Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, Klasyka gatunku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Witnica, Klasyka gatunku

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    3,29zł etykietka żywcem czy innym tyskim z PRL wydarta, nie pils, ale lager, z tyłu bardzo dokładny skład jeśli chodzi o chmiel, Perle, Lubelski.

    W aromacie świeży Lubelski, kwiatowo, ziołowo, bardzo lekko, napój bezalkoholowy-4,2vol, ekstrakt nieznany. Nuta dolna bardziej słodowa, ewidentnie lager.

    W smaku ładna, aksamitna goryczka od Perle. Po dłuższej chwili Perle bardzo wyczuwalny-ewidentny plus.

    Piwo proste jak budowa cepa, ale smaczne, przypomina stare Królewskie, Okocim Zagłoba, Dojlidy. Bez achów i ochów, ale i bez zobowiązań. Plan wykonany!
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Piwo mi tak posmakowało, że tylekroć wracałem, aż wyczyściłem półkę. Na razie nie dowieźli. Nie pils za 3zł, ale lager jak najbardziej za 3zł. Hit lata.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #4
        Wyczyścić półkę w sklepie, hmmmm... bywało
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          Zasadniczo kieruję się rozsądkiem, kalkuluję, analizuję, rzadko mnie tak napada, ale jednak się zdarzyło.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #6
            Wziąłem jedno na próbę i niestety potwierdziły się moje obawy, że to będzie taki Lubusz w wersji lekko premiumowej.
            Jest fajna słodowo-chmielowa pełność za co duży plus jak na 10-tkę ale co z tego jak w tle pałęta się charakterystyczna witnicka szmatka czyli landrynkowo-warzywna nuta.
            Na stojakach/w lodówkach Piwnych Terytoriów do końca lipca na przecenie za 2.49 zł. Widziane w Chacie Polskiej, Społem czy Delikatesach Centrum.
            Mimo wszystko nie wrócę, Lubuskie, Lubusz i ich wariacje od dobrych kilku lat są wadliwe.

            Comment

            • Warzywo
              Senior
              • 08-2016
              • 955

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
              3,29zł etykietka żywcem czy innym tyskim z PRL wydarta, nie pils, ale lager, z tyłu bardzo dokładny skład jeśli chodzi o chmiel, Perle, Lubelski.

              W aromacie świeży Lubelski, kwiatowo, ziołowo, bardzo lekko, napój bezalkoholowy-4,2vol, ekstrakt nieznany. Nuta dolna bardziej słodowa, ewidentnie lager.

              W smaku ładna, aksamitna goryczka od Perle. Po dłuższej chwili Perle bardzo wyczuwalny-ewidentny plus.

              Piwo proste jak budowa cepa, ale smaczne, przypomina stare Królewskie, Okocim Zagłoba, Dojlidy. Bez achów i ochów, ale i bez zobowiązań. Plan wykonany!
              W życiu nie przypomina ani Królewskiego ani Zagłoby, które swoją drogą były zupełnie innymi piwami. Jest to piwo całkiem wypijalne ale zwyczajnie słodkie.

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Chyba inna warka, nic ze słodyczy w tych paru flaszkach, które rzucili do naszych delikatesów.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • sztetke
                  Senior
                  • 12-2009
                  • 355

                  #9
                  Masakra, teraz już wiem jak daje gotowanym groszkiem w piwie, ohydztwo nie do wypicia.

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    #10
                    Cudowny lager jak za tak małe pieniądze, mocno słodowy, a co za tym idzie pełny.
                    Nie podoba mi się jedynie aromat z butelki, który budzi obawy - trąca gorszkiem konserwowym (nie jakoś mocno, ale jednak). W szkle nie pozostaje jednak nic z tego nieprzyjemnego zapachu, nawet po "podgrzaniu" piwa.

                    Warka? Sam chciałbym wiedzieć. Brak daty. Kupione jednak wczoraj w Delikatesach Centrum jako nowość na półce.

                    Comment

                    • mor842
                      Senior
                      • 07-2015
                      • 114

                      #11
                      Aktualna wersja tego piwka.
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎