Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyli licząc Stargard i Bydgoszcz, nie licząc Hausta i Bociana mamy równo 220 browarów.
    W Bocianie będzie warzyć kontraktowiec.
    Przypadek jak z Cieszyńskim Mieszczańskim.
    Nie skreślaj go.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Bierhalle Bydgoszcz
      Źródło?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Źródło?
        Fb Bierhalle Bydgoszcz, gdzie piszą, że na Dzień Dziecka piwo uwarzone już w Bydgoszczy.
        Co do Bociana, była mowa o sprzedanym sprzęcie, więc nawet jeśli ktoś zacznie warzyć, to pewnie w innym miejscu i jako inny borwar.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          No i Lasowiaka widać wśród wystawców na Beer Week, można więc uważać, że 1.06. 2018 ma start.

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            Fb Bierhalle Bydgoszcz, gdzie piszą, że na Dzień Dziecka piwo uwarzone już w Bydgoszczy.
            Obecnie mają już pełną ofertę (5 piw) warzoną na miejscu. Wczoraj zaczęli
            również butelkować.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Rock Browar ma premierę pierwszego piwa, american wheat w nadchodzą sobotę.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Rock Browar już po premierze, a lada moment startują Incognito i Kraftwerk.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Rock Browar już po premierze, a lada moment startują Incognito i Kraftwerk.
                  20 lipca poleją się w Lublinie piwa z Incognito.

                  Wreszcie po latach Przemyśl będzie mieć browar. Montaż sprzętu w Hotelu Collis.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Zdaje się, że wkrótce ruszy też browar w Zaściankach pod Białymstokiem. Piwa już są uwarzone.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wreszcie po latach Przemyśl będzie mieć browar. Montaż sprzętu w Hotelu Collis.
                      Szkoda bo już myślałem że zmaterializowały się napinki na reaktywację starego przemyskiego browaru. Może coś pokręciłem ale wydaje mi się że nawet na naszym forum pare lat temu ktoś pisał że po remoncie planuje wznowić w nim produkcję gdyż zdaje się budynki (a przynajmniej ich część) istnieją do dziś.
                      Ten wspomniany hotel to jakieś współczesne badziewie w zupełnie innej lokalizacji.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        Niektórzy pewnie już skreślili Browar Przystań, ale nic z tego. Na stronie podają ten rok, ale w planach inwestycyjnych podają na 2019. Tak czy inaczej sprzęt stoi - nigdzie nie wyjechał a ten film pokazuje, że wnętrza też już są gotowe.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szkoda bo już myślałem że zmaterializowały się napinki na reaktywację starego przemyskiego browaru. Może coś pokręciłem ale wydaje mi się że nawet na naszym forum pare lat temu ktoś pisał że po remoncie planuje wznowić w nim produkcję gdyż zdaje się budynki (a przynajmniej ich część) istnieją do dziś.
                          Ten wspomniany hotel to jakieś współczesne badziewie w zupełnie innej lokalizacji.
                          A ile takich odnowionych starych widziałeś w Polsce po 2005 roku?

                          I jeszcze jeden suchar. Ktoś ma plany na restauracyjny w Jeleniej Górze? Czy aby na pewno to Czarny Dwór jak Pendi zaznaczył na mapie? Ogłoszenie jest z sierpnia 2017 roku, a na jesieni 2017 roku obiekt i okolica wcale nie wyglądały na gruntownie przygotowany do nowej funkcji. W dodatku spór o własność na pewno przedłuży całą inwestycję.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niektórzy pewnie już skreślili Browar Przystań, ale nic z tego. Na stronie podają ten rok, ale w planach inwestycyjnych podają na 2019. Tak czy inaczej sprzęt stoi - nigdzie nie wyjechał a ten film pokazuje, że wnętrza też już są gotowe.
                            W połowie maja na FB Pierona były zdjęcie z jakiegoś próbnego warzenia
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ile takich odnowionych starych widziałeś w Polsce po 2005 roku?
                              .
                              Hmmm... nie wiem ale kilka na pewno się zmaterializowało. Jakubiakowe Tenczynek, Bojanowo, Lwówek Śląski (raczej po 2005), nie wiem jak tam było dokładnie ze Zduńską Wolą ale chyba też już miała miętowy okres niebytu, podobnie chyba Połczyn choć aktualnie nie wiem jak tam z nim czy znów wrócił do pracy, Zwierzyniec... To tak na szybko. Głównie zasługi na tym polu dzięki Markowi J. ale myślę że jeszcze by się coś znalazło.
                              Mało brakowało by zaskoczył Biskupiec ale nie wypaliło niestety.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19166

                                Kurozwęki dopiero się budują. Białowieża też nie rezygnuje - inwestycja w toku. Sandomierz także pracuje nad startem 2018/2019. Browar Barnim gości na swojej stronie Browar Okrętowy, a w KRS zmieniły się udziały w browarze Barnim (5% komuś oddano). 4 mln dotacji na pewno da efekt w tym lub przyszłym roku.
                                BTW, Prusak widzę, że trzymasz rękę na pulsie i męczysz pytaniami inwestorów

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                                Hmmm... nie wiem ale kilka na pewno się zmaterializowało. Jakubiakowe Tenczynek, Bojanowo, Lwówek Śląski (raczej po 2005), nie wiem jak tam było dokładnie ze Zduńską Wolą ale chyba też już miała miętowy okres niebytu, podobnie chyba Połczyn choć aktualnie nie wiem jak tam z nim czy znów wrócił do pracy, Zwierzyniec... To tak na szybko. Głównie zasługi na tym polu dzięki Markowi J. ale myślę że jeszcze by się coś znalazło.
                                Mało brakowało by zaskoczył Biskupiec ale nie wypaliło niestety.
                                W żadnym z nich nie byłem, ale tylko Tenczynek był od podstaw, bo tam stały gołe mury. Reszta z wymienionych miała sprzęt (o stanie nie powiem). Zwierzyniec to blaszak jak te kraftowe, więc zupełnie się nie liczy. W Przemyślu są gołe mury, nieużytkowane jako browarniane od lat. Postaraj się bardziej!
                                Last edited by e-prezes; 17-07-2018, 15:43.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎