Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Libáň, Boženy Němcové 117, Pivovar Čtyři lípy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Libáň, Boženy Němcové 117, Pivovar Čtyři lípy

    Kolejny nowo otwarty, odwiedzony przez nas browarek swoją siedzibę ma w małej miejscowości Libán. Tak się złożyło, że na miejsce przybyliśmy równocześnie z właścicielem panem Miroslavem Brozen. Zostaliśmy zaproszeni do środka.
    Browar mieści się w niskim, odnowionym i pomalowanym na biało budynku. Pan Miroslav jak wielu innych piwowarów domowych miał dosyć koncernowych wyrobów.
    Postanowił coś z tym zrobić i już w 2014 roku zaczął sam warzyć piwo, ale cały czas po głowie chodził mu własny browar. Marzenie się spełniło i od tego roku działa już legalnie.
    Razem z żoną która pomaga mu w lżejszych pracach prowadzą ten rodzinny interes.

    W pierwszym pomieszczeniu stoi 500 l. warzelnia, idąc dalej jest pomieszczenie z dwoma 1000 l. kadziami otwartej fermentacji, a na końcu jest chłodnia z czterema również 1000 l. tankami. Planowana jest rozbudowanie leżakowni o jeszcze trzy tanki.

    Piwa pan Miroslav warzy tylko dwa i tylko ,czeską klasykę, w postaci:

    -Libáňský Dukát svetle. Takie sobie to piweczko. Jak dla mnie za mało goryczki, ale w sumie jedno, dwa można wypić.

    -Libáňský Zlaťák polotmave. Tego piwa niestety nie spróbowałem. Pierwsza partia już się skończyła, a druga dopiero fermentuje w spilce.

    Oba piwa sprzedawane są w 1,5 l. plastiku. Za Dukata płaciłem coś pomiędzy 120-130 Kc. Nie zapisałem i dokładnie nie pamiętam.
    Na obecną chwilę jest tylko jeden lokal gdzie można napić się ich lanego piwa. Jest to Café Terasy w miejscowości Železnice oddalonej o ponad 20 kilometrów od browaru.
    Myślę, że nie warto, no chyba, że ktoś akurat będzie tam przejazdem. Ja zadowoliłem się pet-kiem zakupionym w browarze.
    Jeżeli ktoś chciałby zakupić piwo bezpośrednio u źródła to można tego dokonać w środę-czwartek od 11-17, piątek od 11-18, oraz w sobotę od 9-12.
    W pozostałe dni browar oficjalnie jest zamknięty. Sympatyczni ludzie i średnie piwko, ale może z czasem coś się zmieni na lepsze.

    Zdjęcia:


    https://www.browar.biz/galeria.php?id=23605 tu na zdjęciu dwie otwarte kadzie.



  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    I jeszcze zdjęcie piwka.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎