Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurbanovo, Zlatý Bažant Tmavý

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #31
    Mnie w nim odepchnęła słodycz, a w składzie - słodzik. Tfu! Piwo dało się wypić, ale szału nie zrobiło.

    Ale mojej żonie smakowało.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Pery77
      Senior
      • 03-2011
      • 142

      #32
      Wcześniej jakoś nie ceniłem tego piwa zbyt wysoko ale gdy wczoraj piłem tak odpowiednio schłodzone ( nie zimne) to smakowało mi całkiem dobrze.Piana co prawda dosć szybko odchodzi w zapomnienie ale nadal czuć nagazowanie. Kolor mocno ciemny.W smaku lekko słodowe nuty. Chyba zaczne po nie siegać częściej, tym bardziej że cena jest znośna.

      Comment

      • kamcio1990
        Senior
        • 11-2010
        • 300

        #33
        Piwo te było by całkiem podobne do naszego Belfasta z Jabłonowa, gdyby nie ta słodycz. Co do piany to faktycznie bardzo szybko opadła i nic po sobie nie pozostawiła, za to nadrabia wysyceniem. Ogólnie jak dla mnie nie najgorsza kompozycja słodyczy i lekkiej goryczki. Sięgał bym częściej po te piwo gdyby nie cena - 4,89 zł w Carrefourze.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #34
          Nie znam się tym gatunku, to się wypowiem :]


          Kolor: ciemny rubin, klarowne
          Piana: średnio obfita oraz nie za trwała, coś tam pozostawia obrączki, ale bez jakiś szaleństw
          Aromat: lekko kwaśny, karmel, chleb razowy.

          SMAK: wodniste,lekko karmelowe, ciemny chleb. Lekką kwaskowatość, posmaki orzechowe i kawy. Goryczka jakaś tam jest. Nie jest źle, bo nie zamula.

          Nasycenie: średnie, chyba w sam raz

          OGÓLNIE: lekkie, w miarę dobrze pijalne piwo. Ja kupiłem w promocji 2 za 7zł (12 i tmave) i to jest w miarę uczciwa cena. W regularnej cenie na pewno za drogie, wolę w tej kwocie kupić inne, takie którego jeszcze nie piłem.

          Piwo w sam raz na lato, choć wolę jaśniejsze wersje
          Last edited by dlugas; 08-01-2014, 13:31.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

            OGÓLNIE: lekkie, w miarę dobrze pijalne piwo. Ja kupiłem w promocji 2 za 7zł (12 i tmave) i to jest w miarę uczciwa cena. W regularnej cenie na pewno za drogie, wolę w tej kwocie kupić inne, takie którego jeszcze nie piłem.
            Zgadzam się z Tobą, za taką cenę można kupić.
            Mam podobne odczucia dotyczące tego piwa, chociaż zapach mógłby być intensywniejszy.
            Niestety jest zbyt wodniste.
            Jedyne co się nie zgadza to piana. U mnie była wysoka, prawie na pół kufla i pozostała do końca picia.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #36
              Zwraca uwagę piękny głęboki ciemny kolor z rubinowymi odblaskami. Piana całkiem spora i trwała, fajnie przybrudzona, oblepia szkło. Zapach taki sobie, troszkę kawy, troszkę nut palonych, czuć też owoce, głównie chyba śliwkę. Wysycenie odpowiednie, niskie. W smaku jest nieźle. Czuć, że piwo ma bardzo nisko ekstrakt, ale nie jest jakoś przesadnie wodniste, treściwość zadowalająca. Są nuty palone, jest tak jak w zapachu trochę kawy, są też zapowiadane w zapachu nutki śliwkowe. Na finiszu lekka goryczka. W sumie szału nie ma, ale całkiem przyzwoity lekki ciemniak

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #37
                Kolejny nabytek z niemieckiego dyskontu ulokowanego na obszarze będącym pod okupacją III RP. Wybór padł na ciemnego Złotego Bażanta ze Słowacji (to ci sam co Hitlerem poszli na nas w 1939).
                Po odkapslowaniu w nozdrza uderzył aromat słodowo-karmelowy. Piwo jest słodkie, z lekką goryczką i stosunkowo niskim wysyceniu. Mnie nie powaliło, ale wypiłem z przyjemnością.
                Wizualnie prezentuje się okazale zarówno butelka jak i sam płyn w kolorze ciemnej wiśni. Gorzej jest z pianą, ze średnich pęcherzyków i nietrwała, opadająca do malej warstewki na powierzchni.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #38
                  Cóż, rewelacji nie ma. Piwo jest słodkawe (co nie może dziwić, skoro dodano do niego... Słodziku), a wręcz słodkie. Posmaki kawowe dominują tutaj, a do tego piwo jest dosyć wodniste, więc właściwie można powiedzieć, że smakuje trochę jak cienka kawa z dwiema łyżeczkami cukru. Do tego nuty palone i, na upartego, trochę suszonej śliwki. Ogólnie bardzo takie se.

                  Comment

                  • slyboots
                    Senior
                    • 03-2014
                    • 292

                    #39
                    Kolor: ciemnobrązowy, rubinowy

                    Piana: gęsta i kremowa, koloru kawy z mlekiem lecz nietrwała i delikatnie oblepia szkło

                    Zapach: palony karmel, alkohol, słodkość

                    Smak: palono-karmelowy, słodki, lekka karmelowa goryczka, chmiel

                    Wysycenie: w sam raz

                    Opakowanie: klasyczna i elegancka


                    Kupione w Browarni Lidla

                    Warka: 11.10.2015

                    ALC. 5.8% Ekstrakt: 10%

                    Prawdę powiedziawszy nic specjalnego ale po prostu poprawne ciemne Piwo. Klasyk.
                    Czy warto spróbować ? Zdecydowanie tak. Polecam

                    Etykieta trochę się zmieniła i zamieszczone powyżej zdjęcia nie są już aktualne
                    Attached Files
                    Last edited by sibarh; 14-02-2015, 19:54.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi

                      Etykieta trochę się zmieniła i zamieszczone powyżej zdjęcia nie są już aktualne
                      A czym rózni sie etykieta na obu Twoich zdjęciach ? Jeśli niczym, to jedno do wywalenia.

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        #41
                        Na zdjęciach niczym a jak Tobie nie odpowiada to sobie wywal

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                          A czym rózni sie etykieta na obu Twoich zdjęciach ? Jeśli niczym, to jedno do wywalenia.
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na zdjęciach niczym a jak Tobie nie odpowiada to sobie wywal
                          Dla mnie też nie odpowiada i wywalam jedno.
                          A po takiej odpowiedzi powinienem wywalić oba.
                          Last edited by sibarh; 14-02-2015, 19:56.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • PiVoSH92
                            Member
                            • 05-2015
                            • 82

                            #43
                            Ja konsumowałem wczoraj jedno z Lidla - pomijając fakt, że jest bardzo słodkie to tak dawało żelaziwem że aż szok. Gwoździe w ilości liczonej tonami, zasypane karmelową słodyczą i to wszystko. Może trafiłem na felerne, dziś pewnie zakupię inne dla sprawdzenia, ale jeśli się powtórzy to będzie trochę smutno...

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6119

                              #44
                              Zlatý Bažant Tmavé 10%

                              Zlatý Bažant Tmavé 10% (już nie Tmavý).

                              Kolega Slyboots pomylił się i już dość długo widnieje (nie sprostowany) wyższy poziom alko... powinno być 3,8%.

                              Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, cukier (nic więcej już dziś nie pisze).

                              Piana - dość szybko znika do cienkiej warstewki.
                              Lacing - nie za mocny ale jest nawet coś w rodzaju krążkowania.
                              Barwa - ciemny rubin.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - owocowa, likierowa paloność.
                              Smak - słodkawe, owocowość likierowa. Mała goryczka.

                              Myślałem że będzie gorzej
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎