Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Orzełek bez korony w niemieckiej serii kapsli na MŚ w piłce nożnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LenDo
    Senior
    • 09-2006
    • 395

    Orzełek bez korony w niemieckiej serii kapsli na MŚ w piłce nożnej

    Browar Gaffel Kolsch z Kolonii, jeden z największych w Niemczech, z okazji MŚ w piłce nożnej wypuścił serię 12 kapsli. Niestety użyli polskiego godła które jest nieaktualne od 28 lat. Godło które było w użyciu podczas sowieckiej okupacji w czasach komunizmu. Po II Wojnie Światowej z głowy orła została usunięta korona, tak browar zrobił to samo teraz. Wierzę, że to jest tylko pomyłka. Właściwym krokiem ze strony browaru byłoby wystosowanie przeprosin oraz zrobienie kapsla z właściwym godłem, lub przynajmniej wycofanie feralnych butelek ze sklepów.
    Podobna afera miał już miejsce, kiedy z okazji Euro 2012 nasz polski Browar Witnica zrobił serię z flagami, umieszczając flagę Wielkiej Brytanii zamiast Anglii. Szybko jednak się naprostowali i wycofali butelki z niewłaściwymi kapslami zastępując je prawidłowymi. Myślę, że jednak teraz sprawa jest poważniejsza.

    Ciekawe jest też to, że kiedy wpiszemy w google po niemiecku czy angielsku "godło Polski" to wyskoczą nam tylko te poprawne. Wygląda więc na to, że ktoś musiał bardzo się postarać i chciał umieścić akurat to niewłaściwe godło.

    Koledzy sugerowali mi, że może to jest jakaś seria retro, jednak wtedy Rosja powinna mieć godło ZSRR a Niemcy NRD.

    Napisałem więc na stronie FB browaru zapytanie odnoście naszego kapsla i oto co otrzyłamem: (tłumaczenia z angielskiego, oryginał w załączniku)

    "Drogi Krzysztofie, dziękujemy za zgłoszenie.
    Niestety korona nie została wydrukowana w procesie produkcji.
    Przepraszamy za to. Kapsle są już dostępne w sprzedaży.
    Oczywiście, poprawimy pomyłkę, jeśli zrobimy dodruk..."

    Nie wiem do końca jak rozumieć, że korona nie została wydrukowana. Czyli, że była w projekcie a fabryka ją pominęła i wydrukowała godło bez niej?
    Jeśli tak, to dlaczego ktoś przy odbiorze zaklepał kapsle niezgodne z projektem?

    Pytanie do drukarzy ekspertów, czy jest to w ogóle możliwe zrobić taką pomyłkę przez przypadek? Browar obiecał poprawić pomyłkę jeśli zrobią dodruk. Jeśli...

    W/w pytania zadałem też browarowi w swojej drugiej wiadomości. Zobaczymy co tym razem wymyślą.

    Jeśli nic z tym nie zrobią, mam zamiar zgłosić sprawę wyżej i niech państwo zadziała. Zobaczymy czy jest nadal praktyczne, czy może rzeczywiście już tylko teoretyczne.

    Osoby które chciałyby pomóc, zapraszam na strone Gaffela na FB i pozostawienie komentarza adekwatnego do Waszego oburzenia. I więcej osób zareaguje, tym większa szansa, że browar coś z tym zrobi.
    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
    Attached Files
    "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Jeśli reszta serii kapsli wygląda tak jak to co jest na zdjęciu z prawej to ta seria jest w ogóle jakaś kompletnie z )(.
    Pokazali tam raz coś a la flagi (powiedzmy japońska choć na okrągłym kapslu wyglada jakoś głupio), a raz jakieś niby godła (kogut na niebieskim tle rozumiem że ma oznaczać Francję ale ta ma zupełnie inne godło, może to godło francuskiego związku piłki nożnej ? nie wiem przyznam)
    Przy takim "towarzystwie" nasze godło z orłem z bez korony i tak jest chyba najbardziej zbliżone do aktualnego wizerunku choć dla nas brak korony to oczywiste emocje i odczucia oczywiście.
    Ogólnie strasznie cienka ta seria. Brak jakiejkolwiek spójności, konsekwencji. O nazwie, logo browaru które dodało by kapslom browarnianego charakteru już nawet nie wspomnę.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      śp. Jan Kaczmarek śpiewał tak:

      "Ile razy zmowa zmiecie nas rusko-teutońska,wymazując z mapy świata dumne słowo Polska?" Tak więc ja się osobiście nie dziwię.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • LenDo
        Senior
        • 09-2006
        • 395

        #4
        Na moją drugą wiadomość browar nie odpowiedział do tej pory. Nie wystosował też żadnego oficjalnego komunikatu.
        Może czekają na telefon z ambasady, do której wysłałem zgłoszenie, a może czekają na jakiś ruch i Polaków, bo skoro nie ma żadnej reakcji to może nie ma problemu.

        W pierwszym poście prosiłem Was o wsparcie...chciałbym w tym miejscu serdecznie wszystkim podziękować! Podziękować, za brak reakcji, komentarza, udostępnienia postu, maila do browaru czy cokolwiek innego! Przepraszam jeśli ktoś to zrobił a o tym nie wiem, jednak profil Facebooka Gaffel Kolscha poza moim postem świeci pustkami...
        a i mojego postu na prywatnym profilu nikt nie udostępnił nigdzie.

        Za to muzułmanie się potrafili zorganizować...

        Dosłownie kilkanaście dni temu browar Eichbaum z Niemiec wypuścił serię 32 flag z okazji mistrzostw. W 2006 roku kiedy Arabia Saudyjska była ostatni raz na mistrzostwach Browar Gaffel zrobili też serię z flagami, zakrywając jednak święty napis islamu na fladze Arabii Saudyjskiej. Co zrobił w tym roku Browar Eichbaum - na kapslu umieścił normalną flagę Arabii Saudyjskiej. Napis głoszący "Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem" który znalazł się na piwie poruszył muzułmanów z całego świata, którzy rozpętali burzę. Już 9 maja, pod natłokiem spływających skarg browar wydał oświadczenie w którym ich przeprasza. 10 maja organizacja DOAM Wielkiej Brytanii monitorująca znieważenia wobec islamu poinformowała o sprawie na swoim profilu. W kilka godzin na post ZAREAGOWAŁO 5 tysięcy osób i udostępniło 13 TYSIĘCY! Zareagowała też ambasada Arabii Saudyjskiej w Berlinie!
        Nie wiem co się działo pod postem browaru z 9 maja, ale musiało być bardzo gorąco, gdyż post został usunięty a z browarem skontaktowała policja oraz służby bezpieczeństwa narodowego. Dnia następnego, 10 maja, browar wydał oświadczenie, że wycofuje ze sklepów butelki. O wydarzeniu piszą największe niemieckie
        portale informacyjne oraz kilka światowych.



        Anlässlich der Fußball-WM druckt eine Brauerei aus Mannheim die Nationalflaggen aller 32 Teilnehmer auf Kronkorken. Dabei hat sie ein Glaubensbekenntnis übersehen. Kritik gibt es von gleich zwei Seiten.

        --
        A BREWERY has sparked outrage ahead of the World Cup after printing the national flag of Saudi Arabia on a beer bottles.

        A Mannheim brewery has apologized after printing 32 World Cup team flags on its beer bottles. Social media users took issue with the Islamic statement of faith — part of Saudi Arabia's flag — being linked to alcohol.

        As the debate raged in the social media, the Saudi Embassy in its statement said that it immediately contacted the German authorities concerned and expressed its rejection and denunciation of this act by the company for placing the Kingdom’s flag, which bears “Kalimat Al-Tawheed” that “There is no God but Allah and Muhammad is His Prophet”.



        Wiem, że patriotów zostało już niewielu, ale Polaków jest chyba nadal kilkadziesiąt milionów i chyba powinno ich coś ruszyć kiedy ktoś hańbi ich najważniejszy symbol narodowy. Nikt nas nie będzie szanował jeśli sami nie będziemy się szanować! Nie chciałbym za jakiś czas cytować Zbysia i mówić, że "nie warto było strzępić ryja".

        Na swoim Facebooku umieściłem post, jeśli ktoś czuje, że warto go udostępnić to zapraszam.
        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
        "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          LenDo, porównanie zupełnie nie trafne. Ale rozumiem twoje rozgoryczenie.
          Tam masz akcent narodowy połączony z religijnym, tu narodowy. Jakby, któremuś z symboli religijnych w Polsce dorobił coś i wrzucił to na "beretowisko" to założę się, że odzew byłby większy. A społeczność kapslarzy i piwnych maniaków jest zdecydowanie mniej niż "beretów". Fakt, każdy z nas nie zrobił nawet minimum. Może ludzi to właśnie nie oburza!

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Poza tym, to godło z czasów, gdy polska reprezentacja coś w piłce spoconej znaczyła .

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              No akurat teraz też coś znaczą. Oczywiście za sprawą swoich umiejętności i szkoleniowców. A może za sprawą słabości konkurencji a już na pewno nie za sprawą czy orzełek z nakryciem głowy czy nie.
              Dalej już nie będę rozwijać bo by trzeba ostro pójść w politykę
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                śp. Jan Kaczmarek śpiewał tak:

                "Ile razy zmowa zmiecie nas rusko-teutońska,wymazując z mapy świata dumne słowo Polska?" Tak więc ja się osobiście nie dziwię.
                Ja też. Według niezależnych historyków, już pakt ribbentrop-mołotow obejmował intrygę z kapslami w 2018r.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może ludzi to właśnie nie oburza!
                  Nie oburza, bo się wielu opatrzyło. Tak jak pisałem na FB ustawa jasno mówi o użyciu godła. To nim już nie jest, więc może być eksponowane w sposób komercyjny. Może budzić sprzeciw użycie starego godła, ale w moim odczuciu nie ma przełożenia na wspomniany wcześniej przypadek. Browar świadomie to zrobił.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎