Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zgłoszenie nowego browaru do dodania (do bazy BB)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #46
    Posługują się nazwą Warkot, z resztą ich bardzo fajne logo wyjaśnia wszystko.
    Attached Files

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #47
      Ekstrapolowałem na wszystkie podmioty, nie tylko ten. Wiem pod jaką nazwą się identyfikują w mediach. Chodziło mi, którą uznać za właściwą? Tą z KRS, tą która dotyczy firmy będącej właścicielem czy tą, którą się posługują?

      Comment

      • Jaroslav
        Senior
        • 10-2005
        • 967

        #48
        Browar Dolina BoBRU
        ul. Zarzecze 4
        59-610 Wleń
        Browar Dolina BoBRU, Jelenia Góra. 3122 osoby lubią to · 61 osób mówi o tym · 55 użytkowników tu było. Browar

        Start 5.04.2018

        Comment

        • Jaroslav
          Senior
          • 10-2005
          • 967

          #49
          Browar Brewicz
          ul. Armii Krajowej 4
          63-900 Rawicz
          Brewicz Browar i Restauracja, Rawicz gmina. 3874 osoby lubią to · 23 osoby mówią o tym · 1077 użytkowników tu było. Idealne miejsce na kolację przy świecach, spotkanie z rodziną i przyjaciółmi.

          Start 27.03.2018

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #50
            Dobry Browar
            ul. Grzybowo 34
            62-200 Gniezno
            Dobry Browar, Gniezno. 3560 osób lubi to · 10 osób mówi o tym · 2181 użytkowników tu było. Restauracja

            Start 14.04.2018

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Sytuacja nie jest taka prosta jak Ci się wydaje. Bo czy przyjąć nazwę browaru jako nazwę firmy (ta z KRS), czy jako nazwę jaką się posługują w w mediach? Czasem są to trzy rózne nazwy!
              W naszym browarowym spisie w dedykowanym wątku można podawać obie nazwy co w praktyce będzie dosyć długą nazwą ale na pewno dokładną.
              W praktyce tzn w funkcjonowaniu browaru wśród nas piwoszy i kolekcjonerów wiadomo że działać będzie tylko nazwa spopularyzowana w mediach i na opakowaniach. Nikt np browaru który na etkach nazywa się Pianovaria (apropos wolna chyba jeszcze nazwa ) a w KRS należy do spółki Wąs-Pol sp. z o.o. nie będzie nazywać browaru tą drugą nazwą. Tego jestem pewien.

              PS: niejeden z nas (łącznie ze mną) zdziwił by się gdyby teraz posprawdzać kwestie własnościowe wszystkich działających browarów (i to nie tylko małych, rzemieślniczych) bo np koncernowe Żywiec i Leżajsk trzeba by nazwać Grupa Żywiec SA bo do takiej firmy oba należą. Z kolei (co prawda nie stacjonarny ale kontraktowy) Rock Mill nazywał by się Polkarta sp. z o.o.
              Nonsens.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Art zrobił porządek więc nie rozumiem skąd ten upór? .
                Nie zrobił porządku tylko większy bałagan, Jak byłem w Lublinie to wszedłem do browaru Alan Hugs, na szyldzie Alan Hugs, na etykietach Alana Hugs, na wizytówkach Alan Hugs, w menu Alan Hugs - szukając Bierhalle nigdy bym go nie znalazł.
                Dla mnie i wielu innych w Lublinie jest browar Alan Hugs, kogo tak naprawdę interesuje gdzie i do kogo należy browar czy jest to firma Zygzak Sp. z o.o. czy Bierhalle? Klienta na pewno ie, dla nie jest A.H i basta.
                To samo tyczy się Browarmii, mimo, że na przejęta przez Bierhalle to piwa mają własne, szyld własny, etykiety też jako Browarmia.

                Powyższe posty powinny Cię przekonać , browary umieszczamy pod własną nazwą pod jaką funkcjonują na rynku, a nie firmy do jakiej należą. Ponownie proszę ART-a o przywrócenie starych nazw.
                Last edited by becik; 09-04-2018, 11:09.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #53
                  Hola, hola !!!
                  Nie ma browaru/ów Bierhalle bo nie ma takiej firmy.
                  To są (idąc tropem nazwy właściciela) Browary QLT Restaurant & Bar Sp. z o.o.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Hola, hola !!!
                    Nie ma browaru/ów Bierhalle bo nie ma takiej firmy.
                    To są (idąc tropem nazwy właściciela) Browary QLT Restaurant & Bar Sp. z o.o.
                    o właśnie, to idąc tropem Dadka wszystkie Bierhalle powinniśmy przemianować na QLT Restaurants, o to Ci Dadku chodzi? Bo pracownicy Alan Hugs nie pracują w Bierhalle tylko QLT
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Jaroslav
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 967

                      #55
                      Ten temat jest bardziej skomplikowany niż przedstawia go Becik. Na miejscu
                      piwo sprzedawane jest jako Alan Hugs, a jednocześnie rozsyłane po dużej części
                      sieci Bierhalle pod marką własną. Dalej optuje za podwójnym nazewnictwem.

                      Comment

                      • Jaroslav
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 967

                        #56
                        Browar Wagabunda
                        ul. Przemysłowa 8
                        56-215 Niechlów
                        Browar Wagabunda, Niechlów. 1825 osób lubi to. Jeden z najmniejszych w Polsce browarów rzemieślniczych

                        Start 13.04.2018

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          #57
                          Browar inBrand
                          Skoków 83B
                          24 - 300 Opole Lubelskie
                          Start: 01.04.2018
                          www: http://inbrand.com.pl/#about
                          facebook: https://www.facebook.com/inbrandpremiumbeer/

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            o właśnie, to idąc tropem Dadka wszystkie Bierhalle powinniśmy przemianować na QLT Restaurants, o to Ci Dadku chodzi? Bo pracownicy Alan Hugs nie pracują w Bierhalle tylko QLT
                            Ja już tłumaczyłem jaka jest sytuacja, dałem różne przykłady, po prostu przeczytaj moje wcześniejsze posty powyżej. Art zgodził się z tymi argumentami i jest porządek.
                            Nie rozumiem dlaczego nazwę kontraktowca jakim jest Alan Hugs chcesz koniecznie przypiąć do browaru. Jaroslav też Ci to napisał:

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ten temat jest bardziej skomplikowany niż przedstawia go Becik. Na miejscu
                            piwo sprzedawane jest jako Alan Hugs, a jednocześnie rozsyłane po dużej części
                            sieci Bierhalle pod marką własną. Dalej optuje za podwójnym nazewnictwem.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja już tłumaczyłem jaka jest sytuacja, dałem różne przykłady, po prostu przeczytaj moje wcześniejsze posty powyżej. Art zgodził się z tymi argumentami i jest porządek.
                              Nie rozumiem dlaczego nazwę kontraktowca jakim jest Alan Hugs chcesz koniecznie przypiąć do browaru. Jaroslav też Ci to napisał:
                              Ja też dałem przykłady, z którymi nie tylko ja się zgadzam. A ja nie rozumiem czemu stwarzasz browary jakich nie ma. Właściciel właścicielem, nieważne jak się nazywa, a marka lokalu i marka piwa to co innego.

                              Gdyby firma Poltadex wybudowała własny browar pod nazwą "Browar Dadex" i sprzedawała piwa pod nazwą Dadex Pils/IPA/porter to jak byś go dodał do bazy? Poltadex czy Dadex?
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4538

                                #60
                                Ja stwarzam browary. Chyba jednak przeceniasz moje możliwości.
                                A ciężko to zrozumieć Ciebie, gdy chcesz za właściciela decydować o tym jak ma się nazywać jego browar. Skoro firma sobie go postawiła to ma prawo nazwać jak chce i dziwne by było gdyby jeden z jej kontrahentów odbierających piwo, rościł sobie prawo do ingerowania w nazwę. Co innego jeśli chodzi o zakupione piwo - skoro się tak umówił z browarem może je sobie nazywać jak chce i sprzedawać gdzie chce. I jest to jak wiadomo bardzo częsty przypadek, że nawet nie wiemy skąd pochodzi kupowane przez nas piwo, gdy kontraktowiec tego nie ujawnia.

                                Niniejszym postem zamykam moje uczestnictwo w tej dyskusji by nie zmuszać admina do sprzątania. Poza tym wszystko już dokładnie opisałem w związku z wiedzą otrzymaną od właścicieli wymienionych wcześniej browarów, więcej już wyłożyć się nie da. Ale oczywiście jestem świadom, ze niektórych ciężko przekonać nawet wobec niezaprzeczalnych faktów (co akurat w tym kraju nie jest niczym dziwnym). Zdrówko i dobranoc.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎