. Słodowe, pełne, lekki chmiel. Całkiem poprawne.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2294

                              Aromat kapuściany, zwiastował najgorsze. W smaku nieco lepiej- landrynkowa słodowość oraz gryząca goryczka ale bez warzyw. Piwo niezbalansowane i męczące.
                              Opakowanie tak jak na zdjęciu Becika poza kapslem, który obecnie jest z serii promującej miasta z woj. lubuskiego.
                              Kaufland, 2.99 zł, warka do 03.12.2019 czyli piwo pewnie mikrofiltrowane mimo braku pasteryzacji.
                              Wziąłem po latach na testy i pozostaną tylko miłe wspomnienia jak dekadę temu było chmielowo- chlebowo- kwiatowe z wyraźną nutą świeżości.
                              Tak jak w przypadku Kasztelana Niepasteryzowanego to se ne vrati.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎