Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Choć od mojej rejestracji na forum upłynęły ze 2 wiosny, moja aktywność była właściwie zerowa. A ponieważ uważam. że aby "coś wyciągnąć należy coś włożyć" postanowiłem aktywnie wesprzeć Browar Biz poprzez wysupłanie grosiwa. Nie chciałbym żeby źródełko wiedzy (bardzo często bardzo praktycznej) z którego czerpię i zamierzam czerpać nagle mi wyschło. I tak zostałem Premierem
Magnetron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Warka: Strong
Ekstrakt: 14.3% wag. | Alkohol: 6.5% obj. / 4.875% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.408
__
Obejrzyj zdjęcie tego piwa w galerii! Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 49 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 02-08-2015, 19:23
ender140 ender140 is offline
Senior

Standardowy

O ludzie... Właśnie się dowiedziałem, że jeszcze niedawno (2013 r.) Warka Strong przeznaczona na eksport była starą, dobrą Warką (a przynajmniej jej ostatnią dobrą wersją), w starym designie, bez słodu palonego i z 7% alk... Niestety, ostatnie fotki znalezione w sieci pokazują nowy design i 6,5% + palony słód, czyli zaprzestali produkcji i wypuszczają na eksport ten sam syf, co u nas można kupić w każdym sklepie, tyle, że tam jest wizerunek Pułaskiego. A już miałem nadzieję na jakiś wielki powrót w stylu 10,5 czy EB...
Odpowiedz cytując
Stare 02-08-2015, 20:04
Fotka Użytkownika: pioterb4
pioterb4 pioterb4 is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz/Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ender140 Wyświetlenie odpowiedzi
O ludzie... Właśnie się dowiedziałem, że jeszcze niedawno (2013 r.) Warka Strong przeznaczona na eksport była starą, dobrą Warką (a przynajmniej jej ostatnią dobrą wersją), w starym designie, bez słodu palonego i z 7% alk... Niestety, ostatnie fotki znalezione w sieci pokazują nowy design i 6,5% + palony słód, czyli zaprzestali produkcji i wypuszczają na eksport ten sam syf, co u nas można kupić w każdym sklepie, tyle, że tam jest wizerunek Pułaskiego. A już miałem nadzieję na jakiś wielki powrót w stylu 10,5 czy EB...
Stara dobra Warka... Brzmi trochę jak "stary, dobry PRL".
Odpowiedz cytując
Stare 02-08-2015, 20:18
ender140 ender140 is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
Stara dobra Warka... Brzmi trochę jak "stary, dobry PRL".
Cholera wie, jak bym zareagował na to dzisiaj, ale ciekawość mnie zjada. Pewnie zepsułbym sobie wspomnienia, zwłaszcza, że pamiętam, że było słodkawe i teraz dla mnie to straszna wada. Ale 10-12 lat temu piłem tego dużo
Odpowiedz cytując
Stare 04-08-2015, 13:55
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Warka strong zawsze była słodka
Dlatego pijaliśmy ją mając nie osiemnaście lat. Dwa na głowę, szczególnie na słoneczku na wałach przy torach i fazka już była. Wtedy to nawet EB wydawało mi się gorzkie (nie za gorzkie, po prostu gorzkie/goryczkowe)
Odpowiedz cytując
Stare 05-08-2015, 13:02
Admirador Admirador is offline
Senior

Miejscowość: często w trasie
Standardowy

Piłem jakiś czas temu, po dłuższej przerwie. To piwo jest fatalne. Nachalna słodycz zabija tu wszystkie inne smaki (?). Gdyby nie fakt, że zostałem tym specyfikiem poczęstowany, na pewno nie dopiłbym do końca.
Czy kiedyś było lepsze? Nigdy nie byłem fanem "pstrąga", ale gotów jestem przysiąc, że smakowało lepiej.
Gdyby wszystkie piwa były takie jak obecny Strong chyba bym został abstynentem.
Odpowiedz cytując
Stare 31-08-2015, 13:18
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Miejscowość: Kraków & Plymouth
Standardowy

Postanowiłem i ja po dłuuuuugiej przerwie zapodać sobie stronga z Warki.

Piana - średnia, zaraz grube bąble. Na dłużej niepełna warstewka prawie bez śladów na szkle.
Barwa - jasny bursztyn /czerwonawy/.
Gaz - średni.
Aromat - estry, aldehyd octowy, lekki karmel i słodycz słodowa.
Smak - słodkawa, słodowa owocowość, mała karmelowość i przypalanka, lekkie grzanie w przełyku.

Łagodniejsze niż pamiętam ale na bank po 2-3 łeb pewnie rozerwie.

PS: Słodkie ale nie ulipek /ulepek/
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg STRONG 2015 600 C.jpg (37,3 KB, liczba wyświetleń: 248 )
Odpowiedz cytując
Stare 27-02-2016, 00:12
amigo007 amigo007 is offline
Senior

Standardowy

Właśnie piję, na plus w szacie graficznej powrócił generał Pułaski :-) A smak od lat raczej ten sam, słodki landrynek. No ale szczególnie niektóre panie gustują w tym piwie. Bo brak w nim goryczy, zresztą za gówniarza ten słodki smak też był dobry. Teraz piję raz na ruski rok :-) Obecnie kupiłem 4-pak w promocji w biedrze za 10zł. Mocno schłodzone da się to wypić, ale z koncernów to dla mnie warka strong nie ma startu do dębowego mocnego. Jednak są różne gusta, i musi być popyt na to piwo skoro od lat jest na rynku.
Odpowiedz cytując
Stare 31-10-2016, 09:14
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Standardowy

Awaryjnie "w biegu" rzuciłem się na coś czego dawno nie piłem...
Szybko pożałowałem... ledwo zmordowałem...
Ta okropna słodycz była nie do wytrzymania...

Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2018, 14:39
Fotka Użytkownika: Mario_Lopez
Mario_Lopez Mario_Lopez is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Strzeliłem sobie dzisiaj jedna Wareczkę S. tak jakoś bez okazyjnie... Jak na aperitif przed obiadem może być, chociaż to nadal ta samo niezbyt smaczne piwo...

EBE EBE
Odpowiedz cytując
Stare 13-06-2018, 10:18
Fotka Użytkownika: SeeJay
SeeJay SeeJay is offline
Senior

Miejscowość: Podkarpackie
Standardowy

Piłem wczoraj, zupełnie inne odczucia niż te 6-8 lat temu. Prócz słodyczy, która wówczas mi się całkiem podobała jakby przypalone siano. Dawniej jak dla mnie piwo premium, dzisiaj średniak w segmencie. Nie ma jak VanPur 10% - genialny "stronglager", który oferuje za niecałą złotówkę (przy dobrej warce) jak na swój styl bardzo dużo.
Odpowiedz cytując
Stare 13-06-2018, 13:41
Fotka Użytkownika: sleett
sleett sleett is offline
Junior

Miejscowość: Welwyn Garden City
Standardowy

Pijałem je z ówczesną dziewczyną (dzisiaj moją żoną) w roku 2001, w knajpce podczas przepustek z wojska. Chwaliłem sobie jego smak i właściwości (3-4 Warki Strong potrafiły mną nieźle potrzepać...) i mimo, że od tamtych lat jakoś się nie złożyło go znowu posmakować, to sentyment pozostał. Aż do zeszłego miesiąca... Jakoś tak podczas zakupów w markecie rzuciła nam się w oczy WS i postanowiliśmy wziąć cztery puszki, żeby sobie "powspominać stare czasy". No nie wiem czemu, nie wiem jak, ale tego nie dało się pić... Zmęczyliśmy po jednym, ale tylko dlatego, że nie zwykliśmy marnować %. Kolejne dwie czekają w lodówce na spragnionych gości, bo nam już się odechciało :-)
Odpowiedz cytując
Stare 14-06-2018, 08:48
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

zmiana składu, paramtrów przy zachowaniu ceny sprzed ponad 15 lat robi swoje

Kiedyś niezłe słodkie mocne piwo
obecnie dyskontowy pusty gleborzut ?
Odpowiedz cytując
Stare 14-06-2018, 09:53
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Standardowy

Ja pamiętam że (dawno temu ) kobitki wybierały to piwo... dziś chyba poszło im w radlery...

Pokolenie sojowego latte musi mieć raczej słodkie i bez zbędnej goryczki
Odpowiedz cytując
Stare 14-06-2018, 10:26
Lhunbleidd Lhunbleidd is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
Ja pamiętam że (dawno temu ) kobitki wybierały to piwo... dziś chyba poszło im w radlery...

Pokolenie sojowego latte musi mieć raczej słodkie i bez zbędnej goryczki
Kpisz chyba, pokolenie sojowego latte pija session vermont/NE red belgian IPA z dodatkiem oddechu nietoperza i oka ropuchy. Potem drapie się po wypielęgnowanej brodzie, poprawia rejbany i zapisuje notatki w iPhone, który ledwo mieści się w rurkach.

Lhunbleidd edytował/a post 14-06-2018 o godz. 10:26.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie