Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berlin, Neuendorfer Str. 1, Brauhaus Spandau

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    Berlin, Neuendorfer Str. 1, Brauhaus Spandau

    Browar znajduje się na uboczu Berlina, w dzielnicy Spandau. Odwiedziłem go 17 czerwca, korzystając z okazji, jako że wybrałem się wówczas na koncert do pobliskiej Cytadeli Spandau.

    Niestety, trafiłem tam w okolicach godziny 17, kiedy reprezentacja Niemiec w piłce nożnej dostawała właśnie w d... od Meksyku Lokal był zawalony do granic możliwości, co jest osiągnięciem, bo naliczyłem co najmniej dwa ogródki i kilka sal w środku. Bardzo przestronne miejsce, klimatyczne. Nie muszę chyba dodawać, że nastrój klientów tego dnia nie był szampański

    Po piętnastominutowym oczekiwaniu w ogródku, dowiedziałem się od kelnera, że mają obecnie przeszło 200 zamówień i przez najbliższe pół godziny nie przyjmują nowych. Bardzo mnie to zasmuciło, bo niestety oznaczało to, że nie spróbuję ich piwka, jako że byłem mocno ograniczony czasowo. Na szczęście, udało się - przesiadłem się do innego sektora, gdzie kelner bez problemu przyjął zamówienie (i po nie tak długim czasie je przyniósł).

    W browarze zawsze znajdują się dwa piwa: ich flagowy pils - Havelbrau, oraz piwo sezonowe, które zmienia się co miesiąc. Ja trafiłem na piwo Sommermarchen - ciutkę ciemniejsze, w smaku oba były podobne (dobre). Ot, takie solidne klasyki.

    W lokalu serwują też jedzenie - klasyczna kuchnia niemiecka. Nic nie jadłem - ani nie próbowałem zamawiać... Można też na miejscu wykupić nocleg.

    Blisko znajduje się stacja metra - U Altstadt Spandau, którą można dotrzeć do centrum miasta.

    Browar jest otwarty od 10 do 24 (w weekendy do 1).

    Strona internetowa: https://www.brauhaus-spandau.de/
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎