Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przystanek Tleń, Porter Bałtycki - Rum BA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Przystanek Tleń, Porter Bałtycki - Rum BA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowoczarny, pod światło rubinowe refleksy. [3.5]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
    Zapach: Kawa, czekolada, praliny. Chyba wiśniowe... [4]
    Smak: Czuć lekko drapiący alko. Nuta wiśni w pralinach, lekka kawa i czekolada. [4]
    Wysycenie: Niewysokie. [4]
    Opakowanie: Na ecie sowa oraz info, że piwo leżakowane w beczkach po rumie z Jamajki. Ciekawe wzornictwo. [4]
    Uwagi: Fajny porter, ale za rok-dwa byłby o niebo lepszy...

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Praktycznie czarny, nieprzejrzysty. [5]
      Piana: Średnio obfita, drobne pęcherzyki, kremowa, średnio trwała, redukuje się do kożucha. lekko zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Czekolada, trochę rumu, szczątkowo kokosowe. Przyjemny, choć mógłby być ciut bardziej intensywny. [4]
      Smak: Przede wszystkim rum i czekolada, dopiero dalej kokos, umiarkowanie palony, ciemne owoce, leciutki kwasek, wytrawne, niewysoka goryczka, lekko cierpkie, nieco ponad średnia pełnia(adekwatnie dla 18-19° blg), troszkę alkoholu. [4.5]
      Wysycenie: Niewysokie - dobrze pasuje. [4.5]
      Opakowanie: Przyzwoita etykieta, niedokładny skład. [3.5]
      Uwagi: Smaczne i złożone piwo, beczka po rumie dobrze tu pasuje. Warka do 01.07.2018.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Prawie czarny brąz. Pod światło zero prześwitów. Jak stout. [4]
        Piana: Beżowa, niejednorodna. Średnia po "brutalnym" nalaniu. Ładna, niestety opada szybko do cieniutkiego kożuszka, a później już tylko resztki. [3.5]
        Zapach: Fajny, ciekawy. Minimalna kawa, wanilia, suszone owoce, drewno. Później coraz wyraźniejsze śliwki i wiśnie. Wyraźnie kwaśny zapach. Niestety słaby, bardzo delikatny. [4]
        Smak: Chyba drewno na pierwszym planie. Potem coś z ciemnych słodów (kawa) i owocowość. Z czasem coraz mocniejsza śliwka i wiśnie. Goryczki praktycznie brak. Posmak krótki drewniany, kwaskowy. Piwo lekkie, suche. Parametry z Butelki 10,1%/19 wydają się nierealne. [4]
        Wysycenie: Średnie, później niskie. Początkowo wydaje się za wysokie, pod koniec niewiele go jest. [3.5]
        Opakowanie: Ładna etykieta, parametry podane. Kłuje oczy tylko żółty i zielony kolor w nazwie Porter. Szkoda, że brak firmowego kapsla. [4]
        Uwagi: Dobre piwo, ale na ile to porter? Ciężaru porteru niema tu w ogóle (poza parametrami na etykiecie). W smaku też go mało. Za to czuć piękny wkład dębiny. Niestety rum trochę mi uciekł (dopisek na etykiecie - Rum Barrel Aged - zauważyłem dzień po wypiciu). To piwo powinno być określone jako Ciemny (Mocny?) Lager leżakowany w beczce. Smaczne, ale nie za bardzo stylowe.

        Moja ocena: [3.925]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Jedno z piw z paczuszki urodzinowej.

          Mnie beczka średnio tu pasowała. Może dlatego, że nie jestem jej zwolennikiem? Nadawała kwasowości, tanicznej wytrawności, przez co cała baza w postaci piwa gdzieś zginęła. Rum sobie wyobraziłem. Jeśli pominąć beczkę to i tak szału nie zrobiło. A porterów w paczce było kilka. Lepszych i gorszych.
          Attached Files

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Warka 01.07.2018

            W zapachu trochę kawy, wanilia, wiśnio-śliwki, taniny, lekko rum, nutka drewna, ciekawy, średnio intensywny.
            Smak wytrawny, kawa przechodząca w gorzką czekoladę, średnio palony, wiśnie, umiarkowany do średniego kwasek, nieco dębowo-taniczne, średnio-wysoka goryczka, gładki, pełnia średnia albo odrobinę ponad, średnio długi palony posmak z akcentami drewnianymi.

            Choć tym razem nie wyczułem kokosa(nie wiem czy się ulotnił, czy to było coś innego), za to na plus wiśnie i śliwki. Prócz tego alkohol się ułożył - w ogóle nie zwróciłem na niego uwagi. Na minus taniczność i intensywniejszy kwasek - teraz to już jednak za wysoki jak na portera. Pewnie(jak to zauważył E-prezes) to efekt uboczny beczki rumowej - to już moje trzecie "rumowe" piwo w którym się powtarza ta cecha. I o ile początkowo byłem zwolennikiem rumowej beczki, to teraz raczej wolałbym czyste wersje(co innego beczki po whisky, bourbonie czy brandy).

            Mając to wszystko na względzie, piwo dalej mi smakowało - całość tym razem oceniłbym co najwyżej na 4-(odjąłbym za smak), jako porter pewnie i niżej.

            Chyba jeszcze zostały mi ze dwie butelki, ale szybko je wypiję, bo patrząc w jakim kierunku idzie piwo, to za rok będzie smakowało jak Cieszyński Grand Champion 2015(którego zresztą planuję niedługo powtórzyć).

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎