Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Temperatura fermentacji, a rozlewu.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pegazus300
    Member
    • 03-2018
    • 39

    Temperatura fermentacji, a rozlewu.

    Hej. Zamierzam fermentować w styropianowym pudle z lodowymi petami. Czy przed butelkowaniem powinienem wyciągnąć fermentor i dać mu się ogrzać do temp. pokojowej? Jeżeli tak to jak długo go później w temp. pokojowej trzymać? Co jeśli ze wzrostem temp. nagle drożdże ruszą na nowo?
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Wraz ze wzrostem temperatury drożdże nie powinny "ruszyć na nowo" bo piwo powinno być odfermentowane do końca, nie powinno być cukrów fermentowalnych dla drożdży.
    Gdyby było inaczej to nie jesteśmy w stanie prawidłowo obliczyć ilości cukru do nagazowania.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • pegazus300
      Member
      • 03-2018
      • 39

      #3
      Rozumiem. Czyli w pełni odfermentowane piwo w temp. np. 18 'C od razu mogę przelewać do pojemnika do rozlewu, bez wcześniejszego ogrzania go do temp pokojowej?

      Comment

      • michal89216
        Member
        • 10-2017
        • 43

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pegazus300 Wyświetlenie odpowiedzi
        Rozumiem. Czyli w pełni odfermentowane piwo w temp. np. 18 'C od razu mogę przelewać do pojemnika do rozlewu, bez wcześniejszego ogrzania go do temp pokojowej?
        Jak dla mnie 18 to praktycznie temperatura pokojowa - przynajmniej ja taką mam przy częstym wietrzeniu I przy rozlewie po prostu przenosiłem z pokoju do kuchni i jazda.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎