Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wspieram browar.biz, bo to na prawdę świetna strona. Miejsce gdzie można pozna zdanie osób posiadających ogromną wiedzę, co daje okazje do rozwijania pogłębiana swojej wiedzy. Im więcej czytam tym bardziej zdaje sobie sprawę o ile sprawach nie miałem pojęcia. Polecam lekturę forum na każdą wolną chwilę. To skarbnica informacji! Dzięki tej stronie mogłem znaleźć sklepy oferujące szeroki asortyment piw, a także jakich produktów szukać na półkach, a których nie warto spróbować.
Krzysiek_K
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 10-06-2017, 19:54
Fotka Użytkownika: centon
centon centon is offline
† 2017 Piwosz w Raju

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

jak go zobaczyłem to nabrałem ochoty na posiadanie

https://picasaweb.google.com/115486805717439828103
Odpowiedz cytując
Stare 12-06-2017, 12:26
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Co do samego festiwalu.

Festiwal to za duże słowo, jednak na nasze rzeszowskie warunki póki co wystarczająco.
8 stoisk browarów oraz 1 multitap (za to z 6-8 kranów + butelki+szkło festiwalowe)
Miejsce to miejski rynek wśród parasolek w okolicznych knajp. Tam reddsy, tyskie, żubry i czeskie czyli to co zwykle
Pośrodku nasze wydarzenie. Palety na siedziska, myjek brak, tylko te na paru stoiskach.
Szkło festiwalowe - pokal z pobliskiego Krosna 0,3l jak na fotce wcześniej. Fajne grube szkło, dobrze wyważone. Warto było kupić. Na innych stoiskach także mieli swoje szkła.
Ogólnie lano w kubki plastikowe

lane
0,3l - 8zł
0,5l - 10zł
butelki
chyba po 10zł
można było brać mikro próbki na test.

Byłem w piątek ok 21:30
Ludzi dość sporo, atmosfera luźna.
Za kranami wysłannicy browarów, bo główni zapewne "urzędowali" na "odrobinę większym" festiwalu we Wrocku.

Największy tłok przy Browarze Łańcut. I dobrze !
Połowa pijących to ludzie z przypadku, którzy dzięki akurat lokalizacji natchnęli się na tę imprezkę i dowiedzieli się, że takie piwa istnieją.

Ok godziny 24 zrobiło się wyraźnie luźniej.
Foodtracki ulokowane z boku rynku i jeśli ktoś nie wiedział i nie szukał, mógł ich nie zobaczyć. Wóz z: hotdogami, kanapkami, frytami belgijskimi, burgerami. Ogólnie chyba 4 wozy. Wystarczająco.

Co do samych piw.

Skoncentrowałem się na browarze Łańcut i na ich piwach, których nie mogę zakupić w pobliskich sklepach.

1)Kurna Chata - wędzony żytni torfowy stout
12.2 blg [o.g.]
4.6 % alkoholu [abv.]

SKŁAD: słód wędzony bukiem, słód wędzony torfem, płatki żytnie, słód coffee, słód pszeniczny czekoladowy; chmiel Bramling Cross, Target; drożdże płynne

Srogo i pysznie. Pomimo niskiego balingu i alko dzieje się tu sporo. Tylko dla fanów podkładów kolejowych i palonego plastiku.

2)zaskoczył mnie Berliner weisse, no nie wiedziałem, że u nich istnieje:]

8blg
alko? nie wiem
lemoniada bez cukru. Rześko i smacznie. Dodali Kwasw mlekowego
Wytrawna cytrynka. Idealne na upał i oczyszczenie kubków smakowych po wędzonce.
3)Żytomierz - żytni Extra stout
17blg
6.5 % alkoholu
SKŁAD: słód pilzneński, słód żytni, słód monachijski, słód cararye, słód caraaroma, jęczmień palony, słód czekoladowy żytni; chmiel Columbus; drożdże płynne
Zasyp słodów żytnich 25%.
Sroga goryczka. Prażony słonecznik i albedo z grapefruita. Pychota. Syte, lekko oleiste i bardziej imperial Black IPA niż przepalony stout. Tak mi się wydaje. Mnie smakuje. Polecam.

4) Zawisza Czarny BA Jack Daniels
25BLG
9,5% alko
Jest wanilia, jest marcepan, świetnie gładkie, wręcz aksamitne. Alkohol wyczuwalny tylko w postaci pralin czekoladowych. Na finiszu jakby kakao i orzechy.
Smaczny, lecz żeby go dobrze ocenić, trzeba wypić wypić go na spokojnie w domu całe 0,3l.

-------------
Wszystkie stoiska, to takie garażowe byle jakie konstrukcje. Wiadomo, gdzie pojechał cały arsenał festiwalowy. Tu brak żalów. Toaleta festiwalowa w knajpie Lord Jack (współorganizator)

Jak nic nie mam do dr brew (a zazwyczaj ludzie lubią ich je...ć za cokolwiek) to stoisko mieli fatalne. Wizualnie. Byle jaki blacik. Trzy krany. Na dwóch nalewakach nazwy piw wypisane niechlujnie i odręcznie. Na trzecim brak czegokolwiek. Zero standów, tablic info.

Brokreacja obok. Pięknie kolorowe etykiety na nalewakach. Ulotki z ich wszystkimi piwami na grubym i błyszczącym papierze itp.
Browanza duży stand z opisem ich piw itp.
Na stoisku Pinty nie załapałem się na kwas Jota. Podobno beczka (czy nawet dwie) zeszły do godziny 22 pierwszego dnia.

Ogólnie tzw. "festiwalowych sztosów" było tylko sztuk jeden. Zawisza i tyle. 20zł za 0,3l

Ogólnie impreza udana. Oby była powtórka najpóźniej za rok.

Się rozpisałem

dlugas edytował/a post 12-06-2017 o godz. 12:29.
Odpowiedz cytując
Stare 29-05-2018, 08:52
Fotka Użytkownika: Petitpierre
Petitpierre Petitpierre is offline
Senior

Miejscowość: Gród bogaty
Standardowy

Powtórka z rozrywki już 15-17.06.2018. Na razie zgłosiły się dwa browary: Lasowiak i Dukla.
Bryzgaj halby ni znasz aptek ni lekarza
Odpowiedz cytując
Stare 08-06-2018, 10:27
opons91 opons91 is offline
Member

Miejscowość: Pstrągówka
Standardowy

Ma być jeszcze Eureka z Sądkowej k. Jasło i Browanza z Krakowa.
Odpowiedz cytując
Stare 08-06-2018, 11:48
Senior

Standardowy

Poza tym Browincja z Radymna, Raduga, Pinta i Revolta. Wg plakatu na mieście.

Pintę pewnie będzie ktoś lał, więc nie ma co liczyć na fajerwerki, może ktos pójdzie po rozum w Radudze i zamiast yuzu-sruzu dada te meteory, odesyje i inne jakieś PIWA?
Odpowiedz cytując
Stare 13-06-2018, 12:38
opons91 opons91 is offline
Member

Miejscowość: Pstrągówka
Standardowy

Ma pojawić się jeszcze Browar Spółdzielczy z Pucka.
Odpowiedz cytując
Stare 13-06-2018, 14:14
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Proponuję dodać kto ma się pojawić w 2016 roku, bo może będzie to coś wielkiego... i niekoniecznie Leżajsk.

Na piętnowanym za brak informacji o miejscu warzenia: Piwojad, Inne Beczki, WhyDuck?, Polskie Browary Regionalne, Guru Arts, Szpunt.

e-prezes edytował/a post 13-06-2018 o godz. 14:16.
Odpowiedz cytując
Stare 15-06-2018, 14:08
Senior

Standardowy

My we trójkę będziemy jutro, ale już na fb piszą dużo co i jak, szkło podrożało o 5zł:

https://www.facebook.com/pg/Rzeszows...=page_internal

Może nawet zgodnie z czasem uda się ruszyć?

Petitpierre edytował/a post 15-06-2018 o godz. 14:09.
Odpowiedz cytując
Stare 15-06-2018, 19:33
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Naprawdę nie chce się wam założyć nowego wątku?
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie