Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rzeszów, Rynek 20-23, Stary Browar Rzeszowski (Hotel Bristol)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Zybex
    Senior
    • 07-2012
    • 222

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi

    A tak przy okazji tematu kufli i to 1litrowych, na nalewakach co chwilę obsługa takie napełniała
    Bo innego szkła nie mają? :P

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      Można jeszcze 0,4, ale się nie opłaca, najtaniej wychodzi słuszna ilość.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Dostępne pojemności to
        4x0,25l deska
        0,4l kufel
        1l kufel

        plus butelka na wynos 0,33l

        Becik
        Nie było żadnych piw specjalnych ?
        przeważnie "coś z nowości" jest na kranie
        Ryżowa IPA, Black IPA, lub zwykła AIPA

        "Litrowce" idą najczęściej dla stałych bywalców, którzy mają już swoje ulubione
        deska dla "nowych"
        0,4l przeważnie dla piw specjalnych i do testowania konkretnego stylu z deski

        pozdrawiam
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Nie było żadnych piw specjalnych ale na dniach ma być jakiś ciemniak - whisky coś tam, nie pamiętam ale sama nazwa już mnie nie zainteresowała gdyż takich raczej z przyjemnością nie pijam.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie było żadnych piw specjalnych ale na dniach ma być jakiś ciemniak - whisky coś tam
            Będzie to whisky stout.

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2768

              A ze specjalnych można uznać, że było ostatnio PA.
              Last edited by Pankracy; 04-04-2016, 16:42.

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                Dopiero 15go. Dziś nawet Ciemnego nie było, ale Pils miał przyjemną goryczkę i mają nowe menu jedzeniowe.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • thesamethis
                  Junior
                  • 04-2011
                  • 29

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ze specjalnych można uznać, że było ostatnio PA.
                  Konsumuję właśnie bączka zakupionego tydzień temu. Dokładnie Pale Ale Wygnaniec. Niestety piwo nad wyraz wodniste przy tych 12,5% ekstraktu, w aromacie niestety same warzywka.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Byłem wczoraj.
                    Lokal pełniutki. Obsługa miła i uczynna.
                    Ponownie piwa specjalnegobrak
                    Pale Ale brak
                    "PILS"0,4l (8zł) - ciasteczkowy, mętny, goryczka wydaje mi się niższa niż miesiąc temu (a wtedy była zalegająca i łodygowa, ja takie lubię, ale zwykłych ludzi odpychała)
                    W miarę rześki, średnio pełny. O dziwo dostałem po raz pierwszy w tym lokalu nie w kuflu a w szklance. Na końcu zabełtałem i dało się wywąchać ni to DMS ni lekka siarka. Ogólnie ujdzie, choć jak dla mnie zbyt nijakie.

                    Następnie poszło "CIEMNE"0,4l. (8zł) Mały kufelek (ciepły kufelek, ale szanuję to, że barman macał z minutę aby wybrać najmniej ciepły, choć mówiłem, że mi to nie przeszkadza, bo zmrożonego piwa nie pijam) . Kiedyś było fajno mleczno palone. Obecnie to zwykłe tmave lub nawet polotmave. Łatwo się pije, nie odrzuca.

                    Ostatnie było "PSZENICZNE" (17zł). Wodniste, goździkowe, praktycznie bez banana. Takie mocno przeciętne. Nie dopiłem litrowego kufla, bo już mi się nie chciało.

                    Ogólnie. Wnętrze nadal jest bardzo ładne, choć sofy zaczynają już odczuwać zmęczenie materiału. Toalety czyste. Obsługa w sporej ilości.

                    Minusem był brak "specjalnego" (miesiąc temu też było go brak) oraz "pale ale".
                    Piwa są maksymalnie uładzone i lekko rozwodnione, co można zrozumieć, bo 95% klienteli i tak uważa je za coś innego niż masówka.
                    Na "spotkanie towarzyskie" miejsce jest całkiem ok.
                    Jednak "na piwo" poszedł bym do innej "mniej ładnej knajpy" mieszczącej się całkiem nie daleko, gdzie na kranach są pinty miesiąca oraz nie które kraftpremiery, a ściana za barem jest zasypana butelkami od podłogi, aż po sufit.
                    Last edited by dlugas; 18-09-2016, 11:45.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                      Myślę, że za rok w tej formie można taki Oktoberfest powtórzyć z przyjemnością.
                      Tym razem tylko jeden dzień, forma chyba uboższa, więc szczerze się zastanawiam i chyba zorganizuję samemu, kiełbaski się kupi, Żona precle upiecze, beczkę piwa mam z Lidl'a jeszcze, coś się doniesie, muzyka oryginalna ściągnięta-parę godzin hitów tematycznych.

                      W Ceskej Hospodzie też jeden namiot, muzyka-Ci, co rok temu grali w Starym, do tego litrowy Urquell za 11zł i też wygląda nie za bogato.
                      Attached Files
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...kiełbaski się kupi, Żona precle upiecze, beczkę piwa mam z Lidl'a jeszcze...
                        Żonie daj spokój, precle też kup w Lidlu, a jak chcesz ciepłe, odgrzej w mikrofali albo w piekarniku... .

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          Sama się zadeklarowała, więc nie zabronię
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Za niedługo premiera nowego piwa
                            PILS WIELOZBOŻOWY
                            Więcej danych póki co brak
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Na Zlocie nazywał się Lager Wielozbożowy. Smaczne podejście do tematu.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9732

                                Sovia...

                                Wszystko pięknie.
                                Ale w mieście, gdzie... SOVIA! SOVIA!!! w czasie, gdzie Asseco walczy z Trentino Volley w Klubowych Mistrzostwach Świata, w browarze na monitorach ze sportowymi relacjami można obejrzeć jakże pasjonujący biathlon... to WSTYD JAK BERET!!!
                                Zagadnięty barman wybełkotał, że... "nie mamy dekodera". Może ktoś im kupi? Albo podaruje, mało używany...? Może postawią puszkę na barze i klienci się zrzucą???

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎