Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Chyba nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że BrowarBiz to dla mnie przede wszystkim ogromne źródło wiedzy dotyczącej piwa. Staram się cały czas poszerzać moją kolekcję wypitych piw, a dzięki forum znalazłem informację nie tylko o wielu ciekawych piwach ale i o miejscach gdzie mogę je dostać. Sam udzielam się zdecydowanie rzadko (choć może kiedyś to się zmieni ;) ), dlatego chociaż poprzez Premium Użytkownika mogę wesprzeć to, jakże wartościowe dla każdego miłośnika piwa miejsce w sieci.
Reventador
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 04-05-2017, 15:55
Fotka Użytkownika: heckler
heckler heckler is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Standardowy Czechy, Louny, 5. května 2789, Louny minipivovar Zichovecký

Z browaru Zichovec ruszyliśmy zwiedzić ruiny klasztoru w miejscowości Panensky Tynec. Dalej przez Chlumcany i żółtym szlakiem do nowo otwartego browaru w Louny.
Jest to drugi, dużo większy browar właściciela browaru Zichovec.
Położony na obrzeżach miasta, ale bardzo łatwo go odnaleźć po z daleka widocznym ogromnym rowerze. Rower nie należy do browaru.
W browarze w dni powszednie od godz. 10-17 prowadzona jest sprzedaż piw warzonych w obu bliźniaczych browarach. Piwa sprzedawane są w szklanych butelkach-0,75l, oraz małych 0,3l (RIS,Porter) zamykanych na firmowy kapsel. Do nabycia praktycznie 90% produkowanego asortymentu.
Obok lodówki z piwami jest bar z nalewakami, niestety jeszcze nie można się tu napić lanego piwa. W przyszłości będzie taka możliwość, są już nawet stoliki, a do dyspozycji klientów jest całkiem spora sala. Zapewne w cieplejsze dni będzie też przygotowany ogródek piwny.
Na chwilę obecną browar warzy cztery rodzaje piwa: 10-ka, 12-ka jasne, polotmave Magor i czwarte, ale już nie pamiętam o jakim była mowa.
Reszta piw warzona jest w browarze Zichowec.
Sala ze sprzedażą piwa znajduje się z przodu budynku na parterze. Browar umiejscowiony jest za salą, a na górze znajdują się pomieszczenia biurowe, oraz wyjście na taras widokowy.
Bardzo miła pani sprzedająca piwo oprowadziła nas po browarze. Niestety mieli jakąś awarę i pan sladek nie miał czasu nam co nieco poopowiadać. W całym browarze wyły alarmy.
Nie dowiedziałem się jakiej pojemności mają tanki, ale są duże. A naliczyłem ich 16.
Spory minipivovarek.
Dostaliśmy też klucz i zaproszenie do wyjścia na taras widokowy.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg 20170502_161345.jpg (24,3 KB, liczba wyświetleń: 50 )
Rodzaj pliku: jpg 20170502_161825.jpg (25,3 KB, liczba wyświetleń: 49 )
Rodzaj pliku: jpg 20170502_161844.jpg (25,7 KB, liczba wyświetleń: 49 )
Rodzaj pliku: jpg 20170502_161853.jpg (30,8 KB, liczba wyświetleń: 48 )
Odpowiedz cytując
Stare 04-05-2017, 16:26
slawekkazek slawekkazek is offline
Senior

Miejscowość: Zabierzów
Standardowy

Browar zaopatrzony jest w pełni zautomatyzowaną warzelnię o wybiciu 30 hl i tanki 60 hl. Raczej nie zaliczałbym go do kategorii "mini". To raczej dość spory browar rzemieślniczy.
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2018, 10:54
Fotka Użytkownika: Shedao
Shedao Shedao is offline
Senior

Miejscowość: Wodzisław Śl./Wrocław
Standardowy

W browarze działa już knajpka, w której możemy napić się kilku (w dniu mojej wizyty było to 7) piw z kranu, jak również zakupić imponujący wybór piw butelkowych (w większości pokrywa się on z tym co można kupić w rodzimym Zichovcu). Są też klasyczne czeskie przekąski, dań obiadowych nie ma. Jest kilka ławeczek na zewnątrz, plus całkiem sporo miejsca w środku baru. Przyjemne miejsce.

Spróbowałem czterech piw:
Fidelio (Vienna lager)
Spotlight (session IPA 9)
East Meets West (India Pale Lager)
Krahulec 11 (svetle)

Wszystkie prezentowały sobą wysoki poziom. Spotlight to wspaniałe piwo na upalne dni.

Trochę kawałek od roweru ze zdjęcia hecklera jest też stojący prawie pionowo myśliwiec

Godziny otwarcia: 14-22 (pt-sob do 23, niedziela do 20).

Zdecydowanie polecam, czy to na posiadówę na miejscu, czy to na zakupy na wynos. Choć chyba jeszcze lepiej jest przejechać się do Zichovca.
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2018, 17:03
Senior

Standardowy

Cytat:
Trochę kawałek od roweru ze zdjęcia hecklera jest też stojący prawie pionowo myśliwiec
Poniżej zdjęcia z wieży widokowej browaru. Na jednym widoczny wspomniany samolot, a nawet widać drugi, stojący.
https://www.browar.biz/galeria.php?id=23850
https://www.browar.biz/galeria.php?id=23851
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2018, 17:04
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
Poniżej zdjęcia z wieży widokowej browaru. Na jednym widoczny wspomniany samolot, a nawet widać drugi, stojący.
https://www.browar.biz/galeria.php?id=23850
https://www.browar.biz/galeria.php?id=23851
Fajnie, że knajpka już działa

heckler edytował/a post 12-07-2018 o godz. 17:05.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie