Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Rebel Vienna Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinto
    Junior
    • 02-2008
    • 19

    #16
    Dla mnie jest to "Trybunał Trójsłodowy" w wyższej cenie! Czuję się nabity w butelkę. Pierwszy i ostatni raz kupiłem to piwo. I jeśli ma to być niby najlepsze piwo z serii "rzemieślniczych" Sulimaru, to sobie resztę oczywiście podaruję.
    Last edited by Pinto; 12-12-2013, 23:33.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #17
      Kolor: Bardzo ładna barwa mocnej herbaty, idealnie klarowna.

      Piana: Fatalna, sycząca, wodnista, znikająca momentalnie i do zera.

      Zapach: Na pierwszym planie warzywka, w tle słód oraz nuty rozpuszczalnikowo alkoholowe.

      Smak: Mdły smak gotowanego selera. Wyraźna kwaskowość, goryczka nieprzyjemna, tępa, ściągająca.

      Odczucie: Piwo mocno nagazowane, szczypiące od początku do końca, dość pełne, treściwe, ale męczące.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • khayman
        Junior
        • 01-2014
        • 11

        #18
        Etykieta (całej serii) mi się podoba choć wielki mistrz na butelce może niekoniecznie. Kolor bardzo fajny, smak jednak nie powala - jak dla mnie to nieco za ciężkie i zdecydowanie za słodkie
        Last edited by khayman; 25-01-2014, 22:45.
        Tylko o jedno dla siebie proszę
        By pojawili się znów ci anieli
        Co bez użalań się nad losem
        Po piwo by mi pofrunęli

        Comment

        • Tymon1
          Junior
          • 07-2010
          • 5

          #19
          Tez wydaje mi się za słodkie.
          Sulimar mniej slodkości a troszkę więcej goryczki.

          Comment

          • Undeath
            Senior
            • 08-2011
            • 113

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, klarowne [4]
            Piana: Na początku ładna, drobnopęcheżykowa, dość szybko się redukuje zostawiając delikatną obrączkę [3]
            Zapach: Słodowy, w tle owoce, ale bardzo tępy jest w aromacie [3]
            Smak: No na początku słód, który dominuje go w landrynkowy sposób, potem goryczka, brak balansu do tego retronosowo dochodzi dość mocny karton. Nie podpasowało mi smakowo to piwo, ale jakoś dopiłem. [2]
            Wysycenie: Trochę szampanowate, gryzące w język, nie pasuje mi do tego piwa, powinno być mniejsze. [2.5]
            Opakowanie: Etykieta wygląda na rzemieślniczą, ale nie jest estetycznie wykonana, typowy bełkot dla wielkich browarów... Piwo serii rebel, a nic w nim rewolucyjnego. Nie pasują mi takie etykiety, kapsel z logiem nawet fajnie się prezentuje. [2]
            Uwagi: Za tą cenę nie warto tego piwa kupować... Niestety zmęczyłem je, jak Pils czeski od niego mi smakował w miarę tak to piwo męczyłem.

            Moja ocena: [2.575]

            Comment

            • wit
              Senior
              • 12-2012
              • 144

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemno-bursztynowy, klarowny [4.5]
              Piana: Od początku nieładna, grube pęcherze, znika w ciągu kilkudziesięciu sekund. [1.5]
              Zapach: Słodkawy, gruszkowo-bananowy, odrobina wilgotnego drewna (przyjemna nuta) [4]
              Smak: Niestety, smak kompletnie niezintegrowany z napojem, przez co tworzy się silne wrażenie, że to woda z dodatkami smakowymi. Smakowałoby jak tani strong (czyli słodycz), gdyby nie odrobina goryczki, której nie kojarzę z żadnym znanym mi chmielem. Temu piwu brakuje parametru, który w espresso nazywany jest "body" [3]
              Wysycenie: Daję notę neutralną, może odrobinę za mocne. [3]
              Opakowanie: Nie chcę, żeby nota za ładną etykietę zawyżała ocenę. Ale to fakt - jest interesująca. [3.5]
              Uwagi: Niestety, to mniej więcej ta sama liga co Miłosław (Marcowe konkretnie) - puste i trochę jakby udawane. Nie jest absolutnie przykre w smaku (więc porównywanie go z produktami koncernowymi byłoby nie fair), ale nie znalazłem w nim nic specjalnie interesującego.

              Moja ocena: [3.3]

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Klarowny bursztyn, ładne. [4.5]
                Piana: Wysoka, o ładnej strukturze, ecru, dość trwała, średnio oblepia szkło. [4]
                Zapach: Słodowy, chmiel wyczuwalny tylko po otwarciu, potem w tle już tylko karton i piwnica. [3]
                Smak: Średnia pełnia, zbalansowane lekką goryczką, odrobinę czuć alkohol w finiszu. Pijalność spora, bez większych wad. [3.5]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                Opakowanie: Niezłe, czytelne, kpina z tym rzemieślnikiem, ale informacje bez zarzutu. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.45]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • kranu
                  Member
                  • 03-2012
                  • 76

                  #23
                  Alkoholowy ulepek.. może wielbicielom Warki Strong podejdzie.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemniejszej miedzi/bursztynu, przejrzysty z drobinkami. [4]
                    Piana: Żółtawa o średnich pęcherzykach, pozostaje na szkle, utrzymała się przez cały czas. [3.5]
                    Zapach: Wyczuwa się słody, lekko karmel, z odrobiną orzechów włoskich. [2.5]
                    Smak: Wyraźnie słodowy z delikatną, przypieczoną skórką chleba. Goryczka niezbyt mocna i krótkotrwała. [3.5]
                    Wysycenie: Bardzo ładne, drobniutkie bąbelki widoczne do końca. [5]
                    Opakowanie: Bezzwrotne z etykietami udającymi piwo z browarów rzemieślniczych... nie są brzydkie, znalazły się nawet podstawowe wiadomości dotyczące składu, ekstraktu i temperatury spożywania... do tego mamy ładny ,,rebeliancki" kapsel. [3.5]
                    Uwagi: Warka do 21.12.2015, wypito dnia 12.11'15. Lubiącym słodsze piwa powinno posmakować, choć nie jest to jakiś wyróżniający się WIEDEŃSKI LAGER. **113**

                    Moja ocena: [3.25]

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #25
                      Pite w październiku 2013 r.
                      Miedziany kolor piwa i unosząca się nad nim beżowa piana drobnej piany zachęcała do picia. Aromat również był przyjemny. Wielosłodowść połączona z lekką goryczką dobrze się komponowała z karmelem. Smak określiłbym mianem wytrawnego, a to za sprawą palonego słodu. Do tego nieco gorzkiej czekolady i karmelu i czegoś co nie jestem w stanie określić a sprawia że nie ma na języku słodkiego posmaku. Nie ma zbyt wiele chmielu oraz alkoholu.
                      Last edited by Brodzislaw; 30-04-2018, 20:13.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎