Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Toporek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    Na warszawskim Młynowie (róg Banderii i Radziwie) w delikatesach Kulfon po 2,69. Trzeba trochę zakupić.

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      Uwaga!

      Kupiłem 10 piw z serii 20.07.2018 i... dwa z nich wyróżniły się negatywnie! (póki co wypite 6)
      Odczucie jakby ktoś dosypał do nich cukru, czy rozpuścił landrynki, a zamiast chmielu dosypał siana.

      Kwestia przechowywania? Może... ale jeśli chodzi o BRJ miałem już styczność z zupełnie innymi piwami w obrębie jednej warki co do tej pory zdarzało się tylko w przypadku lidlowskiego porteru - Argusa. IMO trzeba brać to pod uwagę.

      PS: Piwo o nieco wyższej niż standardowo temperaturze, zaczyna wychodzić lekki, ale niedrażniący diacetyl. Zupełnie dwa różne piwa w tej samej warce (wzorcowe i odpychające), wstyd!
      Co oni w tym browarze odwalają?
      Last edited by SeeJay; 03-06-2018, 10:19. Powód: Temperatura, itd...

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Poczęstowano mnie Toporkiem z nową etykietą, daty nie znam.
        Płaskie, to najlepiej opisujące je słowo. Jakubiakowy rollercoaster

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Warka 28.08.2018, wypite na szybko, notatek nie robiłem, ale ogółem było przeciętne. Słodowe, goryczka średnia(chyba lekko cytrusowa), nieco alkoholowe, trochę płaskie. Pite praktycznie prosto z lodówki - ciepłe pewnie by mi szło dość ciężko. Pamiętam lepsze warki. Przez alkohol trochę za ciężkie jako piwo na ochłodę.
          Last edited by rafalek21; 15-06-2018, 20:07.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            Pojawiło się u mnie ostatnio w Lidlu. Nowa etykieta = zupełnie nowe, inne piwo. Przypomina bardziej IPL od Ambera niż starego, pełnego w smaku Toporka. Źle nie jest, ale to już zdecydowanie inne piwo. Chmielowo-orzeźwiające, ale jednak mniej pełne.

            Comment

            • Maciass
              Senior
              • 03-2009
              • 172

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
              Pojawiło się u mnie ostatnio w Lidlu. Nowa etykieta = zupełnie nowe, inne piwo. Przypomina bardziej IPL od Ambera niż starego, pełnego w smaku Toporka. Źle nie jest, ale to już zdecydowanie inne piwo. Chmielowo-orzeźwiające, ale jednak mniej pełne.
              Na nowej etykiecie jest Browar Bojanowo sp. z o.o. , co by oznaczało, że wyszło z Browary Regionalne Jakubiak sp. z o.o.

              Comment

              • SeeJay
                Senior
                • 04-2016
                • 239

                Może to i dobrze? Piwo dalej będę kupował, bo w swojej cenie jest po prostu dobre.

                Comment

                • otvirak
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 766

                  A pan, co brudne łapska na tym 3ma, to dalej taki toporek intelektu, czy się wyrobił?
                  niepoprawny czechofil


                  Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                  WISŁA MISTRZ!

                  Comment

                  • Lhunbleidd
                    Senior
                    • 06-2014
                    • 196

                    Jeżeli pytasz o Jakubiaka, to powiem szczerze, że nie mogę gościa słuchać... Abstrahując od jego poglądów politycznych, których nie oceniam, to po Ryszardzie Czarneckim drugi najmądrzejszy ekspert od wszystkiego i wszystkich...

                    Ale do tematu: Kupiłem sobie Toporka w nowych szatach i stwierdzam, że źle wcale nie jest. Nie ma wad, chmielu całkiem sporo. Ciut wodniste. W kategorii lager do grilla (u mnie konkretnie do karkówki ale z piekarnika) jest jak najbardziej w porządku, daleko lepszy niż Żuber, Tetra czy inny Tyskacz.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciass Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na nowej etykiecie jest Browar Bojanowo sp. z o.o. , co by oznaczało, że wyszło z Browary Regionalne Jakubiak sp. z o.o.
                      Bajanowo wyszło w BRJotu. Tak mi pisał obsługujący social media
                      Póki co wychodzi to browarowi na dobrze.
                      Piwa są mniej wadliwe i lepiej dostępne
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Ale co to dokładnie znaczy? Wyszło i weszło w skład innego podmiotu? Zostało kupione przez jakiegoś inwestora?

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale co to dokładnie znaczy? Wyszło i weszło w skład innego podmiotu? Zostało kupione przez jakiegoś inwestora?
                          Z tego co pamiętam co tam mi pisano to Bojanowo jest teraz osobnym podmiotem gospodarczym nie związanym z BRJ.
                          Nawet kapsle nie są już BRJ tylko są teraz z napisem Bojanowo
                          Remont warzelni, chyba nowy piwowar plus zmiany w recepturach plus zmiany etykiet(?)
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Lhunbleidd
                            Senior
                            • 06-2014
                            • 196

                            Znaczy: jest nadzieja. Tenczynek odratowany, teraz Bojanowo coś próbuje. Fajnie.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              Faktycznie coś się zmieniło... czy tylko graficznie

                              Piana - średnia początkowo potem niepełna warstewka.
                              Lacing - trochę pozostało na szkle.
                              Barwa - raczej blade złoto.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - słodka egzotyka, lekkie zioła i mikro nutka belgijska.
                              Smak - lekko gorzkawa egzotyka, lekka cytrusowość, lekka ale niezłej jakości goryczka.

                              Nie było źle
                              Attached Files

                              Comment

                              • Karion
                                Junior
                                • 03-2017
                                • 5

                                Też mam tą butelkę ale coś inny smak .... patrzę a tam nie ma już cascade

                                Kupowałem to piwo właśnie bo lubię ten chmiel a teraz to kosztuje jak stary toporek w stolicy około 3,99-4,50zł a smakuje jak lwówek za 3zł. Nie podoba mi się to dlatego w najbliższym czasie nie kupie tego piwa i ostrzegam fanów starego cascadowego toporka.
                                Last edited by Karion; 17-10-2018, 12:11.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎