Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, AlcoholicA Beer’em All

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, AlcoholicA Beer’em All

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, prawie słomkowy z umiarkowanym zmętnieniem. Piwo jest niefiltrowane. [4]
    Piana: Wysoka po nalaniu, średniej trwałości. Pęcherzyki też średnie, osad na szkle delikatny. [3.5]
    Zapach: Słodowy z kapką miodu i chmielu. Niestety jest też mokry karton. [2.5]
    Smak: Fajny chlebowy posmak, niezła goryczka, ziołowa, nawet duża. Słód w sam raz, piwo nie jest słodkie, wręcz trochę cierpkie. Mało tu się dzieje, jednak bezproblemowo wchodzi do gardła. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: W oczywisty sposób jest to nawiązanie do debiutanckiej płyty Metalliki Kill 'Em All. Skorzystam z okazji i napiszę, że ja najbardziej lubię ''dwójkę'' Ride the Lightning. Skład dziwnie podany, piszę jak czytam: woda, słód jęczmienny, chmiel wyselekcjonowany ( 3 gatunki ). [3.5]
    Uwagi: Rozbawił mnie tekst: na dnie puszki może powstać naturalny osad z drożdży. A któż tam zagląda na dno puszki? Chyba jakiś zapuszkowany...
    Data do 21.08.2016.

    Moja ocena: [3.2]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      W oczywisty sposób jest to nawiązanie do debiutanckiej płyty Metalliki Kill 'Em All.
      Pewnie też, ale Alcoholica to istniejący od 2004 r. zespół grający covery ... no kogo ? - i chodziło właśnie o to
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        W oczywisty sposób jest to nawiązanie do debiutanckiej płyty Metalliki Kill 'Em All. Skorzystam z okazji i napiszę, że ja najbardziej lubię ''dwójkę'' Ride the Lightning.
        A ja również skorzystałem z okazji i odpisałem Tobie na ten temat w temacie o muzie :]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty zmętniony. [4]
          Piana: Brudnobiała, drobna, niewysoka i nietrwała. [2.5]
          Zapach: Słód i lekki powiew karmelu. To tyle... [3]
          Smak: Jakieś karmelowo-kartonowe smaczki, dodatkowo tępawa goryczka, jednak śladowa... [3]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Czarna puszka. Mimo oczywistych muzycznych konotacji, nazwę uważam za skończenie debilną. To jednak paw jest... [2]
          Uwagi: Kurde, kolejny zakup impulsowy w hipermarkecie.
          Ja się chyba nigdy nie nauczę...

          Moja ocena: [3]

          Comment

          • aseco
            Member
            • 07-2009
            • 48

            #6
            Piwo żółto-pomarańczowe, lekko mętne, z pianą na dwa palce, białawą i niezbyt trwałą. Zapach słodki (jak miód czy marcepan), słodowy, lekko palony. W smaku ziołowo-chmielowe, słodowe, z lekką goryczką.

            Comment

            • marqqq
              Senior
              • 12-2014
              • 659

              #7
              Takie sobie to piwo. Jakiś taki tępy smak, bez ładu i składu. Lekko słodkawy.
              Moje było dość mętne, ciemnozłote.
              Piana szybko gdzieś się zmyła.
              Za tą cenę, nie do powtórki.

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowy, mętne. [5]
                Piana: Średnie i drobne pęcherzyki, mało obfita i niezbyt trwała. [2]
                Zapach: Słodki z wyraźnym alkoholem, nieprzyjemny. [2]
                Smak: Na pierwszym planie wyraźna słodowość wpadająca w słodki, miodowy smak. Zbyt wyraźny jak na parametry alkohol. Goryczka niska. Piwo jest mdlące, alkoholowe i nieprzyjemne. [1.5]
                Wysycenie: Średnie a nawet niskie - nie podtrzymuje piany i ie pomaga w piciu. [4]
                Opakowanie: Bardzo fajny wygląd puszki, wszystkie informacje podane. [5]
                Uwagi: Wydaje mi się że trafiłem na jakiś wadliwy wypust bo piwa z Browaru Staropolskiego dość często goszczą w moim kuflu i zazwyczaj jestem z nich zadowolony a tu ewidentna skucha.

                Moja ocena: [2.2]
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #9
                  W puszce widywałem od dawna, ale pierwszy raz widzę w butelce i spodobała mi się grafika nawiązująca do koszulek Metaliki z lat 90. Zdegustowane przy dźwiękach Ride the lighting, jak za młodości czarny Special
                  Zapach nie jest najmocniejszą stroną tego trunku, pachnie lekko melanoidynowo, chmielowo, ale nie jest to najświeższy chmiel, bo lekko daje kwasem izowalerianowym, a przynajmniej dawało zaraz po otwarciu, bo już jest ok., nie kumam.
                  Wygląd: Naprawdę ciemne jak na lagera, taki fest bursztyn, piana jakaś, , jakiś lacing.
                  W smaku słodkawe, nawet jakaś nuta miodowa, a jest świeżutkie (termin ma do 2018), chlebowe, melanoidynowe, chmielowe, za to goryczka podła, szmaciana, zalegajaca, ale tak niska, że nie przeszkadza. No jest wadliwe, ale z drugiej strony pełne i nawet smaczne. Kupione tylko dla etykiety. Smakuje jak typowe piwo ze Staropolskiego, czyli raz jest pełne, raz woda, akurat mi się trafiło to pełne.
                  Attached Files

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 569

                    #10
                    Piwo niedobre. Kolor taka ciemna słoma. Pachnie alkoholem, smak, hmm smakuje jak rozcieńczone wybory głubczyckie. Ani to słodkie, ani gorzkie, mdłe jakieś. Kupione w puszce za 2zł. Piany wcale. Dno. Ocena 1/6.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎