Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Brno, Zeiberlichova 60/52, Soběšický pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Brno, Zeiberlichova 60/52, Soběšický pivovar

    W dzielnicy Brna - Soběšice w tym roku otwarł się nowy browarek. Swoją siedzibę ma w prywatnym domu (na zdjęciu).
    Z tego co zorientowałem się po rozmowie telefonicznej wnioskuję, że biznes prowadzony jest przez ojca i syna.
    Niestety również podczas tej rozmowy dostaliśmy kulturalną, ale stanowczą odmowę na zwiedzenie browaru. Nie organizujemy wycieczek, stwierdził właściciel.
    Natomiast w weekend piwo można kupić w pobliskim sklepie. Taką usłyszałem odpowiedz.
    Tak więc piwo można kupić w oddalonym od browaru o jakieś 50m. samoobsługowym sklepiku. Na stoisku monopolowym stoi malutka lodówka, a w niej piwa z Soběšic.
    Oprócz piw z browaru Soběšice mają tam całkiem spory wybór piw butelkowych, np: Poutnik, czy piwa z browaru Vysoky Chloumec. Sklep czynny w sobotę i niedzielę od 7-11.

    Udało nam się zakupić tylko jasną 12-kę w 1,5l. butelce pet w cenie 99Kc. Bardzo dobre piwo!! Klasyka, klasyk. Niestety brakło już jasnej 11-ki, wielka skoda.
    Lanego piwa możemy spróbować w restauracji przy stadionie Na Hřišti – Borová 510/30. Lokal czynny codziennie, ale dopiero od godziny 15.
    Warto spróbować piw z tego browaru.
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    W drodze powrotnej z Brna jeszcze raz podjechałem pod browar. W kwestii zwiedzania browaru właściciel dalej pozostaje nie ugięty. Nie i już.
    W wspomnianym sklepiku ponownie zakupiłem jasną 12-kę. Piwo dalej bardzo smaczne. Dodatkowo tym razem załapałem się na dwie ostatnie butelki jasnej 11-ki.
    Według mnie jest jeszcze smaczniejsza niż 12-ka!! Piwka pierwsza klasa

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      Oczywiście odbiłem się od drzwi browaru, ale faktycznie, idąc w dół ulicy napotykamy market, w którym jest lodówka z piwami z browaru w cenie 99 kc/petka 1,5l. Potwierdzam opinię hecklera: dwunastka dalej rządzi.

      Wg. strony Na Hřišti już nie leje piwa z Sobesickiego. Nie weryfikowałem osobiście. Polecam za to Restaurace na Vyhlídce.

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        Pyszna 12-ka ( 46/36 Kc.) do skosztowania, tuż obok browaru: https://www.restauracesup.cz/napojovy-listek
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎