Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badger, Hopping Hare

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Badger, Hopping Hare

    Angielski bitter, do chmielenia którego użyto chmieli Goldings, Cascade i First Gold. Alkohol 4,4%

    Bursztynowa, klarowna barwa.
    Piana stabilizuje się do trwałej, mięsistej, sporej zawiesiny. Redukując się pozostawia na ściankach grube ślady.
    W raczej stonowanym bukiecie aromatu można wyraźnie wyróżnić słodową podstawę, z wyczuwalną karmelową nutą. W tle kwiatowo-owocowe nastroje.
    Smak w pierwszej chwili zdominowany przez słodowo-ziarniste odcienie, z lekkim kwaskiem. Na drugim planie posmaki chmielowe, o ziemistym charakterze. Goryczka jest zadziwiająco niska. Piwo ma płaski finisz. Treściwość niewielka. Na podniebieniu pozostaje raczej posmak zmineralizowanej wody z nieznaczną, gasnącą goryczką.
    Nagazowanie niskie, ale akceptowalne.
    Butelka z niebarwionego szkła, z roślinnymi wytłoczeniami. Etykieta w stylu produktów Badgera, tym razem z motywem skaczącego zająca (hopping hare). Ładna.

    Przeciętny elj z deficytem nachmielenia, a za to wysokim udziałem słodów. Pije się go gładko i bez emocji. 7 w skali 1-10.

    Podziękowania dla Lagrimy
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Graficznie prawie bez zmian. Krawatka nosi napis Crisp & Zesty Beer a kapsel jest czarny.

    Piana - średnia, dość szybko opadająca do cienkiej warstewki i małego lacingu.
    Barwa - jaśniejszy, złoty bursztyn.
    Gaz - średni.
    Aromat - lekko orzeźwiająca owocowość z kierunku lekki cytrus na "ciasteczkach".
    Smak - nie za słodkie, cytrusowo wytrawne ale na "angielskim" poziomie. Trochę ciasta i biszkopta.

    Ogólnie lekkie i pijalne ale jakoś bardzo nie wybijające się z tego co jest na półkach tutejszych "dużych" sklepów.

    Przeważnie kosztuje 1,25 funta... np. w LIDL'u.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Walory podobne do tego co piłem wcześniej...
      Ale graficznie jest trochę inaczej...
      Attached Files

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Zmiana grafiki, tym razem bardziej radykalna.
        Smak bez zmian.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎