Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomoc w identyfikacji starej butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Adrianer7
    Junior
    • 11-2009
    • 6

    #16
    Ma pan rację Panie Cooper, nie znam się na tego typu szkłach. Jestem po prostu początkujący w tej dziedzinie i nie wiele jeszcze o birofilistyce wiem. Inna sprawa że wpisać w google odpowiednie hasło to błahostka, ale znaleźć pod tym hasłem konkretne informacje o tej butelce, już nie Dlatego postanowiłem zapytać o nią na forum. Dostałem odpowiedź a dlaczego i w jaki sposób miałbym robić z kogoś wała? to panowie z forum wprowadzili mnie leciutko w bład podając różne wartości. Ale po tej dyskusji ktoś uświadomił mnie i wyjaśnił parę rzeczy dotyczących między innymi mojego posta. Z tąd moja poprzednia odpowiedź do Pana cororo, o podobnej butelce za 80zł

    Comment

    • wiaterek
      Member
      • 07-2016
      • 61

      #17
      Rodzina Franke

      Witajcie,postanowiłem podpiąć się do tego wątku, ponieważ moje pytanie dotyczy butelki z browaru Franke z Jeleniej Góry.Pojawiają się ostatnio butelki z opisem Oswald Franke,w spisie figurują Adolf i Gebr. Można domniemywać, że drugim bratem był Oswald,ale,i tu pytanie,czy ktoś spotkał się w źródłach z tym osobnikiem i może to potwierdzić?

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2542

        #18
        Oswald Franke posiadał w Jeleniej Górze hurtownię piwa, przynoszącą rocznie około 200.000 marek utargu. W 1896 roku postanowił ją sprzedać i wycofać się z interesu.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • wiaterek
          Member
          • 07-2016
          • 61

          #19
          Oswald Franke

          Zatem butelki składu/hurtowni bo nie pojawia się nic poza personaliami,miejscem i prawami własności,dzięki za wyjaśnienie

          Comment

          • wiaterek
            Member
            • 07-2016
            • 61

            #20
            Rodzina Glatzel

            Witajcie,w okolicy Opola wyszła ciekawa flaszka w kolorze lekko zielonkawym z porcelanką i jedynie napisem G.Glatzel.W spisie znalazłem O.Glatzela,Brauerei pod nrem 1569a (Nysa).
            Zamieściłbym zdjęcie,ale się nie mieści.
            Czy ktoś spotkał się z takimi personaliami i czy ma wiedzę,czy to rodzina,czy przypadkowa zbieżność.Najfajniej jakby można potwierdzić jej - flaszki "browarowość"

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #21
              To daj takie żeby się mieśliło. Nie większe niż 600 x 600 px i nie cięższe niż 100 kb
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • wiaterek
                Member
                • 07-2016
                • 61

                #22
                Dałbym,ale nie mam-wszystkie ponad 3 MB.Jak je skompensować w telefonie bez większych korowodów?

                Comment

                • ppns
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1737

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wiaterek Wyświetlenie odpowiedzi
                  [..]
                  wszystkie ponad 3 MB.Jak je skompensować w telefonie bez większych korowodów?
                  Spróbuj wczytać duży plik graficzny ( przypuszczam , że są to *.jpg) do jakiegokolwiek programu graficznego ( może być nawet paint) a potem zapisz w innym , mniej "rozmiarożernym" formacie , np. bmp , gif , png . . . .
                  piwoppns@wp.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎