Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Białoruś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Przy okazji warto wspomnieć, że browar Bierbank wypuścił wędzonego RIS-a leżakowanego w butelkach po bourbonie - Bierbank Stout Bourbon
    yyyyy??

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      No w beczkach Przynajmniej wiem, że czytasz

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Nowy browar po rebrandingu (Becik czytasz?) nie wróci do starej nazwy sprzed sprzedaży Heinekenowi (Sjabar), a będzie się nazywać po prostu Bobrujski browar (Бобруйский бровар). Całość operacji rebrandingu, który trwa od czerwca tego roku zakończy się 1 lutego przyszłego roku.
        Jest już nowe logo pod którym grupa Oasis będzie dystrybuowała piwa z tego browaru. Wg. tego artykułu poczyniono inwestycje rzędu 600-650 tyś. €. Tak jak pisałem wcześniej licencyjne marki Amstel i Ochota będą kontynuowane. 10% całej produkcji to eksport, głównie do Rosji. Szef grupy firm Oasis na Białoruś zwrócił uwagę na zainteresowanie grupy rynkiem piwa rzemieślniczego - "W 2018 roku nie planujemy nowych odmian rzemieślniczych, w tym roku będziemy zaangażowani w transformację portfela, ponowne wprowadzanie na rynek marek, ale Kraft jest dla nas perspektywą na dwa lub trzy lata i wymaga inwestycji" - powiedział szef Oasis Максим Винник. Wg. nich grupa nie mogła kupić browarów Krynitsa oraz Brestskoe i dlatego zainteresowała się browarem w Bobrujsku.
        Zapewne w miarę upływu czasu nastąpi stopniowe wycofywanie się grupy Oasis z produkcji w Brześciu, w związku z planami syndyka jego sprzedaży.
        Attached Files
        Last edited by e-prezes; 27-02-2018, 14:16.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          Jak obecnie wygląda kondycja browaru z Połocka? Warzyć warzy, to wiem, jednakże, czy jest obecny w Mińsku i w innych miastach?
          Ps. E-prezesie, czy widziałeś gdzieś fotorelacje z tegoż browaru w internecie?
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Przy okazji którejś z giełd mińskich była wizytacja w browarze, ale było to kilka lat temu. Sam browar należy do spółki Belsolod, czyli głównego dostawcy słodu dla browarów Białorusi., więc jego byt jest uzależniony od tego podmiotu. Nic mi nie wiadomo, by padł jeden czy drugi, więc można wnioskować, że działa.
            ps. W Brześciu piw nie widziałem.
            Last edited by e-prezes; 04-04-2018, 14:02.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Przy okazji którejś z giełd mińskich była wizytacja w browarze, ale było to kilka lat temu. Sam browar należy do spółki Belsolod, czyli głównego dostawcy słodu dla browarów Białorusi., więc jego byt jest uzależniony od tego podmiotu. Nic mi nie wiadomo, by padł jeden czy drugi, więc można wnioskować, że działa.
              ps. W Brześciu piw nie widziałem.
              Po napisaniu posta nie wytrzymałem i skontaktowałem się z browarem. Wizyta wstępnie jest już umówiona
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                Nie spodziewaj się rewelacyjnych piw, bo z tego co wiem tylko petują. Jedyna produkcja to eurolagery. Grupa budget.
                Last edited by e-prezes; 04-04-2018, 14:18.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie spodziewaj się rewelacyjnych piw, bo z tego co wiem tylko petują. Jedyna produkcja to eurolagery.
                  Tak wiem. Przejrzałem już ich stronę. Nie oczekuję fajerwerków, a jedynie treściwych lagerów.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Białoruś niewątpliwie jest zaściankiem Europy jak chodzi o piwowarstwo rzemieślnicze, ale powolnie, acz sukcesywnie pierwsze jaskółki się pojawiają. Rozważany jest pomysł stworzenia browaru rzemieślniczego, który produkowałby piwa dla dostawców w m.in. w Mińsku. Wśród piw Iwana Shaterko wymienia piwo leżakowane w drewnie, wędzone, przyprawowe, z dodatkiem owoców, w tym nawet dyni. Notka na belbeeer.by
                    Tak pisałem w styczniu 2014 roku. Minęło 3 lata i pojawił się wysyp piw, o których wspomina Iwan Shaterko. Nie jest to jeszcze poziom europejski, ale czołowi rzemieślnicy nadążają za trendami. Smutne jest tylko to, że nie przybywa tak szybko jak w sąsiednich krajach fizycznych browarów i nie wszystkie podążają za trendami. Nadal jest to zaścianek, bo prawdziwą sensację wywołuje etykieta browaru Mag Frog z całującymi się kobietami. Zdjęcie poniżej.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Od 2012 roku, gdy ogłoszono pierwszy przetarg na zagospodarowanie terenów po browarze Lubańskich na Łoszycy w Mińsku nadal inwestycja stoi w miejscu. Na Radzima.org mówi się o gorzelni, bo dawny właściciel folwarku - Eustachy Lubański był znany właśnie z największej gorzelni w guberni w końcu XIX w. Gdzie indziej nazywają budynki browarem. Na skycrapercity.com widać, że niewiele zrobiono z wspaniałych planów.
                    Niestety nadal budynki niszczeją i z planów uruchomienia 4* hotelu z browarem nici. Jak piszą w miejscowych mediach jest plan wpisania obiektu na listę zabytków... po rekonstrukcji. Kiedy ona nastąpi - nie wiadomo. Aktualny stan widać m.in. tu.

                    Tak jak tu pisałem od 1 do 3 czerwca odbędzie się w Witebsku festiwal piwa w browarze Dvinski Brovar Day 3. Mają być nie tylko lokalni wystawcy, a program zakłada sporo imprez towarzyszących. Także dla piwowarów domowych.


                    [edyta] reszta newsów po powrocie z BY.
                    Attached Files
                    Last edited by e-prezes; 10-04-2018, 12:18.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...)

                      [edyta] reszta newsów po powrocie z BY.
                      Nie ukrywam, że czekam na nie z niecierpliwością
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        Wydawało mi się, że już o tym pisałem... Brestskoe Pivo po ustabilizowaniu sytuacji finansowej przechodzi rebranding. Z dwu zaproponowanych logotypów wybrał jeden. Zmienił logotypy i etykiety (strona WWW jeszcze stara). Powraca się do twardych pseudogotyckich znaków szwabachy. Mają też wypuścić dwa nowe piwa. W firmowym sklepie można było już kupić nowości, m.in. Beer Battl.
                        źródło: pivo.by i vb.by

                        Paweł Egorow przy okazji giełdy odwiedził mińskie browarki. Zatem dla tych co byli rozczarowani moją skąpą relacją (nie wziąłem aparatu) relacja z bloga Pawła z Arbata i Pipl's, Rakovskiego i nowego KillFish oraz z Druzja.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Teraz będzie argument, żeby pojechać na Białoruś, a przynajmniej odwiedzić Brześć i być może spotkać taką osobistość


                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • volodos
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 717

                            Link nie rabotajet...

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              Nie rabotajet, ale chodzi o Maradonnę.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                Może boski Diego zerwał umowę i usunęli wpis? Link był dobry.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎