Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Goświnowice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    #16
    Spirytus chyba nie był dla nich taki ważny ?
    Spirytus na wojnie może być cenny. Ma wielorakie zastosowanie np.: jako paliwo do silników albo jako składnik materiałów wybuchowych.

    Comment

    • grove3
      Junior
      • 03-2012
      • 2

      #17
      Witam
      Ważny jest ale nie w czasie , kiedy praktycznie cała armia niemiecka już była w odwrocie a na terenie został tylko Wehrwolff i jedno sonderkommando .
      Pozdrawiam

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2543

        #18
        Słodownia niestety już nieczynna.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          Początek końca słodowni - nie wiem kiedy, ale zaczął walić się dach. Cały teren jest zamknięty i zdziczały. Z daleka budynek wygląda jeszcze w miarę dobrze, jednak z bliska to już widać szybko postępującą ruinę.
          Attached Files

          Comment

          • obelix
            Junior
            • 05-2008
            • 14

            #20
            Krzysiu szkoda że nie pisałeś o obecności w okolicy. Jak byłem tam w połowie marca to jeszcze wszystko było w porządku. Ale jak widać zniszczenie postępuje. A na ten teren można wejść

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #21
              Przejeżdżałem tylko, i to dość przypadkowo. Obejrzałem tylko od ulicy, nie miałem czasu szczegółowo oglądać. Widziałem, że gorzelnia też w ruinie.

              Comment

              • obelix
                Junior
                • 05-2008
                • 14

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Przejeżdżałem tylko, i to dość przypadkowo. Obejrzałem tylko od ulicy, nie miałem czasu szczegółowo oglądać. Widziałem, że gorzelnia też w ruinie.
                Tam już wszystko w ruinie, no leżakowania jeszcze jest w dobrej kondycji i budynek koło leżakowni bo nawet tam okna wymienili. Tory z bocznicy ostatnio rozbierali.

                Comment

                • obelix
                  Junior
                  • 05-2008
                  • 14

                  #23
                  Jakby ktoś miał wolne środki to jest do kupienia słodowania w Goświnowicach https://www.otodom.pl/oferta/slodown...e-ID3D944.html

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎