Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, Konstancin Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, Konstancin Saison

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2292

    #2
    Poprawny saison z Kamionki, wyróżnia się mocniejszą przyprawowością, jest na miejscu wyraźny goździk, skórka pomarańczowa. Nie jestem fanem tego stylu, ale wziąłem jedno na testy. 5.77 zł. w Selgrosie.
    Attached Files

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      09/2018.
      Zaskakująco ciemne i zmętnione, na dnie butelki osad, duże zmętnienie to pewnie kwestia nalewania. Jaki to kolor? Ciemnopiaskowy? Podobno te mocniejsze wersje saisona mogą tak mieć, więc ok, jednak spodziewałem się czegoś nieco jaśniejszego w szkle.
      Piana dość szybko znika, pod tym względem słabo.
      W aromacie mocno przyprawowe, goździk, słód pszeniczny, lekko alko. Niespecjalnie pomarańcza.
      Smakuje nieźle, trochę przyciężkie, lekko rozgrzewające, nie ma tu efektu orzeźwienia, ale ok, taki "przypakowany" saison też czasem może być.
      Etykieta fatalna. Informacji sporo.
      Piwo, które "niczego nie urywa", ale wypiłem z przyjemnością, pewnie powtórzę.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9730

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy zmętniony, na dnie trochę farfocli. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka ale trwała. [4]
        Zapach: Karmel, biszkopt, ciasteczka, lekkie owoce. [4]
        Smak: Dominuje lekka goryczka, karmel, delikatne owoce. Chyba gdzieś daleko przypieczona skórka od chleba... [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Pomarańczowa eta, na niej żółte i czerwone motywy. Mało czytelne, niewyszukana grafika, słaba jakość. Napisy "edycja limitowana" i "receptura Dorota Chrapek". Kapsel konstanciński. [3.5]
        Uwagi: Dość ciężki, treściwy "sezą", nie mam pewności, czy o to chodziło...

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnopomarańczowy, zmętniony. [4]
          Piana: średnio wysoka, drobna, niezbyt trwała. [3]
          Zapach: intensywny, przyjemny, mocno przyprawowy, słodowy i lekko owocowy. [4]
          Smak: przyprawowy, lekko owocowy, lekko słodowy, wyczuwalny karmel i nuty pieprzowe. Goryczka jest średniej mocy, krótka. Piwo jest średnio treściwe, na finiszu wytrawne i za mało orzeźwiające. [3.5]
          Wysycenie: średnie. [3.5]
          Opakowanie: niezła etykieta, podany pełny skład, kapsel Konstancin. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.675]

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            Lidl na Mikołaja, 3 złocisze, mętne, ale z pianą, nie farmerskie, jak napisał był idiota od markietingu, ale saisono'we czyli wiejskie. W zapachu dużo Saaz, ale i skórki pomarańczowej, delikatnie, dochodzą nuty bananów, rhum'u d'agricole, nawet i lakieru. Nuta dolna jak pszenica, i to zacna. W smaku poteżnie pijalne, belgijskie, cukier kandyzowany, finisz z Sybilii, skórka ujawnia się po chmielach i narasta. Kurde bele, jakby powiedział Lobo.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • KobiNalewka
              Senior
              • 05-2012
              • 286

              #7
              Widzę, że po robocie trzeba nawiedzić Lidla.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno-miodowy, zmętniony [3]
                Piana: Piana écru z drobnych i średnich pęcherzyków. Szybko opadła. [2]
                Zapach: niezbyt intensywny, cytrusowo-owocowo-karmelowy, ciutek fenoli i drożdży. [3.5]
                Smak: raczej płaskie. Baza słodowa ze zbożem i karmelkiem, kontrowana jest niewysoką goryczką, ziołową i apteczną oraz ...alkoholową. [2.5]
                Wysycenie: Średnie do wysokiego, trochę drażni [3.5]
                Opakowanie: Poprawne, zbyt mała czcionka info [3]
                Uwagi: Piwo jest średnio-treściwe jak na swój styl. Akcentów piwa belgijskiego nie ma wiele z powodu dominacji karmelu. W piciu nieco przeszkadza alkoholowość.

                Moja ocena: [2.9]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎