Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Trzech Kumpli] Blackcyl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Trzech Kumpli] Blackcyl

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Przerażające... po kilku latach rewolucji w końcu udało się komuś wypuścić black ipa, które smakuje jak aipa. Przerażenie jest tym większe, że treść na etykiecie jest zgodna z tym co mamy w szklance, a tego przeciętny piwosz, oddany PPR (nie birgik, nie hophed i nie Docent) nie doświadcza za często

    Świetne piwo, świetne bipa. Trzech Kumpli potwierdza swoje miejsce w ścisłej czołówce kontraktowców.

    EDIT: byłbym zapomniał - w wersji butelkowej jest obrzydliwie drogie dlatego polecam degustowanie go w lokalu gdzie proporcje się wyrównują.
    Last edited by leona; 18-10-2015, 13:12.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
      Piana: Beżowa, średnia, zostawia niewielki kożuch. [4.5]
      Zapach: Słaby, kawowy. [4]
      Smak: Palony, ziołowo-cytrusowa chmielowość, kawowy, goryczka średnia, ziołowo-cytrusowa. [4]
      Wysycenie: Średnie/niskie. [4.5]
      Opakowanie: Ładne, stylowe. [4.5]
      Uwagi: Jak dla mnie to brakuje mu goryczki, jest smaczne, ale za mało chmielowe jak na BIPA. Zbalansowane, przyjemne, za mało palone na stouta, za mało chmielowe na IPA. Ale ogólnie jest ok. Warka do 23 marca 2016.

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • Lesnick
        Senior
        • 03-2010
        • 153

        #4
        Blakcyl
        Prawidłowa nazwa tego piwa to: Blackcyl

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny (prawie) nie przepuszcza światła. [5]
          Piana: Beżowa, obfita z początku, opada pozostawiając ślad na szkle [4.5]
          Zapach: Prażone, ciemne słody i amerykańskie chmiele: cytrusowe/sosnowe/ zywiczne [4.5]
          Smak: Ciemne, lekko kwaskowe słody (kawa, odrobina gorzkiej czekolady) plus średnio-intensywna goryczka ziołowo-żywiczna. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, optymalne [4.5]
          Opakowanie: Fajny dobór barw i grafiki plus dobre info [4]
          Uwagi: Jedna z lepszych polskich BIPA jakie piłem.

          Moja ocena: [4.5]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
            Piana: Niezbyt obfita ale zbita i trwała, zdobi szkło i utrzymuje się na powierzchni. [4.5]
            Zapach: Cytrusowy chmiel, czekolada, leciutki karmel. Wszytko ładnie się komponuje. [4.5]
            Smak: Wodnista konsystencja. Gorzka czekolada, sosna, raczej wytrawne. Goryczka wysoka, chmielowa. Czekoladowy posmak. Trochę za mało ciała ale nadrabia smakiem. [4]
            Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
            Opakowanie: Ładna etykieta, w miarę dokładny skład. [4]
            Uwagi: Warka 6.05.16 Bardzo przyjemne piwo. Jedyne 'ale' to osobiste widzimisie.

            Moja ocena: [4.275]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 08-12-2015, 00:30.

            Comment

            • ardek
              Member
              • 07-2015
              • 49

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czerń z rubinowymi refleksami [5]
              Piana: beżowa, skromna, duże pęcherzyki, oblepia szkło [3]
              Zapach: cytrusy, ananas, marakuja, czekolada, żywica, sosna, trochę alkohol, ale nic złego jak dla mnie, zioła. Jest to wszystko, ale mało intensywne. Oczekiwania miałem wyższe. [4]
              Smak: czekolada, słodycz z jasnych słodów, goryczka średnia do wysokiej, alkoholu w smaku brak. Ziołowość i owoce. [4.5]
              Wysycenie: Niskie [3.5]
              Opakowanie: 11/10 tylko kapsla brak : / [5]
              Uwagi: warka do 8 maja 2016

              Moja ocena: [4.175]

              Comment

              • yassmen
                Senior
                • 11-2012
                • 288

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: To nie jest czerń absolutna, ale pożądana ciemność została uzyskana. [4.5]
                Piana: Jasnokawowa o drobniutkiej teksturze; niepokaźna od nalania po finisz, słabo zdobi szkło. Troszkę jestem zawiedziony. [3.5]
                Zapach: Nieco rozwodnione nuty ciemnych, palonych słodów i chmielowe gorzkie czekoladki. [4]
                Smak: Jest paleta palonych słodów, czekolada gorzka, nieco prażonego słonecznika, kawa, chmiele, zioła i byliny. Alkoholu w ogóle nie czuć. Oleiste, umiarkowanie pełne. Niesamowicie pijalny alko-płyn po wytrawnej stronie mocy. [5]
                Wysycenie: Mogłoby być ciut wyższe. [4.5]
                Opakowanie: Klasa. Na etykiecie motyw jakby żywcem wyjęty z dawnych tablic kontrolnych dla kierowców. Można sobie zdiagnozować daltonizm. Kapsel, rzecz jasna, czarny. [5]
                Uwagi: Warka do 6 maja 2016.

                Moja ocena: [4.45]

                Comment

                • Dziewiatek
                  Junior
                  • 05-2015
                  • 8

                  #9
                  mój pierwszy craft pity z kranu rewelacyjne BIPA, bardzo aromatyczne. na pewno chętnie spróbuję z butli

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Prawie czarny. Pod światło zupełnie nic nie widać. [4.5]
                    Piana: Tylko z początku duża i przypominająca coś jak stout. Kolor prawie brązowy, niestety pęcherzyki szybko grubieją, a końcówka jest już beznadziejna. Ciekawe krążki na szkle, szkoda że tylko dwa i u dołu bo na górze szkło czyste. [3]
                    Zapach: Delikatny, mało chmielowy, raczej czekoladowy. Znów jakieś dziwne skojarzenie ze stoutem. [3.5]
                    Smak: Zupełnie nie czuć mocy alkoholu, czuję za to solidną słodową bazę, wręcz słodycz, ale goryczka pięknie spod tego wylazła. Lekkie cytrusy, o dziwo dużo większe iglaki i odczucie bardzo gorzkiej czekolady, a właściwie kakao w ustach. Goryczka lekko zalega, ale jakoś to nie przeszkadza, pije się świetnie. [4.5]
                    Wysycenie: Odpowiednie, czyli niezbyt duże. [4.5]
                    Opakowanie: Jak zwykle nie podoba mi się nazwa stylu. Albo Black albo Pale, to się przecież wyklucza.
                    Ładna etykieta, taka trochę chemiczna ze szmaragdem jako kolorem dominującym. Chmiele podane, słody nie. [4]
                    Uwagi: Bardzo smaczne treściwe piwo, pełne słodu, chmielu i ocierające się o American Stout.
                    Warka 14.06.2016.

                    Moja ocena: [3.975]

                    Comment

                    • cyoorka
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 338

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brunatne, klarowne. [4]
                      Piana: Średnioobfita, drobna, gęsta, oblepia szkło, dosyć trwała. [4]
                      Zapach: Słody palone, cytrusy, żywica. Po ogrzaniu lekkie toffi (diacetyl?). [4]
                      Smak: Wytrawne, średnio treściwe, baza ciemnych słodów, cytrusy. Goryczka wyraźna, grejpfrutowo-palona, przyjemna. [4]
                      Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
                      Opakowanie: W porządku. [4]
                      Uwagi: Smaczne piwo.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Warka 15.07.2016
                        GRYF

                        Piana drobniutka i beżowa. Oblepia szkło
                        Aromat: troszkę stoutu, troszkę żywicy, troszkę cytrusa. Nie powala intensywnością, ale bez problemu da się wszystko wyczuć. Neist nieźle

                        SMAK: świetny balans. Jest i czarna słodycz, jest i kawa, jest żywica oraz grejpfrut. Wszytko ładnie przechodzi między sobą i jest całkiem przyjemnie. Nie czuć deklarowanych 75IBU ani tych 6,9% alk. Spodziewałem się orającego język wytrawnego czarnego amerikańca (takie też lubię) a otrzymałem fajnie pijalne, sesyjne piwko. Czyli bardzo dobry zakup.
                        Szczególnie, że w Tesco było na przecenie po 4zł.

                        Trzech Kumpli można zatem zaliczyć do grupy tzw. "porządnych browarów", czyli jego produkty można kupować w ciemno. Póki co za każdym razem otrzymuje od nich konkretne, przemyślane i dopracowane piwo.

                        Dobrze, że mam więcej sztuk :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • melor
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 364

                          #13
                          Już nie jest tak dobre jak black ipa z Brokreacji - The Miner. Aromaty chmielowe nie są tak wyraźne. Dobre do wypicia, ale daleko mu do dobrego black ipa.
                          6/10
                          Last edited by melor; 06-08-2016, 09:58.

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemny brąz wpadający w czerń, piwo nieprzejrzyste, lekki osad drożdżowy.
                            eprze [4]
                            Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, obfita i dość trwała. [4.5]
                            Zapach: Cytrusowy, żywiczny, z nutą słodów palonych. Lekko wyczuwalna nuta diacetylu. [4]
                            Smak: Po pierwszym łuku bardzo treściwe, pełne w smaku, sprawia wrażenie znacznie wyższego ekstraktu. Mocno słodowe, czekoladowe, z cytrusami i żywicą. Wysoka goryczka i sporo smaków palonego słodu. Całość bardzo dobrze skomponowana, alkohol nie wyczuwalny. [4]
                            Wysycenie: Dość wysokie, mogłoby by być nieco niższe. [4]
                            Opakowanie: Bardzo ładna grafika na etykiecie. Brak pełnego składu, kapsel srebrny, golas. [4]
                            Uwagi: Bardzo smaczne piwo w stylu black ipa. Termin do 05.10.18.

                            Moja ocena: [4.05]
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwagi: Bardzo smaczne piwo w stylu black ipa. Termin do 05.10.18.
                              Kilka dni temu piłem to piwo, ta warka była warzona w Rzemieślniczym Browarze Jana.
                              Last edited by rafalek21; 14-07-2018, 21:06.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎