Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Slaný, Wilsonova 689, Pivovar Továrna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Slaný, Wilsonova 689, Pivovar Továrna

    Browar Továrna powstał w 2016 roku. Jest to już trzeci działający browar w tym małym miasteczku.
    W bardzo ładnie i na pewno za nie małą kasę odnowionym budynku mieści się browar z piwiarnią, oraz restauracja.
    Zaraz przy wejściu do piwiarni stoi lodówka. W niej w szklanych butelkach o pojemności 0,66l. są piwa do zakupienia na wynos. Do środka schodzimy w dół po metalowych schodkach.
    W skład piwiarni wchodzą dwie sale. W pierwszej sali tej z barem są również wyeksponowane miedziane kadzie warzelne. W drugiej zaś możemy przez duże szklenie podziwiać tanki.
    Dzięki uprzejmości kelnera resztę browaru mogłem podziwiać ,od środka,.
    Podczas naszej sobotniej wizyty w piwiarni można było spróbować, aż osiem rodzajów piwa.

    -Továrenská 10-ka. W cenie 25 / 35Kc.
    -Kruták svetla 12 -ka. W cenie 25 / 35Kc.
    -Salzberg tmava 12-ka. W cenie 25 / 35Kc.
    -Protektor ipa 15-ka. W cenie 39Kc. za 0,3l.
    -Bock 16-ka. W cenie 39Kc za 0,4l.
    -Kellerpils svetly special 13-ka. W cenie 36Kc. za 0,4l.
    -Pale Ale 11-ka. W cenie 36Kc. za 0,4l.
    -Quadrupel Belgian Strong Ale 23-ka. W cenie 49Kc. za 0,3l.
    W butelce można było jeszcze zakupić Hopfen- Weizen 13-ka.

    Wszystkie piwa bardzo smaczne, a Krutak 12-ka to prawdziwe mistrzostwo świata. Jak dla mnie piwa o wiele, wiele lepsze niż u Antosia.
    Kuchnię również można pochwalić. Wszystko co zamówiliśmy było dobre i smaczne. Natomiast nie jest tanio. Np. za burgera z dodatkami zapłacimy 209Kc., a za stek wołowy 309Kc.
    Ciekawie przedstawia się oferta rumu. Menu oferuje aż dziesięć pozycji tego napitku z różnych państw: Kuba, Honduras, Jamajka, Dominikana, Trinidad i Tobago, Dominikana, Meksyk.

    W restauracji nie spróbujemy już tylu rodzajów piwa. Serwowali tylko pięć.
    Ogólnie część restauracyjna jest o wiele mniejsza niż piwiarnia, ale w środku również jest bardzo ładnie urządzona.
    Zaraz przy wejściu do lokalu, po prawej stronie za dużym szkleniem są widoczne trzy poziome tanki. Z nich piwko wędruje do kufla.
    Minusem biesiadowania w restauracji jest zapach dobiegający z kuchni. Całe ubranie przesiąknięte jest zapachem smażonych frytek i kotletów.
    Znacznie przyjemniej biesiaduje się w piwiarni. Musimy tylko pamiętać, że w niedzielę i poniedziałek jest ona zamknięta.

    Godziny otwarcia piwiarni:

    Wtorek-piątek od 17-24
    Sobota od 12-24

    Natomiast restauracja czynna jest codziennie od 11 do 23, a w niedzielę do 22.
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Jeszcze środek restauracji z widocznymi w głębi tankami, oraz ładnie pozujące do zdjęcia bardzo dobre piwa.
    Attached Files

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
      Browar Továrna powstał w 2016 roku. Jest to już trzeci działający browar w tym małym miasteczku.
      W Slaných jest browar Antoš i właśnie Továrna, a gdzie jest niby trzeci.

      Továrnu odwiedziliśmy 15.06.2018. Gdy do Antoša trzeba przejść praktycznie przez całe miasto, to do do tego browarku jest z dworca ČD tyko około 200 m. Budynek jest (jak nazwa wskazuje) dawnym zakładem przemysłowym ale bardzo ładnie odremontowanym i przystosowanym do nowej funkcji. Równie pięknie błyszczy w piwiarni miedziana warzelnia (10 hl), tak ona jak i reszta sprzętu pochodzi ze znanej firmy Czech Brewmsters ze Svitav.
      Heckler opisał co i jak, więc ja tylko nadmienię, że tego dnia w ofercie było 6 piw:

      - Továrenská 10° světlé výčepní (36 kč)
      - APA 11° 40 kč 0,4 l https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=126171
      - Kruták 12° světlý ležák (36 kč) https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=126173
      - Salzberg 12° tmavý ležák (36 kč)
      - Urpils 13° světlý speciál (38 kč) https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=126172
      - Protektor IPA 15° 39 kč 0,3 l https://www.browar.biz/forum/showpos...42&postcount=3

      Jak widać nie do końca byłem zadowolony ze wszystkich piw ale też nie wszystkich spróbowałem.
      Podawane są w większości w szkle firmowym, nie ma podkładek (w piwiarni były tylko ceramiczne).
      Obecnie w okresie letnim piwiarnię otwiera się od godziny 18, natomiast od 11 czynny jest z tyłu budynku (wejście przez bramę) bardzo przyjemny przestronny ogródek pełen soczystej zieleni, jest tu także osobny bar. Nie podaje się tu menu, wszystkie piwa i jedzenie są wypisane kredą na tablicach. Restauracja jest czynna tak jak pisał heckler.

      Fotki w galerii:





      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        Gdzie? A podobno tu:

        Czemu podobno? Gdyż osobiście tam nie byłem, ale będąc w browarze Masa dowiedziałem się o nim od właściciela Davida Mášy. Myślę, ze wiedział co mówi i pokazuje na mapie.
        Było już za późno na osobistą weryfikację, ale miałem nadzieją, że kiedyś tam jeszcze podjadę. Teraz czytając Twoje opinie o piwie nie wiem czy warto. Szkoda, że tak się popsuły.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          To nie browar tylko hospoda i pivoteka browaru Antoš.

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #6
            Może prędzej to drugie, hospoda w takim miejscu?? Z drugiej strony David jako były sladek pracujący u Antosia po co miałby opowiadać takie dyrdymały?? Najlepiej sprawdzić samemu.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎