Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lhunbleidd
    Senior
    • 06-2014
    • 196

    #61
    Smutne jest to, że w dobrych warkach Książęce Ciemne Łagodne oferuje więcej niż ten porter...

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      #62
      Zawsze można zrobić blenda!

      Comment

      • Lhunbleidd
        Senior
        • 06-2014
        • 196

        #63
        No i uratować walory portera delikatnym ciemniaczkiem... O take piwo nic nie robiłem

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #64
          pite 2x
          50cl btl. Bb 16.5.20 3,5zł.
          Obfita dlugo utrzymujaca sie kremowa piana. Pumpernikiel, duza palonosc i kwasnosc, troche mlecznej czekolady i karmelkow.
          2,8/5
          Za 5zł na plaży, schłodzony z butelki smakował lepiej niż w domu w odpowiedniej temperaturze ze szkła
          I to prawda, ze dobre warki Ciemnego Lagodnego sa warte wiecej...
          Last edited by GSE; 03-06-2018, 11:37.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            #65
            Ciemne Łagodne to moim zdaniem najlepsze piwo od KP (w swoim stylu), chociaż w grudniu 2016 piłem Golden Ale z przeceny i miało profil chmielowy mocniejszy niż dzisiejsza IPA, a pozostałe warki były niegodne wlewania do ust. Niebawem zrobię blenda Ciemniaka od KP z Porterem. Dam znak co wyszło.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #66
              Warka 16.05.2020, Delikatesy Centrum 2,99

              Piana rzeczywiście zacna, drobne pęcherzyki, kremowa, opada wolno. W aromacie dużo kawy, ziarnistej, Arabiki, pachnie jak taki nowy napój kawowy, flat white, nie ma wiśni, są orzechy, kakao owszem, ale odrobina; paloność w nucie dolnej, ale też nie przesadzona. Oni się z tym piwem obchodzą jak z tym przysłowiowym jeżem w kieszeni, żeby tylko coś nie wyszło poza nawias.
              W smaku dużo gorzkiej czekolady, trochę kwaśności, tym razem kierunek Dunkla, więcej Marynki niż ostatnio.

              Piwo lepsze niż pierwszy wypust, bardziej pijalne, o dziwo smaczniejsze po schłodzeniu, ciekawe jakie w temperaturze prawidłowej. Kredyt zaufania nadal obowiązuje. Tylko czekać na ceny odpowiednie i brać.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • LubieStrongi
                Senior
                • 02-2016
                • 194

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciemne Łagodne to moim zdaniem najlepsze piwo od KP (w swoim stylu), chociaż w grudniu 2016 piłem Golden Ale z przeceny i miało profil chmielowy mocniejszy niż dzisiejsza IPA, a pozostałe warki były niegodne wlewania do ust. Niebawem zrobię blenda Ciemniaka od KP z Porterem. Dam znak co wyszło.
                I co wyszło?

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny [5]
                  Piana: jasny brąz, drobniutka ale zwarta i mocna, do końca została na piwie [4]
                  Zapach: klasyczny dla bałtyka, lekka paloność, czekolada [3.5]
                  Smak: pełne i treściwa, goryczka leciutka, mocna paloność, na drugim lanie kawa i czekolada, odrobina suszonej śliwki, fajny finisz słodowy łagodzący początkową wytrawność, delikatne kwaskowate nuty momentami [4]
                  Wysycenie: ciut za duże [4.5]
                  Opakowanie: ładne, podoba mi się [5]
                  Uwagi: Fajny porter skłaniający się ku wytrawności, wart powtórki

                  Moja ocena: [3.95]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 15-06-2018, 21:25.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • sodom
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 351

                    #69
                    Spróbowałem, całkiem przyzwoity porter, nawet lepszy od niektórych nadętych porterasów po dychaczu.

                    Comment

                    • SeeJay
                      Senior
                      • 04-2016
                      • 239

                      #70
                      @LubiStrongi, wyszedł nieco rozwodniony porter bałtycki z nutami kawowymi i karmelem.
                      Proporcja 1:1

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #71
                        Dość różne opisy tego samego piwa. Ja w miarę poznawania następnych warek (moja obecna 13.06.2018) odnoszę wrażenie, że zbytnim zaufaniem obdarzyłem pierwsze podejście. Mocno zaznaczony karmel i wodnistość, a przy tym słabo z pianą to główne cechy tego piwa. Przy cenie 4,59 za but. nie dorasta do pięt pozostałym koncernowym. I w sumie najsłabsze z nich.

                        Comment

                        • sodom
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 351

                          #72
                          Czy lepsze od żywieckiego i okocimskiego portera, może nie, ale lepsze od niektórych porterów z małych lub rzemieślniczych browarów po dychaczu.

                          Comment

                          • SeeJay
                            Senior
                            • 04-2016
                            • 239

                            #73
                            13.06.2019

                            U mnie piana bardzo dobra. Fakt, że porter karmelowy (jak niektóre GIP), ale obecnie kiedy Komes, Warmiński i Żywiec nie trzymają równej formy wolę już tego "strong ciemniaka", który może nie jest oszałamiający, ale stabilny. Złe piwo to nie jest. Będę czekał na zmiany, bo jestem przekonany, że w obecnej sytuacji na rynku będą musieli z czasem, małymi krokami zmieniać to piwo na lepsze. Chociażby takie Golden Ale smakuje o niebo lepiej niż w momencie premiery.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                              13.06.2019

                              U mnie piana bardzo dobra. Fakt, że porter karmelowy (jak niektóre GIP), ale obecnie kiedy Komes, Warmiński i Żywiec nie trzymają równej formy wolę już tego "strong ciemniaka", który może nie jest oszałamiający, ale stabilny. Złe piwo to nie jest. Będę czekał na zmiany, bo jestem przekonany, że w obecnej sytuacji na rynku będą musieli z czasem, małymi krokami zmieniać to piwo na lepsze. Chociażby takie Golden Ale smakuje o niebo lepiej niż w momencie premiery.
                              dokładnie
                              2,99zł za ten tyski porter jest ceną odpowiednią
                              Argus jest nie wiele tańszy a bywa ostatnio okrutny
                              Tyskie P. za 5zł ? to już nie bardzo. Wolę w tej cenie już inne

                              A najlepszy i tak żywiecki po 3,33-3,5zł/szt !
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • dzemek
                                Senior
                                • 12-2010
                                • 448

                                #75
                                Nie żebym specjalnie szukał tego piwa ale zaskoczyłem się widząc je na półce. Wziąłem jedną butelkę, zakupione w sklepie Dino, cena (chyba promocyjna) 3,29 zł + kaucja 0,50 gr. Warka do 13.06.2020. Wrzuciłem do leżakowania, mogłem kupić dwie butelki żeby jedną spróbować ale w upały porter jakoś słabo mi wchodzi

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎