Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar, [AleBrowar/BrauKunstKeller] Herr Axolotl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    AleBrowar, [AleBrowar/BrauKunstKeller] Herr Axolotl

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Malinowy zamglony. [4.5]
    Piana: Obfita, różowa, z średnich pęcherzyków, średnio trwała. [4]
    Zapach: Malinowy, lekko leśne owoce, w tle trochę zbożowy. [4]
    Smak: Kwaśny, cytrynowo-malinowy, zbożowy posmak (chyba od lactobacillusa), lekkie, ale nie wodniste, goryczki brak. [4]
    Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Fajna etykieta, niepełny skład. [4]
    Uwagi: Smaczny berliner weisse, maliny dobrze tu pasują. Warka do 31.12.2018.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo mocno mętny, ledwie przejrzysty, malinowy. Gdyby było bardziej klarowne, byłoby super. [4]
      Piana: Malinowa, jasna, średnio obfita, niejednorodna, Dużo grubych bąbli. Trwałość średnia. Inna i znacznie trwalsza niż na klasycznym Berlinerze. Tam znikała w momencie i z wyglądu przypominała pianę z wody mineralnej. [4]
      Zapach: Dość mocny. Maliny i kwas, mocny kwas. Dokładnie tak jak można było domniemywać. [4.5]
      Smak: Bardzo kwaśno w malinowej otoczce. Jest też cierpkość. Posmak kwaśny, malinowy, średni. Do ideału brakuje trochę bogactwa. Piwo lekko "suche", wytrawne. [4]
      Wysycenie: Przeciętne, trochę inaczej zapamiętałem sobie wysycenie w Berlinerze. Tu jest średnie/mocne początkowo i słabnie. Pijąc na początku pieni się nawet w ustach. Później wyraźnie słabnie. Jak pamiętam z Berlinera, wysycenie było grube i intensywne jak w mocno gazowanej mineralnej. [3]
      Opakowanie: O ile uważam podstawową linię etykiet AleBrowaru za brzydką i słabą, to linię potworów morskich z kooperacji bardzo chwalę i podoba mi się. Tu jest wprawdzie brzydka kolorystyka, ale jest pod piwo, wiec ok. Do tego parametry podane i kapsel firmowy. [4.5]
      Uwagi: Nie zawiodłem się, dobre piwo. Mocny kwas w wersji malinowej. Świetnie wkomponowane malina, nie za mocna. Coś dla miłośników kwasów.

      Moja ocena: [4.15]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Malinowy, umiarkowanie zmętniony. [4]
        Piana: Malinowa, różowa, niska, za szybo opadła, zostawiła ślady na szkle. [3]
        Zapach: Ponownie malina, której jak na razie za dużo mi w tym piwie, potem na szczęście też trochę kwaśnych owoców i lekki słód. [3.5]
        Smak: Tu akurat malina robi wyłącznie delikatne tło, dominuje solidny kwas z lekko słonym posmakiem. Piwo jest lekkie, ale nie wodniste, bardzo orzeźwiające, zgodne ze stylem i smaczne. [4.5]
        Wysycenie: Trochę za niskie dla tego piwa. [3.5]
        Opakowanie: Na etykiecie potworek w malinowej otoczce, brak pełnego składu i za dużo angielskiego języka. [3.5]
        Uwagi: Bardzo duży rozdźwięk między zapachem a smakiem. Po słodkim aromacie związanym z maliną otrzymujemy zupełny brak słodyczy i spory kwasek w smaku. Termin do 09.06.2019.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎